پرواز کرج به مشهد شروع دوباره برای فرودگاه پیام است. شاید نام فرودگاه‌ پیام کرج کمتر به گوش شما رسیده باشد اما باید بدانید که این فرودگاه یکی از مهمترین پایگاه های هوانوردی ایران است.

به گزارش ایرنا  فرودگاه بین المللی پیام همزمان با تاسوعا حسینی مجدد پروازهای خود را با پرواز مشهد از کرج از سر خواهد گرفت و از این پس تمامی پروازها در آن محل انجام خواهد شد.

داستان تعطیلی فرودگاه پیام چه بود؟

 فرودگاه پیام کرج از تاریخ مهرماه ۹7 رسماً شروع به فعالیت و سفر هوایی کرده بود اما پس از حادثه سقوط بوئینگ ۷۰۷ تمامی پروازهای ان به حالت تعلیق در آمد و از آن زمان تا کنون در حال بازسازی و بهبود تجهیزات مسافربری آن است.

این هواپیما که در در زمان سقوط خود ۴۲ سال داشت در صبح روز ۲۴ دی ماه ۱۳۹۷ در حالی که به سمت فرودگاه پیام کرج پرواز می کرد تنها در چند کیلومتری با فرودگاه به اشتباه فرود آمد و دچار سانحه شد. پس از این واقعه انجام هر گونه پرواز در فرودگاه پیام کرج به دلیل بهبود وضعیت ایمنی آن متوقف شد.

اما ماجرای از سرگیری و ضرب الاجل 2 ماه این فرودگاه چیست؟

حدوداً دو ماه پیش در جلسه هیئت دولت با فعالیت مجدد این فرودگاه با توجه به آمادگی بسیار خوب آن در زمینه ایمنی موافقت شد.  مدیر عامل فرودگاه پیام گزارش کتبی خود را به سازمان هوایی کشور فرستاد در نهایت مجوز بهره برداری آن صادر گشت .

اولین پرواز این فرودگاه پرواز کرج به مشهد خواهد بود که در روز دوشنبه ۱۸ شهریور در ساعت ۲ ظهر  صورت خواهد پذیرفت. مطابق با اهداف بلند مدت آن ،  فرودگاه پیام سالیانه ظرفیت جابجایی حدود ۵۰۰ هزار مسافر را خواهد داشت. 

جهت اطلاع از جزئیات و نحوه خرید بلیط ارزان هواپیما کرج به مشهد از رسپینا 24 کلیک کنید.

امکانات فرودگاه پیام

1- باند و سطوح پروازی

باند فرودگاه دارای سیستم روشنایی است که در سال 97 عملیات اجرایی آن به پایان رسید.

2-سطح ایمنی بسیار بالا فرودگاه پیام

به دلیل احداث این فرودگاه در زمین مسطح بر عدم وجود  موانع طبیعی در  اطراف آن این فرودگاه در زمره ایمن‌ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود .

3- واحد سوختگیری

4- وجود ایستگاه آتش نشانی و تضمین سوانح مربوطه در فرودگاه پیام

5- دستگاه های رادیویی

جهت خرید آسان تر بلیط هواپیما ، تور و رزرو هتل می توانید تمام خدمات مربوط به حوزه گردشگری را در اپلیکیشن رسپینا 24 دریافت کنید.