حمل بیش از حد مجاز طلا و جواهرات در سفر به هند ممنوع شد

مطابق با قوانین و مقررات جدید گمرک هند، بعد از این همراه داشتن طلا و جواهرات بیش از حد مجاز در سفر به هند ممنوع بوده و توقیف، پرداخت جریمه ی نقدی و زندان به همراه خواهد داشت. شرح خبر را در ادامه با رسپینا24 بخوانید

اگر در فکر خرید بلیط هواپیما و سفر به هند هستید، قبل از سفر این نکته را به خاطر داشته باشید که، بر اساس قوانین و مقررات جدید گمرک هند، همراه داشتن طلا و جواهرات بیش از حد مجاز ممنوع بوده و مسافرانی که این قانون را زیر پا بگذارند به اتهام حمل قاچاق جریمه و بازداشت خواهند شد.
به نقل از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، حمل 20 گرم طلا (معادل 50 هزار روپیه یا 770 دلار) برای مردان و 40 گرم (معادل 100 هزار روپیه یا 1530 دلار) برای زنان در سفر به هند مجاز بوده و لازم است تا مسافران در تمام مرزهای ورودی هند، این قانون را رعایت کنند.
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما، تا کنون 9 ایرانی بخاطر عدم رعایت این قانون در بدو ورود به فرودگاه بمبئی با مشکل مواجه شده و با پرداخت جریمه ی نقدی به کمک کنسولگری ایران آزاد شدند.

رسپینا24، پیشنهاد میکند قبل از سفر به هند، قوانین مربوط به دریافت ویزای هند را مطالعه کنید و برای داشتن سفری به یادماندنی جاذبه های گردشگری هند را بشناسید و برای سفرتان بهتر برنامه ریزی کنید.

ممنوعیت حمل طلا در سفر به هند