راهنمای کامل قیمت تورهای استانبول از تهران

  • قیمت تور استانبول از تهران چگونه بر آورد می شود؟
  • هزینه تور استانبول از تهران در چه  فصلی ارزانتر است؟
  • معیارهای محاسبه قیمت تور استانبول تهران چیست؟

 در این مقاله می خواهیم به بررسی سوالات بالا بپردازیم. یکی از بهترین تورها برای ایرانیان تور استانبول است. با توجه به علاقمندی ایرانیان برای سفر به ترکیه درتلاشیم که قیمت تور استانبول از تهران را بررسی کنیم. استانبول، ایرانیان را به اروپا می برد. با توجه به اینکه نیمی از کشور ترکیه در اسیا و نیمی در اروپا ست، استانبول یکی از پایتخت های فرهنگی اروپایی است که ایرانیان را جذب می کنند.

هزینه تور استانبول تهران ، هزینه تور استانبول

قیمت تور استانبول از تهران با توجه به عوامل زیر بر آورد می شود:

براساس زمان سفر، تعداد روزهای سفر، سفر زمینی یا سفر با هواپیما ، نوع هتل و ایرلاین انتخابی قیمت تور استانبول از تهران محاسبه می شود. منظوراز زمان سفر، فصل سفر است که در قسمت بعد برایتان توضیح می دهیم. تعداد روزها ی سفر به نوع تور شما و قیمت تور بستگی دارد و سفر هوایی یا زمینی حتما در قیمت تور موثر است. مولفه مهمتر نوع هتلی که انتخاب می کنید می باشد، که باعث می شود شما در طول سفر آسایش و راحت را داشته باشید و عوامل دیگر که در ادامه به آنها می پردازیم.

قیمت تور استانبول از تهران در چه  فصلی ارزانتر است؟

برای اینکه سفر خوب داشته باشیم ابتدا باید در مورد اب و هوای استانبول و قیمت توراستانبول از تهران اطلاعاتی را داشته باشیم. بهترین فصل برای رفتن به استانبول تابستان است. با سفر به این شهر درفصل تابستان شما از تفریحات کنار دریا و مقاصد گردشگری که به دریا نزدیک هستند یا پارکهای آبی بهره مند می شوید. با توجه به اینکه اب و هوای ترکیه شبیه به آب و هوای ایران است و در آن چهار فصل سال وجود دارد، می توانید تور استانبول را برای فصل تابستان رزرو کنید. در اینصورت شما گرانترین تور را رزرو می کنید به این دلیل که در فصل تابستان بهترین زمان سفر به کشور ترکیه است. دراین فصل باران نمی بارد و  دمای روزانه د رحدود  28 درجه سانتی‌گراد می باشد. که این مقدار در ماه آگوست به 30 درجه سانتی‌گراد نیز خواهد رسید.

قیمت تور استانبول تهران

 برای فرار از گرما و گذراندن تعطیلاتی دوست داشتنی، گردشگران و همچنین مردم استانبول به مناطق ساحلی شهر می‌روند. از بهترین کارهایی که می‌توانید در سفر استانبول انجام دهید گرفتن یک تور کشتی تفریحی در تنگه بسفر است. ازگرمترین ماههای سال در ترکیه ماه آگوست است. اگر در این ماه به استانبول سفر کردید حتما جزایر پرنس را مد نظر قررا دهید و به آنجا بروید.

حال اگر می خواهید تور ارزان استانبول به تهران را رزرو کنید باید در فصل پاییز و زمستان این تور را بگیرید، چرا که در زمستان و پاییز به دلیل سرمای هوا سفر به استانبول کمتر می شود اما گاهی افرادی هستند که این تور را صرفا جهت خرید و معاملات تهیه می کنند یا اینکه به فصل سرد زمستان و پاییز علاقمند هستد و از ان لذت می برند در نتیجه این سفر برای ان ها هم مقررون به صرفه و هم لذت بخش می باشد.

تعداد روزهای تور استانبول تهران

بعد از اینکه فصل سفر به استانبول را برای تان شرح دادم بتعداد روزهایی که می تواند در قیمت تور استانبول از تهران تاثیر گذار است می پردازیم. تورهای استانبول معمولا از سه شب به بالا بسته می شود و ارزانترین قیمت برای همین سه شب در نظر گرفته می شود. برطبق اطلاعات جمع آوری شده تورهایی با چهار شب اقامت، شش شب اقامت،هفت شب اقامت و ده شب اقامت نیز برای استانبول بسته می شود.

