رقابت جمهوری های روسیه برای جذب گردشگران ایرانی

در چند سال گذشته مساله ی حذف ویزا برای سفر ایرانیان به کشورهای همسایه به یکی از جنجالی ترین خبرها تبدیل شده. به طوری که در کنار حدف ویزای ارمنستان، زمزمه هایی از حذف ویزای روسیه به گوش رسید که هنوز به طور کامل محقق نشده. اخیرا دوباره بحث هایی درباره ی حذف ویزای سایر جمهوری های روسیه و تمایل شدید این کشورها به عملی شدن این کار به گوش میرسه. با توجه به سودی که هر یک از طرفین از این ماجرا میبرن، باید دید بالاخره پیروز واقعی این میدون ایرانه یا روسیه؟ در ادامه قصد داریم این موضوع و نشست های پیش رو برای حذف ویزای روسیه رو بیان کنیم. پس در ادامه با رسپینا24 همراه باشین

لغو ویزا برای ایران

سهم ایران در حذف ویزای ایران-روسیه

روسیه با جاذبه های گردشگری بی نظیر و خارق العاده، در چند سال اخیر یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری برای ایرانیان به شمار میاد. جالبه بدونین سال گذشته حدود 9 میلیون ایرانی جمهوری های روسیه رو به عنوان مقصد سفرشون انتخاب کردن و این در حوزه ی گردشگری آمار تکان دهنده ای محسوب میشه. این آمار در شرایطی بدست اومده که هنوز ویزای روسیه برای ایرانیان لغو نشده.

یکی از جاهایی که اغلب مردم روسیه به عنوان مقصد سفرشون در نظر می گیرن، ترکیه ست. بعد از دعوای سیاسی بین روسیه و ترکیه، آژانس فدرال گردشگری روسیه تصمیم جدی به حذف ترکیه از لیست مقاصد گردشگری خودش گرفت. برای این منظور مساله ی حذف ویزای روسیه برای ایران رو مطرح شد.

روسیه

آمار گردشگری نشون میده که سال گذشته 63 هزار ایرانی به کشور روسیه سفر کردن، اما تعداد مسافران روسیه در ایران تنها یک چهارم این آمار هستن. سفیر روسیه در ایران دلیل تفاوت زیاد بین تعداد گردشگران ایرانی و روسی رو محدودیت های مذهبی و فرهنگی موجود در ایران معرفی کرده. به همین خاطر تنها مردم فرهنگ دوست و علاقه مندان به بناهای تاریخی و باستانی روس به ایران سفر می کنن.

محدودیت های مذهبی و فرهنگی موجود در ایران به بهانه ای تبدیل شد تا سایر جمهوری های روسیه از جمله باشقیرستان هم وارد عمل بشه و برای افزایش حضور گردشگران ایرانی به منطقه شون حذف روادید رو مطرح کنن.

لغو ویزا روسیه

برگزاری نشست برای حذف ویزای جمهوری باشقیرستان

در نشستی که 11 آذر ماه در تهران بین مسئولین گردشگری ایران و باشقیرستان و تعدادی از آژانس های مسافرتی صورت گرفت، معاون گردشگری ایران به وضوح بیان کرد، که دلیل برگزاری این نشست ها و حذف ویزا، تبادل گردشگر هست و نباید این ارتباط یک طرفه باشه. به عبارت دیگه به همون اندازه که گردشگر ایرانی به روسیه سفر میکنه، روس ها هم باید به ایران سفر کنن.

باشقیرستان

برگزاری نشست برای حذف ویزای جمهوری تاتارستان

یکی از جاهایی که برای حذف ویزا برای ایرانیان وارد عمل شده، جمهوری تاتارستان هست. با صحبت هایی که بین سرکنسول ایران در این منطقه انجام شده، قول برقراری خط پروازی مستقیم به ایران مطرح شد. مسئولین ایرانی برای جذب توریست از جمهوری تاتارستان، قول دو پرواز در هفته بین قازان، کیش و تهران رو دادن. با این رویکرد میشه امیدوار بود که ایران هم بتونه سهمی در جذب گردشگران روسی داشته باشه.

تاتارستان

مسئولین گردشگری ایران برای جذب گردشگران روسی، از فرصت چهار فصل بودن کشورمون استفاده کردن و مناطق گرمسیر جنوب رو برای گردشگران روسی در نظر گرفتن. سالهاست که مساله ی جذب توریست خارجی به جزیره ی کیش مطرح شده، اما با بازدید رییس جمهور تاتارستان از جزیره کیش تلاش میشه تا این همکارای های دو جانبه در عروس خلیج فارس گسترش پیدا کنه.

کیش

برای معرفی قابلیت های گردشگری و جذب توریست کیش، شیراز و تهران به مسئولین تاتارستان، اواسط ژانویه 30 تور اپراتور از مسکو و تاتارستان به ایران سفر می کنن و در مورد برقراری پروازهای چارتری در این مسیر برای روس ها تصمیم گیری میکنن.

تاتارستان که تا بحال سهمی در جذب گردشگران ایرانی نداشته، در برنامه های گردشگری خودش ایران رو بعد از چین، هدف اصلی قرار داده.

جمهوری تاتارستان

ما در سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24  امیدواریم پیروز واقعی این میدان هر دو طرف باشن و ایران با جاذبه های گردشگری بی نظیرش بتونه به جایگاه ایده آلی در گردشگری و جذب توریست خارجی دست پیدا کنه.

همکاران ما از طریق راههای ارتباطی زیر پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید تور، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هستن.