پرواز اصفهان دمشق پس از 8 سال مجددا از سر گرفته شد. فروردین ماه سال 90 بود که آخرین پرواز به مقصد دمشق صورت گرفت . آخرین گروه زائران ایرانی راهی این سرزمین شدند و پس از آن به دلیل اتفاقات امنیتی و نظامی سوریه هر گونه پرواز و ارتباط با کشور ایران قطع شد و از آن تاریخ هیچ گونه ارتباط هوایی میان این دو کشور به دلیل تحولات سوریه صورت نپذیرفت ، تنها مدافعان حرم و افراد نظامی آن منطقه اجازه ورود به آن را داشتند.

پرواز اصفهان دمشق - رسپینا 24

با پایان یافتن درگیری های داخلی سوریه در شهریور ماه سال ۹۶ قرار بر این بود که پرواز اصفهان دمشق مجددا از سر گرفته شود اما به دلیل وجود برخی از ناآرامی های منطقه ای و جنگ داخلی ، مجدداً این  ارتباط قطع شد و هم اکنون پس از  هشت سال انتظار برای این پرواز،  اولین هواپیما به سمت سوریه در روز سوم محرم از خاک ایران وارد کشور سوریه شد. به این ترتیب زائران حرم حضرت زینب پس از سومین روز محرم و در ایام عزاداری امام حسین می‌توانند سفر خود را به آن سرزمین برنامه ریزی کنند.

پرواز اصفهان به دمشق بر عهده ایرلاین شام وینگز است که هر سه شنبه ساعت 7 و 50 دقیقه اصفهان را به سمت دمشق ترک می کند. این پرواز حدود 170 زائر را در هر بار رفت و آمد جا به جا می کند و از فرودگاه اصفهان به فرودگاه دمشق به صورت مستقیم پرواز دارد.

درباره شرکت هواپیمایی شام وینگ

خطوط هوایی Cham Wings Airlines خدمات حمل و نقل برنامه ریزی شده ای را از پایگاه خود در فرودگاه بین المللی دمشق (DAM) به مقصد خاورمیانه و شمال آفریقا انجام می دهدهواپیمایی شام وینگز متعلق به ایسام شاموت ، تاجر و صاحب نمایندگی های اتومبیلرانی سوریه است.

خطوط هوایی Cham Wings در سال 2006 تأسیس شد و گواهی عملگر هواپیما (AOC) خود را در سپتامبر سال بعد بدست آورد. با این حال ، هواپیمایی شام وینگز فقط به دستور مقام هواپیمایی سوریه اجازه پرواز دارد.

این شرکت هواپیمایی در سال 2008 با یک سرویس بین فرودگاه بین المللی دمشق (DAM) و فرودگاه بین المللی بغداد (BGW) پروازهای اولیه خود را به انجام رساند. در سال 2014 ، هواپیمایی شام وینگز مجوز فعالیت برای پروازهای مسافربری تعیین شده را بدست آورد ، این هواپیمایی دومین شرکت هواپیمایی سوریه است.

پرواز اصفهان دمشق , خرید پرواز اصفهان دمشق , خرید اینترنتی پرواز اصفهان دمشق , پرواز اصفهان دمشق رسپینا 24