ورود ارز به کشور آزاد شد

بر اساس گزارش اعلام شده توسط شورای عالی هماهنگی اقتصادی و گمرک جمهوری اسلامی، از این به بعد ورود ارز بدون هیچ محدودیت و به هر میزان آزاد شد. شرح خبر را با رسپینا24 بخوانید.

یکی از مشکلاتی که برخی از مسافران ممکن است برای ورود به ایران با آن مواجه باشند، همراه داشتن ارز می باشد. از تاریخ 10 مهر ماه شورای عالی فرهنگی اقتصادی مصوبه ای برای میزان ارز مجاز که هر شخص میتواند در زمان ورود به ایران همراه داشته باشد ابلاغ کرد. طبق این مصوبه، هیچ یک از دستگاه های امنیتی و انتظامی و گمرک حق ممانعت از ورود ارز به ایران را ندارند.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، از تاریخ 18 آذر ماه این بخشنامه از سوی دفتر واردات گمرک به گمرکات اجرایی ابلاغ شد. بعد از این هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند بدون محدودیت و به هر میزان و با رعایت قوانین ارائه شده توسط بانک مرکزی، در حین ورود به ایران ارز همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که دستگاه های متخلف که در برابر این بخشنامه ممانعت کنند، متخلف شناخته شده و در صورت ارتکاب به این تخلف، 6 ماه انفصال موقت را به همراه خواهد داشت.

رسپینا24؛ سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی و داخلی، خرید بلیط قطار و اتوبوس، رزرو آنلاین هتل داخلی و خارجی و خرید آنلاین تور داخلی و خارجی

ورود ارز آزاد شد