خرید بلیط هواپیما برای 22 هزار پرواز داخلی و بین المللی در نوروز 97

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و شروع تعطیلات نوروزی، اغلب افراد به فکر برنامه ریزی برای سفر میوفتن. یه عده با خرید بلیط قطار یا بلیط اتوبوس سفرشون رو شروع میکنن و یه عده هم با خرید بلیط هواپیما داخلی یا خرید بلیط هواپیما خارجی به دنبال تجربه ی بهترین سفرها هستن. نوروز امسال، یعنی سال 1397 سفرهای هوایی و خرید بلیط هواپیما تقاضای زیادی داشت و 22 هزار و 30 پرواز داخلی و بین المللی انجام شد. در ادامه میزان پروازهای داخلی و خارجی رو از 24 اسفند تا 12 فروردین ماه بررسی می کنیم. پس با رسپینا24 همراه باشین.

خرید بلیط هواپیما نوروز 97

شاید اون روزی که برادران رایت به فکر تبدیل کردن آرزوشون به واقعیت بودن، باور نمی کردن که امروز خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی تا این اندازه طرفدار داشته باشه. برای پی بردن به میزان اهمیت خرید بلیط هواپیما کافیه به آمار پروازهای داخلی و بین المللی ایران در نوروز 97 یه نگاه ساده بندازیم.

شاید براتون جالب باشه که طبق گزارش اعلام شده از طرف رضا جعفرزاده؛ مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور، با شروع سفرهای نوروزی (24 اسفند تا 12 فروردین ماه) حدود 22 هزار و 30 پرواز داخلی و بین المللی انجام شده. این آمار یعنی حدود 2 میلیون و 781 هزار و 288 نفر، برای تعطیلات نوروز 97، خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی انجام دادن.

خرید بلیط هواپیما داخلی

مقایسه ی خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی 97 نسبت به سال های گذشته

همون طور که قبلا در مورد تاثیر افزایش و نوسانات نرخ ارز بر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما گفته بودیم، پیش بینی شده بود که سفرهای هوایی و خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی تا حد زیادی کاهش پیدا کنه. طبق گزارش اعلام شده از طرف سازمان هوایی کشوری، در سفرهای نوروزی 94-95، 26 هزار و 255 پرواز داخلی و بین المللی انجام شد و در این سال، حدود 3 میلیون و 180 هزار و 55 نفر خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی انجام داده بودن. لازمه بدونین در تعطیلات نوروزی 95-96 حدود 3 میلیون و 721 هزار و 956 نفر نسبت به خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی برای 30 هزار و 253 پرواز اقدام کرده بودن.

خرید بلیط هواپیما

پرترددترین مسیرهای پروازی در نوروز 97

این کاملا طبیعیه که در برخی از فرودگاه ها نسبت به بقیه شلوغ تر هستن و پروازهای بیشتری در اونا انجام میشه. طبق گزارش سازمان هوایی کشوری، در تطیلات نوروزی سال 97، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ر ه) بیشترین ترافیک سفرهای بین المللی رو به خودش اختصاص داده. اما در بین شهرهای داخلی ایران، برخی از شهرها از اهمیت بیشتری در زمینه ی گردشگری برخوردارن و افراد بیشتری این شهرها رو برای سفرهای نوروزی انتخاب میکنن. فرودگاه مهرآباد تهران، مشهد، کیش، شیراز، اهواز، اصفهان و تبریز به ترتیب پرترافیک ترین فرودگاه ها برای پروازهای داخلی بودن. میشه گفت مسیرهای پروازی ذکر شده، هر سال از پرترددترین مسیرهای پروازی داخلی به شمار میان.

خرید بلیط هواپیما خارجی

بررسی عملکرد شرکت های هواپیمایی بعد از اتمام پروازهای بازگشت نوروزی

مسلما یکی از راه های تشویق افراد مختلف به خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی و بهره بردن از امن ترین شیوه ی سفر، جلب رضایت مسافران هست. هر اندازه شرکت های هواپیمایی نسبت به اطلاع رسانی تاخیر، تعجیل یا باطل بدون پروازها توجه داشته باشن و باعث سردرگمی و نارضایتی مسافران نشوند، مطمئنا مسافران هم برای خرید بلیط هواپیما ترغیب میشن. مطابق با گزارش مدیر عامل سازمان هوایی کشوری، بعد از اتمام پروازهای بازگشت نوروزی، عملکرد هر یک از شرکت های هواپیمایی بررسی خواهد شد و نتایج اطلاع رسانی میشن. 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما داخلی و خرید بلیط هواپیما خارجی می تونین از رسپینا24 اقدام کنین. خرید بلیط هواپیما رسپینا24 به راحتی و تنها با چند کلیک انجام میشه و در کنار خرید بلیط هواپیما، می تونین استرداد آنلاین بلیط، رزرو آنلاین هتل و یا خرید آنلاین تور رو انجام بدین. البته لازمه بدونین که اگه بدنبال روش بهتری برای خرید بلیط هواپیما هستین، ما بهتون دانلود و نصب اپلیکیشن رسپینا24 رو پیشنهاد میدیم. با رسپینا24 روی زمین نمی مونین