پرطرفدارترین پایتخت های گردشگری در سال 2016 معرفی شدند

 

پرطرفدارترین پایتخت های گردشگری در سال 2016 معرفی شدند. براین اساس، شهر لندن پس از سال ها یکه تازی در عرصه گردشگری، جای خود را به شهر بانکوک واگذار کرد، اما در میان پربازدیدترین مقاصد گردشگری قاره اروپا همچنان حرف اول را می‌زند.
گردشگری 2016

 بر اساس آخرین گزارش منتشرشده‌ی مسترکارت از "شاخص جهانی شهرهای گردشگری"، شهر لندن که در سال 2016 پس از بانکوک در مکان دوم پربازدیدترین شهرهای جهان قرار گرفته، با جذب 20 میلیون گردشگر بین‌المللی و با رشد 7 درصدی در مقایسه با آمار سال گذشته، جایگاه نخست پربازدیدترین شهر قاره سبز را به خود اختصاص داد.

لندن که در سال 201۵ در مجموع پذیرای 18.۵8 میلیون گردشگر بود، در سال 2016 تعداد بازدیدکنندگان خود را با 7 درصد افزایش به 19.88 میلیون نفر رساند که این تعداد گردشگر در مجموع  19.8 میلیارد دلار در پایتخت انگلیس صرف هزینه‌های مختلف کردند.

10 شهر پربازدید اروپا از دید گردشگران در سال 2016

پس از لندن، پاریس که سال 2016، شرایط سختی را از لحاظ امنیتی را پشت سر گذاشت، با جذب 18.03 میلیون گردشگر، در جایگاه دوم پربازدیدترین شهرهای اروپا قرار دارد و علی‌رغم ناآرامی‌ها و حملات تروریستی در این شهر، شمار گردشگران آن در مقایسه با سال گذشته (17.66 مییون نفر) با 2.1 درصد رشد همراه بوده است.

استانبول ترکیه نیز با میزبانی از 11.9۵ میلیون نفر و با اختلاف فراوان نسبت به لندن و پاریس، مکان سوم این فهرست را از آن خود کرده است.

در جایگاه چهارم، شهر بارسلون اسپانیا با 8.2 میلیون گردشگر قرار دارد. تعداد گردشگران بین‌المللی که امسال شهر بارسلون را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده‌اند در مقایسه با آمار سال 201۵ (7.7 میلیون نفر) شاهد رشد 6.4 درصدی بوده است.

براساس این گزارش، شهرهای آمستردام (8 میلیون نفر)، میلان (7.۵6 میلیون)، رم (7.12 میلیون)، وین (6.69 میلیون)، پراگ (۵.81 میلیون) و مادرید با جذب ۵.26 میلیون گردشگر در رتبه‌های پنجم تا دهم پربازدیدترین مقاصد گردشگری اروپا در سال 2016 قرار گرفته‌اند.

استانبول

استانبول به عنوان سومین شهر پربازدید اروپا در سال گذشته، بخشی از رونق گردشگری اش را مدیون مسافرانی است که از تهران عازم این شهر شده‌اند. طی یک سال گذشته در مجموع 31۵ هزار نفر گردشگر از تهران به استانبول سفر کرده‌اند و در مجموع 161 میلیون دلار نیز در این شهر ترکیه هزینه کرده‌اند.

 شهر بارسلون اسپانیا نیز به عنوان چهارمین شهر پربازدید اروپا در یک سال گذشته انتخاب شد.

برای تجربه ی سفری راحت و آسوده به هر نقطه از دنیا میتوانید خرید بلیط هواپیما رسپینا24 را انجام دهید. رسپینا24 علاوه بر خرید بلیط هواپیما خارجی و خرید بلیط هواپیما داخلی، امکان خرید آنلاین تور، رزرو آنلاین هتل و خرید بلیط قطار را هم فراهم نموده است.

منبع: imminews