فرقی نداره اهل فوتبال باشین یا نه، در هر صورت حتما اسم لیونل مسی رو شنیدین و چه بسا با بازیهاش کلی خاطره دارین. خبر جالبی که داره حسابی داغ میشه و در رسانه ها منتشر شده، انتخاب لیونل مسی به عنوان سفیر گردشگری هست.  شرح خبر رو در ادامه با رسپینا24 بخونین.

در دنیایی که رقابت بسیار زیادی در دنیای گردشگری وجود داره و  توریسم و گردشگری جایگاه مهمی در اقتصاد پیدا کرده، زوراب پولولیکاشویلی، دبیر کل گردشگری سازمان ملل متحد، یکی از ستاره های مطرح ورزشی رو به عنوان سفیر گردشگری انتخاب کرد. لیونل مسی، فوق ستاره ی باشگاه فوتبال بارسلونا، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سفیر گردشگری انتخاب شد. لازم به ذکره که این لقب رو لیونل مسی بعد از پیروزی باشگاه فوتبال بارسلونا مقابل لگانس به دست آورد. 
با توجه به اینکه سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در تلاش هست تا توریسم و گردشگری رو به عنوان منبع توسعه بسازه، لیونل مسی از کسب این لقب و جایگاه ابراز خوشحالی کرد. لیونل مسی در خصوص انتخابش به عنوان سفیر گردشگری اعلام کرده که:
خوشحالم از اینکه به عنوان سفیر گردشگری انتخاب شدم، چون در سفرهای مختلفی که داشتم، به خودم اجازه دادم تا با فرهنگ مردم در گوشه و کنار دنیا آشنا بشم و بعد از این، دنیا را بهتر خواهم شناخت.

انتخاب لیونل مسی به عنوان سفیر گردشگری