زمان کنترل پاسپورت در فرودگاه بین المللی دبی به 10 ثانیه کاهش یافت

همان طور که طلال احمد شانتی؛ معاون مدیر کل اداره ی مهاجرت دبی (GDRFA) طی مصاحبه با گلف نیوز در چند ماه گذشته گفته بود، با سیستم کنترل امنیتی جدید فرودگاه بین المللی دبی، فرآیند کنترل پاسپورت برای پروازهای ورودی فرودگاه بین المللی دبی  به 10 ثانیه رسید. برای شرح خبر با رسپینا24 همراه باشید.

فرودگاه بین المللی دبی با نصب سیستم کنترل امنیتی جدید، زمان کنترل پاسپورت در پروازهای ورودی امارات را به 10 ثانیه کاهش داده است. به گفته ی مدیر کل اداره ی مهاجرت دبی، در سیستم نظارتی جدید که در حال حاضر، تنها برای پروازهای بین المللی ایرلاین امارات اجرایی شده است، اطلاعات مسافران از لحظه ی خرید بلیط هواپیما تا 48 ساعت قبل از پرواز پردازش میشوند. با توجه به پردازش اطلاعات در زمان خرید بلیط هواپیما، مسافران به محض ورود به فرودگاه، تنها 10 ثانیه برای سایر امور مربوط به ورود یا خروج معطل خواهند شد.

لازم به ذکر است، مسافرانی که خرید بلیط هواپیما را در لحظات پایانی و نزدیک به پرواز انجام میدهند، اطلاعاتشان تا یک ساعت قبل از پرواز پردازش شده و با ورود به فرودگاه بین المللی دبی، بدون معطلی و در عرض 10 ثانیه، از گیت کنترل پاسپورت عبور خواهند کرد. با نصب این سیستم، مسافران ورودی به فرودگاه بین المللی دبی تنها به اندازه ی زدن مهر ورود معطل خواهند شد.

طبق گفته های معاون اداره ی مهاجرت دبی، تا پایان سال جاری تمام ترمینال های فرودگاه بین المللی دبی به این سیستم کنترلی مجهز خواهند شد.

خرید بلیط هواپیما دبی رسپینا24خرید بلیط هواپیما دبی