فروش ارز مسافرتی ایران متوقف شد

طبق بخشنامه ی اصلاحات مقررات ارزی؛ مبلغی که سالانه به عنوان ارز مسافرتی، که هم شامل سفرهای سیاحتی و هم سفرهای زیارتی مسافران به خارج از کشور می شد، دیگه به مسافرها تعلق نمی گیره!

ارز مسافرتی

ارز مسافرتی:

تا امروز، هر مسافر ایرانی بالای 12 سال، که قصد سفر به خارج از کشور (سیاحتی یا زیارتی) داشت؛ می تونست یک بار در سال برای سفرهای خارجی خودش، چه هوایی و چه دریایی یا زمینی، حداکثر 300 دلار آمریکا یا معادل این مبلغ رو با نرخ مبادله‌ای تهیه کنه و ما بقی ارز مورد نیازش رو از بازار آزاد، با قیمت آزاد (نرخ قیمت بازار روز) خریداری می کرد.
فقط کافی بود، هر مسافر برای دریافت ارز مسافرتی سالانه ای که بهش تعلق می گرفت، یک سری مدارک مثل پاسپورت و گذرنامه ی معتبر، بلیط هواپیما کشور مقصد، ویزا و مجوز ورود به کشور (برای کشور هایی که نیاز به ویزا دارن) همراه با یک برگه تعهد نامه ی کتبی که نشون میداد، خرید ارز مسافرتی فقط از یک منبع انجام شده،  به بانک مرکزی مراجعه کنه و ارز مسافرتی خودشون رو دریافت کنه. متاسفانه طبق مصوبه ی جدید ارز مسافرتی ایران دیگه به هیچ مسافری تعلق نمی گیره!

ارز مسافرتی ایران حذف شد

حذف ارز مسافرتی :

بر طبق تصمیم های جدیدی که بانک مرکزی به صورت رسمی، اعلام کرده؛ از تاریخ 20 شهریور ماه، پرداخت ارز مسافرتی با قیمت مبادله ای از لیست پرداخت های ارز دولتی حذف میشه. از این به بعد، تمامی مسافرهایی که قصد سفر به کشورهای خارجی رو دارن، باید همه ی ارز مود نیازشون رو از بازار آزاد خریداری کنن و یا می تونن از طریق بانک ها با پرداخت قیمت ارز آزاد، تهیه کنن.

ارز مسافرتی برای زائران اربعین حسینی (ع):

بانک مرکزی امسال به دلیل رفاه حال شرکت کنندگان در گردهمایی بزرگ اربعین حسینی (ع)، مثل سال های گذشته، مبلغ حداکثر 200 دلار آمریکا ارز مسافرتی به نرخ مبادله‌ای برای مسافران در نظر گرفته.

زائرین محترم می تونن برای دریافت ارز مسافرتی ، با داشتن گذرنامه ی معتبر جمهوری اسلامی ایران و بلیط سفرشون ؛ به بانک های ملی ایران، بانک ملت و بانک سامان مراجعه کنن.

یار و همراه شما رسپینا24...