معمولا هر جای دنیا که فکرش رو بکنین اتفاق های عجیب و غریبی در حال رخ دادن هستن و خیلی وقت ها شنیدن این اتفاقای عجیب و یا حتی جالب می تونه باعث خنده یا تعجبمون بشه! دنیای سفر و گردشگری هم خالی از این اتفاقات جالب و جذاب نیست! اتفاق های عجیبی که تو حوزه ی حمل و نقل هوایی و سفر با هواپیما برا ی مسافر ها افتاده؛ دلیلی شده برای اینکه ما تو این مطلب راجع به جالب ترین اتفاقات داخل هواپیما باهاتون صحبت کنیم؛ شاید واسه شما هم جالب باشه که از عجیب و غریب ترین اتفاقایی که در هواپیما ها رخ دادن باخبر بشین. پس با رسپینا24 همراه باشین.

اتفاق های عجیب و غریب داخل هواپیما

سلفی مسافرهای همسان!

تا حالا چیزی راجع به آدمای همسانی که از نظر ظاهری شباهت خیلی زیادی به هم دارن شنیدین؟! چقدر امکان داره که آدم در طول زندگیش یه آدم کاملا شبیه خودش ببینه!! تصور کنین که خرید بلیط هواپیما یه پرواز رو انجام داده باشین و می خواین یه سفر هیجان انگیز رو شروع کنین؛ دقیقا یه آدم شبیه شما هم بلیط هواپیما همون پرواز رو خریده و به محض ورودتون به هواپیما با هم رو به رو بشین! این دقیقا اتفاق جالبی بود که برای دو مسافر یه هواپیما افتاد! شباهت زیاد این دو نفر هم برای خودشون و هم سایر مسافرها خیلی جالب و عجیب غریب بود و چه قدر خوب که این دو نفر با یه سلفی یادگاری این لحظه رو ثبت کردن.

سلفی مسافرهای همسان

پروازی که در نهایت تعجب فقط دو مسافر داشت!

شاید از خودتون بپرسین پروازی که فقط دو تا بلیط هواپیما فروخته مگه پرواز می کنه!! بله مطمئنا پروازی که 11 ساعت تاخیر داشته باشه تعداد زیادی از مسافرهاش رو از دست میده و مجبور میشه با همون تعداد مسافرهایی که واسش موندن پرواز کنه! این اتفاقی بود که برای شرکت هواپیمایی " دلتا" افتاد و پرواز "کلیولند" به "نیونورک" این ایرلاین؛ در ژانویه ی 2015 بعد از 11 ساعت تاخیر با دو مسافر پرواز کرد.  

پروازی با دو مسافر

روش عجیب مسافر برای فرار از پرداخت هزینه ی اضافه بار!

خیلی وقت ها مسافر ها بر کم کردن هزینه های سفرشون، از روش های متفاوتی استفاده می کنن. البته این روش ها گاهی مواقع می تونن خیلی عجیب و غریب باشن. مسافری که مجبور بود بابت مقدار بار اضافی چمدونش هزینه ی اضافه ای به مبلغ 45 پوند، پرداخت کنه.  جالبه که بدونین این مسافر به خاطر اینکه  مجبور نباشه هزینه بار اضافی پرداخت کنه در کمال تعجب، 12 لایه لباس روی هم پوشید تا بار چمدونش سبک بشه و پولی برای اضافه بار چمدونش پرداخت نکنه.

انفجار سیگار الکترونیکی!

با وجود قانون ممنوع بودن سیگار در هواپیما، برای سیگار های الکترونیکی که با باتری کار می کنن هیچ قانون ممنوعیتی وجود نداره! ولی در کمال تعجب انفجار سیگار الکترونیکی یک از مسافرهای پرواز خطوط هوایی دلتا، باعث ایجاد تاخیر در پرواز این شرکت شد.

انفجار سیگار الکترونیکی

مسافرهای متفاوت فرست کلاس!

پانداهای دوست داشتنی

در سال ۲۰۱۵، انجمن حمایت از حیات وحش چین دو عدد پاندای عظیم الجثه رو به باغ وحش Ouwehand هلند قرض داد. فک می کنین برای جابجایی این پانداها از چه وسیله ی حمل و نقلی استفاده کردن؟ باید بهتون بگیم که این مسافرهای خاص با دو بلیط هواپیمای فرست کلاس هواپیمایی Air France-KLM ؛ با یه پرواز 9 ساعته  از چنگدو کشور چین همراه با سرپرست شخصی خودشون به کشور هلند پرواز کردن و در طی پرواز واسشون بامبو سرو کردن.

پاندا های فرست کلاس هواپیما

اسب‌های اصیل

تعجبی نداره که برای جابجایی اسب های اصیل با قیمت های گرون و نجومی؛ از قسمت فرست کلاس هواپیما استفاده میشه. سالانه برای تجارت اسب و انتقالشون به کشورهای دیگه با خرید بلیط هواپیما فرست کلاس تو بهترین شرایط این موجودات دوست داشتنی رو جابه جا می کنن. برای تغذیه ی این اسبها نه تنها آخور‌های ویژه‌ی اسب در محل بار تعبیه شدن، بلکه تعداد قابل توجهی از شرکت های هواپیمایی مثل هواپیمایی امارات، قطر و لوفت هانزا سالن های استراحت اختصاصی ای در شهر های مرکزی و مقر خودشون دارن که شامل همه جور امکانات رفاهی لازم مثل دامپزشک و محل های نرمش برای حیوانات میشه.

مسافرهای عجیب فرست کلاساستراحت گاه حیوانات در فرودگاه ها