به گفته ی مدیر کل موزه ملی ایران، 196 اثر باستانی از موزه های مختلف ایران به مدت 5 ماه در موزه ی درنتز هلند و به مدت 5 ماه به نمایش گذاشته خواهد شد. برای شرح خبر در ادامه با رسپینا24 همراه باشید.

در چند سال گذشته جا به جایی آثار تاریخی موزه ها در کشورهای مختلف رواج پیدا کرده و گام خوبی برای بازدید از آثار ارزشمند تاریخی در گوشه و کنار دنیا برداشته شده. با این کار دیگه نیازی به خرید بلیط هواپیما خارجی و اختصاص دادن هزینه های زیاد برای رفتن به سفر نیست. برای مثال همون طور که قبلا در این سایت اشاره کردیم، آثار موزه ی لوور فرانسه به موزه ی ملی ایران در تهران منتقل و چند ماه به نمایش گذاشته شدن و تابستان امسال به مشهد منتقل خواهند شد. در نتیجه با خرید بلیط هواپیما تهران یا خرید بلیط هواپیما مشهد براحتی میتونین گوشه ای از موزه ی لوور رو تماشا کنین. خبرها حاکی از این هستن که آثار با ارزش باستانی ایران به هلند منتقل خواهند شد و به نمایش گذاشته میشن.

به گفته ی مدیر کل موزه ی ملی ایران، بر اساس تفاهم نامه ی امضا شده بین ایران و هلند، 196 اثر از موزه های مختلف ایران، در نمایشگاهی به نام "ایران؛ مهد تمدن"  در شهر آسن هلند به مدت 5 ماه و از تاریخ 26 خرداد ماه به نمایش گذاشته خواهند شد.

روز پنجشنبه؛ 17 خرداد ماه، آثاری از دوران پارینه ی سنگی تا دوران صفویه برای انتقال به هلند انتخاب شدن که در این بین آثاری از غار "دربند رشی" گیلان به چشم میخوره. بدون شک آثار باستانی ایران کهن به اندازه ای ارزش دارن که در کنار آثار متعلق به دوران ما قبل تاریخ که در موزه ی درنتز هلند قرار دارن، به نمایش گذاشته بشن.

ما در سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، امیدواریم این آثار با استقبال خوبی مواجه بشن و شکوه و ابهت ایران باستان دوباره زنده بشه.

خرید بلیط هواپیما هلند رسپینا24موزه درنتز هلندایران در موزه هلند