قیمت تور استانبول از تهران

نوع هتل در قیمت تور استانبول ازتهران

زمانی که توری برای استانبول بسته می شود بر اساس قیمت هر شب اقامت درهتل هزینه آن برآورد می شود نتیجتا در قیمت تور استانبول از تهران موثر است. هتل ها در استانبول از لحاظ ستاره و نوع خدمات متفاوت هستند. بسته به اینکه هدف شما از سفر چه چیزی باشد می توایند هتل رزرو کنید. در سرتاسر استانبول با توجه به تعدد توریست هتل های بسیاری دیده می شود. هتل های استانبول ا زهتل ها ی نزدیک فرودگاه اتاتورک شروع می شود و تا هتل های  سرتاسر ساحل خلیج شاخ طلایی و هتل های مر کز شهر و منطقه ی تاریخی هر کدام خدمات متفاوتی دارند و از لحاظ ستاره و منطقه ا یکه هتل در آن واقع شده است با یکدیگر فرق دارند. مناطق استانبوا و هتل ها آن به شرح زیر می باشد:

منطقه ی تکسیم  

منطقه شناخته شده تکسیم که بیشترین مسافرین آن ایرانیان هستند وایرانیان ترجیح می دهند دراین منطقه هتل رزرو کنند و قیمت تور استانبول از تهران بیشتر با این هتل ها برآورد می شود. در این منطقه گردشگران  دسترسی آسان به رستوران ها و اماکن دیدنی مراکز خرید دارد. بیشتر هتل های چهارستاره و پنج ستاره در این منطقه می باشد. ما در اولین پیشنهاد هتل های منطقه ی تکسیم را به گردشگران معرفی می کنیم، به این دلیل که این هتل ها در قسمتی واقع شده که نیاز گردشگران را به راحتی مرتفع می کند و رفت و امد خیلی راحت انجام می شود.

منطقه ی فیندیک زاده

 اگر که شما تمایل دارید به جاهای دیدنی این شهر بروید حتما قیمت تور استانبول از تهران را در منطقه ی فیندیک زاده سرچ کنید. این منطقه از مناطق توریستی استانبول می باشد. مراکز خرید رستوران ها و کافه های زیادی در این منطقه هست. این منطقه در شمال منطقه فاتیج است و بین منطقه ی توپکایی و اکساری قرار دراد.جاذبه های گردشگری این منطقه عبارتند از بازار ادویه، کاخ ابراهیم پاشا، برج گالاتا استانبول.

منطقه ی لاله لی

 از قدیمی ترین مناطق استانبول می باشد. درمنطقه ی لاله لی با توجه به انبوه بازارها پیشنهاد می شود افرادی که قصد خریده عمده دارند از رزرو هتل های این منطقه  بهرمند شوند و هزینه تور استانبول تهران در این منطقه را بررسی کنند. این قسمت از استانبول برای افرادی که با خانوارده سفر می کنند خیلی مناسب نیست و فقط برای انجام کارهای تجاری هتل های خوبی دارد.

منطقه ی شیشلی

در این منطقه هتل ها ی پنج ستاره مانند گرند جواهر هستند که قیمت تور استانبول از تهران بر اساس رزرو این هتل ها بیشتر می شود و این هتل ها فصله 20 دقیقه ای با میدان تکسیم دارند.این منطقه د رقسمت اروپایی استانبول میباشد و بیشتر برای افراد ثرومند مناسب است .در این منطقه انواعی از پوشاک و کیف و کفش بطور عمده و کل بفروش می رسد که قیمت انها بالاست و کمتر فروشگاهی در آنجا فروش جزیی دارد. 

منطقه ی بشیکتاش

در منطقه بشیکتاش هتل هایی هستند که قبلا کاخ بوده اند و حالا به هتل تبدیل شده اند . اغلب پنج ستاره هستند و در کنار بسفر قرار دارند. مانند هتل پنج ستاره ی چیراهان. این منطقه برای افرادی مناسب است که علاقمند به شلوغی و گردش دربازار هستن. در این منطقه شما می توانید لباس های ارزان قیمتی را خریداری کنید. بازار ماهی فروشان این منطقه بسیار معروف است و از سبک معماری خاصی برخوردار است.

ایرلاین توراستانبول تهران

عامل آخر در  قیمت تور استانبول از تهران ایرلاین تور می باشد. برای پرواز به استانبول ایرلاین های متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال ایرلاین های: ماهان ایر، ترکیش ایر، قشم ایر و نوع کلاس پرواز که اکونومی، بیزنس، فرست کلاس یا غیره درهزینه تور هزینه تور استانبول تهران موثر است.

