331 اثر تاریخی متعلق به موزه ی درنتس هلند از سه شنبه 10 مهر 1397 به مدت شش ماه در موزه ی ملی ایران به نمایش گذاشته خواهند شد. شرح خبر را در ادامه با رسپینا24 دنبال کنید.

بعد از نمایش آثار باشکوه و قدیمی موزه ی ملی متعلق به 60 مکان مختلف از ایران تحت عنوان موزه ی "ایران؛ مهد تمدن" در درنتس هلند، حال نوبت این رسیده است که شاهد آثار قدیمی هلند در موزه های ایران باشیم. به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از اواسط مهر ماه 97،  301 اثر باستانی از موزه های هلند به موزه ی ملی ایران راه خواهد یافت و برای عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

331 اثر تاریخی مربوط به موزه درنتس هلند در تاریخ یکشنبه 2 مهر ماه وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند و از سه شنبه 10 مهر ماه به مدت شش ماه در موزه ی ملی ایران به نمایش گذاشته خواهند شد. آثار ارسال شده از موزه ی درنتس شامل ظروف سفالین، زیورآلات، مومیایی طبیعی انسان، تابلو نقاشی " اِخبرت فان دریلس" (Egbert van Drielst) و " یولیوس فان دِ سانده باکهاوزن" (Julius van de Sande Bakhuyzen) و سفال های قرن نوزده و بیست که در سه بخش باستان شناسی، سفال و نقاشی به نمایش گذاشته میشوند. لازم به ذکر است که بسیاری از این آثار برای اولین بار است که از هلند خارج میشوند و برای اولین سفرشان، موزه ی ملی ایران را انتخاب نموده اند.

هری توپان؛ مدیر موزه‌ی "درنتس" در این باره گفته: "ما بسیار مفتخریم که این مجموعه‌ی منحصربفرد برای اولین بار در خاورمیانه دیده می‌شود."

موزه درنتس هلند

مومیایی معروف هلند در موزه ملی ایران

آثار موزه درنتس هلند در ایران