خرید بلیط هواپیما با جدیدترین هواپیماهای فرودگاه‌های ایران

ورود هواپیماهای جدید ATR، بعد از گذشت 22 سال، جان تازه ای به فرودگاه‌های ایران بخشید، و ناوگان فرودگاه های ایران را متحول کرد.

بعد از همه ی تاثیراتی که، تحریم های هوایی بر صنعت گردشگری داشتند،و اینکه ایران برای خرید ناوگان های مورد نیاز فرودگاه های کوچک با مشکلات زیادی، رو به رو شده بود، که حتی باعث تعطیل شدن این فرودگاه ها شده بود.

رسیدن هواپیماهای جدید ایران ایر به ناوگان کشور که با هدف فعال کردن دوباره فرودگاه‌های کوچک خریداری شده‌اند بعد از چند هفته تأثیر خود را در برنامه‌های پروازی اعلام شده از سوی هما نشان داده است. به طوری که پس از خرید هواپیماهای کوچک ATR و آغاز برنامه‌های پروازی شان، بخشی از فرودگاه‌های کوچک بار دیگر فعال شد.

شرکت ایران ایر اعلام کرده‌است در یکی از پروازهای جدید، پرواز تهران-رشت- اصفهان و بالعکس از روز دوشنبه ۲۹ خردادماه به صورت هفتگی در فرودگاه رشت راه‌اندازی می‌شود. از سوی دیگر خط پرواز تهران - اراک با هواپیمای ۷۰نفره ATR توسط شرکت ایران‌ایر از امروز پنجشنبه ۲۵خرداد آغاز به کار کرده و از سوی دیگر بعد از بیش از ۲۰ سال بار دیگر نوشهر پذیرای پروازهای ایران ایر خواهد بود.

این تحولات جدی که پس از ورود تنها چهار هواپیمای ATR صورت گرفته می‌تواند در آینده نزدیک دیگر فرودگاه‌های کوچک ایران را نیز تحت‌تأثیر خود قرار دهد.

طبق اعلام مدیرعامل ایران ایر، این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، با دریافت ۱۶ فروند هواپیمای ATR جدید، تعداد هواپیماهای کوچک خریداری شده خود را به ۲۰ می‌رساند و تمام آنها را در مسیرهای داخلی و با هدف توسعه صنعت هوایی در بخش‌های مختلف کشور به کار خواهد گرفت.

مدیر فرودگاه نوشهر گفت: یک فروند هواپیمای مدرن تازه خریداری شده پسابرجامی از نوع ATR -600 شرکت ایران ایر پس از 22 سال از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه نوشهر وارد شد. اکبر فریفته اظهار کرد: این هواپیما ظرفیت 72 نفر را دارد.

منبع خبر: تین نیوز