معافیت ویزا برای ایرانیان در صربستان لغو شد

طی تصمیم جدید دولت صربستان که از تاریخ چهارشنبه 18 مهر ماه در روزنامه های رسمی این کشور اعلام شد، بعد از این ایرانی ها برای ورود به خاک صربستان باید ویزا دریافت کنند. شرح خبر رو در ادامه با رسپینا24 دنبال کنید.

یکی از بزرگترین مشکلات برای سفر با خرید بلیط هواپیما خارجی، دریافت ویزا میباشد که خوشبختانه در چند سال اخیر کشورهای زیادی دریافت ویزا برای ایرانیان رو حذف کردن. حدود یکسال قبل صربستان دریافت ویزا برای ورود ایرانیان به این کشور رو لغو کرد و تاثیر زیادی در سفر هموطنانمون به این کشور داشت. متاسفانه با توجه به سوء استفاده ی برخی از ایرانیان از این شرایط، دولت صربستان معافیت ویزا را برای گردشگران ایرانی لغو کرد.

با توجه به مهاجرت های غیرقانونی ایرانی ها به کشورهای اروپایی از مرز صربستان، نیوجا استفانویچ، وزیر کشور صربستان، نسبت به حضور زیاد ایرانی هایی که از شرایط سفر بدون ویزا به این کشور سوء استفاده کرده اند، هشدار داد و تصمیم بر این شد که این طرح لغو شود.

یکی از مدیران مرکز حفاظت از پناهندگان بلگراد به نام دیوویچ رادس اعلام کرده است که این تصمیم در واکنش به مشکل بوجود آمده توسط ایرانیانی که با ورود به صربستان قصد اعلام پناهندگی و یا مهاجرت غیر قانونی دارند اتخاذ شده است.

جالبه بدونین که در سال گذشته، نزدیک به یک هزار و صد نفر از هموطنانمون در صربستان اعلام پناهندگی کردن...

** سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، ارائه دهنده ی امکان خرید بلیط هواپیما بیش از 950 ایرلاین داخلی و خارجی **

خرید بلیط هواپیما صربستان