فرودگاه بین المللی پیام که در شمال غربی شهرستان کرج قرار دارد، در هفته ی دولت به فروگاه مسافربری تبدیل خواهید شد. برای شرح خبر با رسپینا24 همراه باشید.

فرودگاه بین المللی پیام کرج که تا به حال در بخش حمل بار و پست فعالیت گسترده ای داشته است، با توجه به توجیه اقتصادی و درخواست مسئولین و مردم استان البرز، برای تبدیل شدن به فرودگاه مسافربری در حال آماده شدن می باشد. به گفته ی آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در هفته ی دولت این فرودگاه به طور رسمی در بخش حمل مسافر نیز فعالیت خواهد داشت و چهره ی جدیدی به اقتصاد این استان خواهد بخشید.

لازم به ذکر است که طرح تغییر و تجهیز زیر ساخت فرودگاه پیام کرج مدتی می باشد که در حال اجراست و تا حد زیادی مطابق با برنامه های ارائه شده پیش رفته و تنها دو مانع مهم سر راه این طرح می باشد. به گفته ی آذری جهرمی، موانع موجود در راه اندازی بخش مسافربری فرودگاه پیام کرج، عدم وجود جاده ی دسترسی مناسب برای جا به جایی مسافران بین این فرودگاه و مرکز شهر و همچنین مشکل دفع زباله های شهرستان کرج در این منطقه می باشد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و ارائه راهکارهایی برای رفع دو مشکل پیش رو، بنا به گفته ی محمد جواد آذری جهرمی، هفته ی دولت در سال 97، استان البرز شاهد بهره برداری از بخش مسافربری فرودگاه پیام کرج خواهد بود و اولین تجربه ی خرید بلیط هواپیما و شروع سفر از مبدا فرودگاه پیام کرج، به مقصد نجف اشرف انجام خواهد شد.

به گفته ی مدیر عامل فرودگاه بین المللی پیام کرج، برای تجهیز و بروز رسانی تجهیزات ناوبری، روشنایی اپرون و چراغ های باند فرودگاه، تجهیز ترمینال با مساحت 6000 متر مربع و آماده سازی و آسفالت جدید سطوح پروازی، بیش از 200 میلیارد هزینه شده و انتظار میرود بزودی شاهد شروع فعالیت این فرودگاه در بخش مسافربری باشیم.

ما در سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، امیدواریم که شروع فعالیت فرودگاه بین المللی پیام کرج در بخش مسافربری، گام بزرگی باشد در جهت تقویت اقتصاد استان البرز و گسترش صنعت هواپیمایی میهمن عزیزمان.  

فرودگاه بین المللی پیام کرجفرودگاه پیام کرج