تایم پرواز

کل زمان پرواز در تمامی پروازهای استانبول  از تهران د رتمامی ایرلاین ها دوساعت و پنجاه دقیقه می باشد.

 هزینه تور استانبول تهران

جاذبه های گردشگری شهراستانبول

در شهر استانبول جاذبه ای گردشگری بسیاری وجود دارد. گاهی هزینه تور استانبول از تهران براساس ترنسفر رایگان و یا تورگشت شهر رایگان بر آورد می شود. اغلب تورها با ترنسفر رایگان  فرودگاه در رفت و برگشت و تور گشت رایگان بسته می شود. دراینجا به جاذبه های گردشگری که شما می توانید از آن ها در استانبول دیدن فرمایید اشاره می کنیم.

ایاصوفیه

اولین مکان گردشگری ایاصوفیه می باشد. مسجدی که معماری شگفت انگیز با نمای داخلی بسیا ر باشکوه توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. این بنا در بین سال های 532 و 537 بعنوان کلیسا کاربرد داشته است و بعداز سال 1435 تا1943 بعنوان موزه بوده و هم اکنون بشکل مسجد می باشد که توجه گردشگران به ویژه مسلمانان را به خود جلب کرده است. برای رفتن به این مسجد شما باید از لباس پوشیده استفاده کنید همین طور خانم ها از روسری استفاده کنند.

کاتوپکاپی

سلاطین عثمانی ازسال 1465 تا 1856 در این کاخ بودند وبه دلیل معماری منحصر به فرد بعد از ان به موزه تبدیل شده است.

این کاخ حرم سلطنتی دارد که برای ورود به آن علاوه بر 13 دلاری که باید برای بلیط کاخ پرداخت کنید باید 1دلار بیشتر برای دیدن حرم سلطنتی بپردازید. این موزه در ساعت 9 صبح با زگشایی می شود و د ر ساعت 7 بعد از ظهر تعطیل می شود و روزهای سه شنبه نیز تعطیل می باشد.

کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچه درکنار تنگه بسفر قرار دراد و از لحاظ تاریخی بسیار حائز اهمیت است. این کاخ توسط تمامی پادشاهان عثمانی استفاده شده است و د رقرن نوزدهم ساخته شده است.این کاخ با معماری تلفیقی عربی و اروپایی درست شده است. این کاخ در ساعت 9صبح تا 4 بعد از ظهر غیر از روزهای دوشنبه و پنجشنبه  برای بازدید عموم ازاد است.

بازار بزرگ استانبول (کاپالی چارشی )

یکی ا زبازارهای بزرگ و تاریخی ترکیه بازار کاپالی چارشی است. در یک مایلی سلطان احمد و بازار سرپوشیده بزرگ دنیاست که دران قالی ، قالیچه ، پوشاک ، کارهای هنری دستی د ران وجود دارد و دارای کافه ، رستوران، مسجد می باشد.

برج گالاتا

بلند ترین برج استانبول در سال 1348 بوده است، ازبرج گالاتا محله بی اوغلو نمای شهر استانبول دیده می شود. این برج بر روی تپه شاخ طلایی ساخته شده است و ورودی آن در حدود 11 لیر است. ازساعت 9 صبح تا پنج بعد از ظهر فعال می باشد. در بلندترین نقطه این برج یک رستوران، یک کافه و یک کلوپ شبانه ساخته شده است. این برج با ارتفاع 67 متری بنا شده است. این برج بعنوان برج مسیح نیز شناخته شده است. هنوز هم بعنوان بلندترین برج در استانبول است و چندین بار مورد مرمت وبازسازی قرار گرفته است.

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد

از بزرگترین معماری های کشور ترکیه محسوب می شود.بین سال های 1609 تا 1616 بنا شده است. به دلیل اینکه این مسجدمانند خانه خدا در مکه با شش مناره ساخته شده بود در میان مسلمان اختلاف به وجود امد و برای حل این اختلاف یک مناره دیگر به این مسجد اضافه کردند که شبیه به خانه خدا در مکه نباشد. نام این مسجد به دلیل این که هزاران کاشی ایزنیک در ساخت آن به کار رفته است  مسجد آبی است. فضای داخلی این مسجد و سبک معماری این مسجد سبب شده که به بهترین دستاورد دوره ی عثمانی تبدیل شود.

