طبق اعلام رجا پیش فروش بلیط قطارهای مسافرتی برای بازه ی زمانی 16 لغایت 20 آبان از تاریخ 12 آبان آغاز می شود. بر اساس این گزارش کلیه مسافران می توانند بلیط قطار مورد نظر خود را از ساعت 10 صبح چهارشنبه 12 آبان رزرو نمایند. این امکان همزمان در وب سایت‌های فروش اینترنتی فروش بلیت و دفاتر معتبر فروش بلیت (آژانس ‌های مسافرتی) فراهم شده است. بر اساس اخبار منتشر شده در 9 آبان 1400 با اعمال محدودیت های هوشمند کرونا از ابتدای آذر ماه، ظرفیت پذیرش قطارها از 50 درصد به 80 درصد افزایش می یابد. این بدین معناست که دیگر محدودیتی برای رزرو تنها 50 درصد ظرفیت کوپه وجود نخواهد داشت. البته در آینده با افزایش روند واکسیناسیون تا 80 درصد، ظرفیت پذیرش قطار به 100 درصد خواهد رسید.  

پیش فروش بلیط قطار آبان 1400

مهمترین نکات خرید بلیط در زمان پیش فروش

در این بازه ی زمانی، بلیط تمامی مسیرها برای پیش فروش دردسترس خواهد بود و نکته مهم در این زمینه آن است که مسیر هایی که ترافیک بالاتری دارند مانند بلیط قطار تهران مشهد به سرعت رزرو می شوند. بنابراین تهیه بلیط این مسیرها نیازمند سرعت عمل بیشتری است. نکته مهم بعدی آن است که در صورت پر شدن ظرفیت ها دیگر امکان خرید بلیط تا موعد پیش فروش بعدی وجود نخواهد داشت. معمولا روند پیش فروش در زمان پیک مسافرت ها اتفاق می افتد و با تکمیل ظرفیت قطارها، عملا قابلیت خرید تا موعد پیش فروش بعدی وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال در زمان مسافرت های نوروزی که تعداد سفرها به اوج خود می رسند نیز شاهد پیش فروش هستیم. بنابراین مسافران باید با برنامه ریزی قبلی و اطلاع از تاریخ پیش فروش بلیط قطار اقدام به خرید نمایند.

نحوه خرید در زمان پیش فروش بلیط قطار 1400

مسافران در زمان پیش فروش می توانند از دو طریق تماس با پشتیبانی رسپینا و به صورت اینترنتی بلیط خود را تهیه نمایند.

نحوه ی پیش خرید بلیت قطار به صورت آنلاین:

مسافران پس از شروع زمان پیش فروش می توانند با مراجعه به وب سایت رسپینا بلیط خود را تهیه نمایند. برای اینکار کافیست مبدا، مقصد و تاریخ سفر را وارد کرده و بر روی جستجو کلیک نمایند. سپس بلیط مورد نظر را از لیست بلیط های ارائه شده انتخاب کرده تا به صفحه ی پرداخت از طریق کارت شتاب منتقل شوند.
به صورت کلی در زمان تکمیل ظرفیت قطارها امکان خرید وجود نخواهد داشت اما در وب سایت رسپینا قابلیتی در نظر گرفته شده است تا در صورت ایجاد ظرفیت، مسافر بتواند بلیط مد نظر خود را تهیه کند. کافیست روی درخواست خرید کلیک کرده تا در صف خرید قرار گیرند و به این ترتیب شانس خرید بلیط برایشان افزایش یابد. به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا چندین بار وب سایت را چک کنید.