هفته گذشته همایش دو روزه مشترکی میان فعالین گردشگری ایران و عراق برگزار شد که طی آن بر تقویت همکاری های B2B (Business to Business) تاکید شد. علاوه بر نماینده کنسولگری عراق در مشهد و نمایندگان 22 شرکت گردشگری عراقی، مسئولینی هم چون معاون کل گردشگری وزارت‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی، استاندار خراسان رضوی، ریاست انجمن صنفی آژانس های کل کشور و مدیران انجمن های صنفی گردشگری سایر استان ها نیز حضور داشتند.

همایش فعالین گردشگری ایران و عراق

در این همایش به طور کلی به بررسی معضلات، مشکلات و راه کارهای همکاری گردشگری میان عراق و ایران پرداخته شد. مسئولین شرکت رسپینا از جمله مدیریت مجموعه آقای مصطفی ندافی، مدیر بازرگانی و مدیر منابع انسانی نیز در این همایش حضور داشتند که در حاشیه آن نشست های چند جانبه را با شرکای عراقی برگزار نمودند. هم چنین شرکت رسپینا به عنوان اسپانسر رسمی همایش، پوشش دهی بیش از 100 دقیقه گزارش تصویری را به انجام رسانید که در طول آن با تمامی شرکت های حاضر، مصاحبه و بروشورهای معرفی همایش و خدمات گردشگری سلامت میان شرکت کنندگان توزیع شد.

بهاره حاجیان، مدیر منابع انسانی رسپینا، در پایان این نشست عنوان کرد: «با توجه به مصاحبه ها و گفت و گوهای رو در رو و مشترکی که با کلیه ی شرکت های میهمان و هم چنین مسئولین گردشگری کشور داشتیم، با تاکید ها و درخواست های فراوانی بر ادامه روند این همایشات و دعوت از سایر کشورهای همسایه رو به رو بودیم و امیدواریم بتوانیم در ادامه روند توسعه گردشگری میان این دو کشور و بهره مندی از ظرفیت آن، قوی تر از قبل ادامه دهیم.»

همایش فعالین گردشگری ایران و عراق

این همایش سه روزه در تاریخ چهارم و پنجم آذر ماه 1400 در محل سالن همایش هتل پردیسان مشهد برگزار گردید و طی آن از بیمارستان رضوی مشهد، به عنوان یکی از فعال ترین بیمارستان های فوق تخصصی در حوزه گردشگری سلامت نیز بازدید شد.