بازار بزرگ (گراند بازار)

ایرانی ازجمله افرادی هستند که عاشق خرید هستند و به هر کجای دنیا سفر کنند خرید در برنامه های سفر آنها جا دارد. بازار بزرگ و گرند بازار از جمله جاهایی است که دران می توانید لوازم مورد علاقه تان را خریداری کنیدو از جمله بازارهای سرپوشیده دنیا می باشد.

اب انبار باسیلیکا

اب انبار باسیلیکا به دستور جاستینان اول  امپراتور روم د رقرن ششم درست شد. رومیان باستان تکنولوژی منحصر به فردی را در ساخت این اب انبار به کا رگرفته اند که بشدت مورد توجه همه قرار گرفته است. این اب انبار چند قدمی با مسجد ابی فاصله دارد و د رمحل  قصر سلطنتی سازه قرن سوم بنا شده است به همین دلیل نامدیگر قصر سلطنتی، قصر غرق است. این حوضچه زیر زمینی د رحدود 8/2 لیتر اب ذخیره می کند.

کلیسای چورا

یکی از کلیساهای دیدنی استانبول کلیسای چورا می باشد. دراین کلیسا شما هنر بیزانس را مشاهده می کنید دراین کلیسا سرام های افسانه ای و نقاشی های زندگی حضرت عیسی و مریم مقدس مادرش به تصویر کشیده شده است و این کلیسا از آثار زیبای بیزانس می باشد. در اولین سالها چورا به عنوان یک صومعه بود و بعد به یک مسجد تبدیل شد و درسال 1948 به موزه تبدیل شد.  

میدان هیپدروم

این میدان با نام میدان اسب در سال 203 توسط سپتیموس بنا شد. بیزانس برا ی گذراندن اوقات فراغت خود از این میدان اسب دوانی استفاده می کردند. در این قسمت مسابقه های ارابه رانی و اسب دوانی و مسابقاتی با زرق و برق بی نظیر برگزلر می شده و اکنون تنها بخشی از دیواره های این میدان باقی مانده است.

قلعه یدیکوله استانبول

این قلعه د رقرن پنجم بنا شده است و برای دیدن ان شما باید با قطار به ان جا بروید. این قلعه در سال های اخیر بازسازی شده و شما برا ی دیدن زیبایی بیشتر دریای مرمره  به بالای این قلعه بروید و از ان جا به تماشای دیدن دریای مرمره بنشینید.

اسکودار مکان افسانه ای استانبول

این برج ابتدا از آثار بیزانس بوده است که به قرن دوازدهم بر میگردد. در جزیره کوچکی حدود 200 متری  ساحل است. قدمت این برج به قرن هجدم میلاد یمی رسد و هم اکنون کاربری ان فانوس دریای، دفتر گمرک و بعنوان برج دیده بانی است.

موزه ی پرا استانبول

موزه ای که کلکسیون شیک و برتری از اثار هنری و مجموعه ای از عکس های زیبا  در ان وجود دارد. این موزه درمنطقه بی اوغلو قرا ردارد در منطقه ی شلوغی پر ازفروشگاهها و گالری ها. در ساختمان پنج طبقه که قبلا هتل بریستول دران قرارداشته می باشد. این موزه نیز به مرمت و بازسازی رسیده اما نمای خارجی و بیرونی این موزه تغیری نکرده است ادر واقع فضای داخلی ان تغییرات زیادی کرده است و مورد بازسازی قرار گرفته است.

قلعه آنادولو

قلعه ای که د رقسمت اسیایی تنگه بسفر قرار دارد این قلعه ای از قرون وسطاد رتارخ استانبول مانده است. این قلعه در باریکترین قسمت میان دو ساحل بسفروس بنا شده تا کنترل رفت و امد کشتی ها به دریای  سیاه را داشته باشند. این قلعه را تنها از نمای بیرونی می توانید ببینید و دیدن نمای داخلی ان برای عموم مردم ازاد نیست. در عین حال نمای بیرونی این قلعه بسیار زیبا ست.

در استانبول جاذبه های گردشگری بسیاری وجود دارد که شما بر اساس تایم و روزهایی که با توجه به  قیمت تور استانبول از تهران خریداری می کنید می توانید از این جاذبه ها دیدن فرمایید.

هزینه تور استانبول تهران ، هزینه تور استانبول

هتل های معروف استانبول

اکنون چند هتل مشهور از این شهر را به شما معرفی می کنیم تا به شما کمک کند هزینه تور استانبول از تهران بررسی کنید.

