پنج فروند هواپیمای برجامی ATR به جمع ناوگان هوایی ایران ایر پیوست

با وجود برگشت تحریم های مجدد آمریکا به سمت ایران، آخرین هواپیماهای برجامی امروز یکشنبه 14 مرداد 1397 به جمع ناوگان هوایی ایران ایر پیوستند. برای شرح خبر در ادامه با رسپینا24 همراه باشید.

پس از اجرایی شدن "برجام" در دی ماه 1394، ایران ایر با 3 شرکت ایرباس، بوئینگ و ATR قراردادهایی را امضا نمود که بر این اساس باید 200 فروند هواپیما به ناوگان هوایی ایران می پیوست. پس از خروج آمریکا از برجام و برگشت مجدد تحریم ها، شرکت اروپایی به تعهد خود پایبند بوده و تا کنون از مجموع 20 فروند هواپیمای ATR ، در سالهای گذشته 8 فروند به ایران ایر تحویل داده شد و صبح امروز با ورود 5 هواپیمای ATR جدید به فرودگاه مهرآباد، در مجموع 13 فروند هواپیمای ATR72-600 وارد ایران شد و ناوگان هوایی ایران ایر چهره ای تازه به خود گرفت.

صبح امروز در مراسم استقبال از ورود 5 فروند هواپیمای ATR72-600 به فرودگاه مهرآباد و پیوستن به ناوگان هوایی ایران ایر، فرزانه شرفبافی؛ مدیر عامل هواپیمایی ایران ایر گفت "هواپیماهای ATR یکی از بهترین انواع هواپیماهایی هستند که میتوانند علاوه بر مسیر سازی هوایی در کشور ، تردد بین فرودگاه شهر های مختلف کشور را نیز میسر کنند. این مقام مسئول با ابراز خرسندی از ورود این هواپیماها به کشور ابراز امیدواری کرد که با ورود این هواپیماها ناوگان هوایی ایران ایر جانی تازه بگیرد "

لازم به ذکر است که، هواپیماهای ATR با ظرفیت کمتر از 100 نفر، گزینه ای مناسب برای سفرهای داخلی بوده و قادرند تا 1528 کیلومتر مسافران را جا به جا کنند. 

سایت رسمی خرید بلیط هواپیما رسپینا24، آرزوی دیدن چهره ای جدید برای ناوگان هوایی ایران و فراهم شدن بستری امن در توسعه ی گردشگری و سفرهای هوایی دارد.

تحویل هواپیماهای ATR به ایران ایر