چرا برخی از مسافران در گرجستان دیپورت میشوند

خرید تور گرجستان در چند سال اخیر به شدت مورد توجه ایرانیان قرار گرفته و دو شهر تفلیس و باتومی در بسیاری از روزهای سال، میزبان گردشگران زیادی هستند. دیپورت شدن در تور گرجستان یکی از مسائل مهمی می باشد که در هفته های اخیر مشکلاتی را برای هموطنانمون فراهم کرده. در این مطلب قصد داریم چند قانون مهم برای دیپورت نشدن در گرجستان رو معرفی کنیم که رعایت آنها در طول سفر با خرید تور گرجستان، یک امر ضروری می باشد. با رسپینا24 همراه باشید.

خرید تور گرجستان رسپینا24

قوانین ورود وسایل شخصی به هواپیما در گرجستان

قبل از شروع سفر با خرید تور گرجستان باید با قوانین مربوط به مقصدتان کاملا آشنا باشید، چون چیزی که برای شما یک کار بسیار عادی به نظر میرسه، ممکنه در کشور مقصد یک جرم بزرگ باشه. برای مثال، همان طور که در مطلب لیست داروهای ممنوعه در امارات متحده عربی اشاره کردیم، استامینوفن کدئین که در خانه ی اغلب ایرانی ها براحتی پیدا میشه، در این کشور یک ماده ی مخدر به شمار میاد. با خرید تور گرجستان نیز موارد این چنینی برای ورود وسایل شخصی به هواپیما وجود داره که عبارتند از:

* به هیچ عنوان دارو را بدون مجوز پزشکی در کیفتون قرار ندین. گرجستان قوانین سخت گیرانه ای برای حمل دارو داره که عدم رعایت آنها میتونه منجر به دیپورت بشه یا روانه شدن به سمت زندان رو به همراه داشته باشه.

* در تور گرجستان تنها تا 100 میلی لیتر میتونین مایعات همراه داشته باشین. منظور از مایعات در اینجا، آب، شربت، عسل، مربا، روغن، عطر و ادکلن، ژل های آرایشی و بداشتی، دئودرانت، ماست، دوغ، شامپو و لوسیون هست. حتما دقت داشته باشین که مایعات رو باید در بسته های شفاف قرار بدین تا محتوای داخل اون قابل دیدن باشن.

خرید اینترنتی تور گرجستان

* به هیچ عنوان در لحظه ی ورود و خروج از خاک گرجستان، سلاح گرم و سرد، خنجرهای عتیقه که در لیست سوغات گرجستان قرار دارن و داروهای غیر مجاز رو همراه نداشته باشین.

* مسافران در لحظه ی ورود به خاک گرجستان تنها تا 20 بسته سیگار می تونن همراه داشته باشن و بیشتر از این تعداد (400 نخ) به عنوان قاچاق مواد مخدر محسوب میشه و سرنوشت تلخی رو برای مسافران به همراه داره.

* به میزان بار مجاز برای ورود به هواپیما دقت داشته باشین. طبق قوانین تعریف شده توسط دولت گرجستان، هر مسافر تنها تا 100 کیلوگرم وسیله میتونه همراه داشته باشه و برای ورود بیشتر از این مقدار، باید هزینه پرداخت کنین.

* به هیچ عنوان صنایع دستی و وسایل هنری گرجستان که جنبه ی عتیقه پیدا میکنند را حتی اگه هدیه گرفته باشید، از این کشور خارج کنین.

گرجستان

* برای ورود و خروج ارز سایر کشورها به گرجستان هیچ محدودیتی وجود نداره، اما حواستون باشه که در لحظه ی خروج از گرجستان تنها تا 500 دلار مجاز هستین.

* برای جلوگیری از دیپورت شدن در گرجستان حتما باید بلیط رفت و برگشت رو همراه داشته باشین. عدم رعایت این مساله متاسفانه مشکلات زیادی رو برای هموطنانمون به همراه داشته.

* ورود و خروج هر نوع جنس به/از گرجستان که جنبه ی تجارت پیدا کنه، بدون مجوزهای گمرکی امکان پذیر نیست

تور گرجستان

چند توصیه ی مهم برای جلوگیری از دیپورت شدن در گرجستان

خرید تور گرجستان قطعا برای همه به معنی تجربه ی روزهای خوش و زیباست و هیچکس دوست نداره با کابوس دیپورت شدن روبرو بشه. بهتون پیشنهاد می کنیم حتما تمام مدارک و مجورزهای لازم برای ورود به خاک گرجستان رو همراه داشته باشین و بدون بلیط رفت و برگشت هواپیما، به هیچ عنوان سفرتون رو شروع نکنین. اگه تور گرجستان رو از آژانس و سایت های معتبر خریداری کنید، تمام موارد مورد نیاز برای ورود و خروج از این کشور رو بهتون اطلاع میدن و با مشکلاتی مانند دیپورت شدن روبرو نخواهید شد.

خرید تور گرجستان

خرید تور گرجستان از رسپینا24

سایت رسمی خرید آنلاین تور رسپینا24، با داشتن تمام ویژگی های مورد نیاز برای فروش تورهای خارجی و داخلی، کارشناسان حرفه ای و با تجربه ای رو برای ارائه ی مشاوره برای خرید تور در تیم پشتیبانی و فروش گرد هم آورده و میتونن مشاوره خوبی براتون باشن. با خرید تور گرجستان از رسپینا24، روی زمین نمی مونین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید آنلاین تور گرجستان هستن.