هتل پنج ستاره گراند جواهر

هتل پنج ستاره که در منطقه ی شیشلی و در کنار بازار جواهر قرار دارد.

هتل پنج ستاره سورملی استانبول

این هتل در نزدیکی تنگه بسفر و پل سلطان محمد واقع است.رستوران های این هتل دارای تراس باز است.

هتل چهار ستاره دورا

هتل چهار ستاره ای که در منطقه ی شیشلی می باشد و ویوی منحصر بفردی از استانبول را برای شما دارد 119 اتاق د ران طراحی شده است.

هتل چهار ستاره ویزون

این هتل در منطقه ی عثمان بی قرار دارد و این هتل 51 اتاق دارد. این هتل د رنزدیکی وسایل نقلیه عمومی واقع است.

 هتل چهار ستاره وایت مونارچ

این هتل یک ویژگی مهم دارد شیشه ها یان هتل دوجداره است که ا زسر و صدای بیش از حد جلو گیری می کند. این هتل د رمنطقه لوکس شیشلی قرار دارد از اینرو قیمت اتاق ها یان گران تر است.

حمل ونقل عمومی در استانبول 

از نظر ما بهترین وسیله ای که می تواند شما را  از فرودگاه به هتل ببرد تاکسی های فرودگاه می باشد . اگر ترنسفر رایگان تور داشته باشید که در آن استقبال از شما را در نظر گرفته باشند این مسیر برای شما نیاز به تاکسی ندارد. معمولا اکثر پرواز های تهران استانبول با بصورتی بسته می شود که هزینه ترنسفر در هزینه تور استانبول از تهران زیاد تاثیر ندارد. البته شما می توانید از تاکسی ها، اتوبوس های سریع السیر برای تردد در شهر استفاده کنید. ساعت کار وسایل نقلیه عمومی 6صبح تا 12 شب می باشد.

مراکز خرید استانبول

در سفر به استانبول در نظر داشته باشید به مراکز خرید سر بزنید و از این مراکز خرید حتما استفاده کنید. قیمت تور استانبول از تهران در نحوه بازدید شما از مراکز خرید یا موزه ها و جاذبه ها یگردشگری تاثیری ندارد. اکنون چند مرکز خرید در استانبول به شما معرفی میکنیم:

مرکزخرید استانبول مال

در این مرکز خرید بهترین برند ها ی دنیا و برند ها یشناخته شده ترکیه دیده می شود و در این مرکز فروشگاه فود کورت و شهربازی کودکان وجود دارد. این مال از بزرگترین مراکز خرید استانبول ومرکز هنر و سرگرمی در ترکیه می باشد. در ای مرکز کنسرت ها و نمایشگاههای هنری نیز برگزار می شود. در این مرکز سینما ی بزرگ ترکیه قرار گرفته که 16 سالن دارد و چیزی در حدود 3050 نفر ظرفیت دارد.

مرکز ایستینیه پارک

در این مرکز اولین سینمای( IMAX)  ایجاد شده و چیزی در حدود سیصد فروشگاه در این مرکز وجود دارد. با رفتن به این مرکز ما به شهرک کوچک می رویم که دارا ی میدان ، خیابان و منطقه ی مد و بازار های نوستالژیک می باشد. در این بازار فروشگاههای برندهای مشهور و بین الملی مانند دولچه، گابانا، دیور، پرادا، فندی، سلین وغیره می باشد.

مراکز زیادی در این شهر بزرگ دیده می شود که تنوع خرید را برای شما بیشتر می کند مراکز بزرگتری مثل زورلو، کانیون استانبول، پالادیوم و مراکزی از این قبیل که در انها اغلب رستوران ، کافه و شهر بازی برای کودکان تعبیه شده تا شما بدون هیچ دغدغه ای به خرید تان بپردازید.    

سخن رسپینا24 با شما

از طریق رسپینا24 می توانید به هر کجای دنیاسفر کنید. ما با پشتیبانی قوی و کارشناسان خبره و زبده شما را همواره  در رزرو تورهای داخلی و خارجی یاری می رسانیم. همکاران ما دربخش خرید تور خارجی رسپینا 24 پاسخگوی سوالات شما در تمامی ساعات روزدرباره ی قیمت تور استانبول ازتهران هستند. در پایان متن منتظر نظرات و کامنت های شما هستیم، تا ما را در ارائه خدمات ارزنده یاری کنید. جهت هرگونه سوال و پیشنهادی با شماره 05131402 تماس بگیرید. با رسپینا 24 به سفری شگفت انگیز بروید