اگر این نکات را درباره تور کیش نمی دانید سفر نروید ، کامل ترین راهنمای سفر به کیش

تور کیش را خریده اید و منتظر روز موعد هستین که تمام عهد و عیال را جمع کنین و راهی دیار خونگرمان هرمزگانی شوید؟ البته که سفر به لطف شبکه اینستاگرام محبوب تر از قبل شده است و کمتر کسی را خواهید یافت که تنها به قصد قربت مسافرت کند ، اما برای آن کمی پول و یک گوشی هوشمند و یک اکانت اینستاگرام کافی است؟ حتما می گویید نه اینترنت هم لازم است ! ولی خب قبول کنید که اطلاعات داشتن هم بخش شیرین و واجب سفر است.

در این مقاله ما تمام زیر و بم سفر شما پس از خرید تور کیش را خواهیم گفت و تا جایی که مطمئن شویم اطلاعات شما به اندازه یک بومی شده است ، ادامه خواهیم داد. سعی شده است جواب تمام سوالات شما در این مطلب قرار داشته باشد اما اگر نبود کامنت بگذارید تا در همان لحظه آن را اضافه کنیم. این راهنما را جدی بگیرید!

خرید تور کیش

بهترین زمان برای هر جاذبه گردشگری در تور کیش چه زمانی است؟

تمام کیش برای بازدید در هنگام روز و شب مناسب است ، اما برای تماشای برخی از جاذبه های کیش باید بین " بهترین زمان " و " زمان خوب " اولی را انتخاب کرد. به عنوان مثال درست است که شما می توانید صبح هم به تماشای کشتی یونانی بروید اما عکاسان می دانند بهترین زمان برای بازدید از کشتی یونانی عصر و هنگام غروب خورشید است. لذا در این توصیه نامه تنها " بهترین زمان " را عنوان می کنیم.

جاهایی که باید بین صبح تا بعد از ظهر در تور کیش بازدید شوند:

1-تماشای طلوع آفتاب جزیره در پارک ساحلی سیمرغ و پارک مرجان : بهترین جایی که می توانید در هنگام طلوع خورشید آن جا باشید ، نواحی شرقی جزیره یعنی پارک ساحلی سیمرغ و یا پارک ساحلی مرجان است. عکس خورشید در حال طلوع بر روی اب خیلی جذاب خواهد بود.

اما برای ان هایی که خیلی سحرخیز نیستند و خواب دم سحر را با هیچ لذتی در دنیا عوض نمی کنند از این مورد صرف نظر کنند و به سراغ ادامه مطلب بروند.

2- بازدید از پارک ساحلی مرد ماهیگیر : این ساحل ، شهرت زیادی به دلیل مجسمه های شنی دارد زیرا بهترین زمان برای ساخت مجسمه های شنی به دلیل وجود نور طبیعی خورشید ، در طول روز است .

3- بازدید از ساحل مرجان کیش : به دلیل ورزش های ابی در این ساحل پیشنهاد می شود در زمان روشنی هوا از آن بازدید کنید تا لذت ورزش هایی مانند جت اسکی ، بانانا و سایر تفریحات را از دست ندهید. امکان تماشای جانوران آبزی در روشنایی هوا ، دلیل دیگر این امر است.

4- پارک و اسکله میر مهنا : این پارک علاوه بر صبح در شب های جزیره هم دیدنی است. امکان برخورد با بومیان جزیره در زمان صبح بیشتر است و شما می توانبد ارتباط بهتری می توانید با ساکنین ایجاد کنید.

5-مجموعه درخت سبز : خنکای هوای اطراف این مجموعه در روز و لذت تماشای درختان مرموز ، دلایلی است که ما بازدید روز را از این محل پیشنهاد می کنیم اما همان طور که پیش از این ذکر شد ، شما هر زمان دیگر هم که بخواهید از این مجموعه بازدید کنید باز هم زمان مناسبی است.

جاهایی که باید غروب ها در تور کیش بازدید شوند :

1-کشتی یونانی : در صدر مکان های دیدنی کیش در غروب ، بالاتفاق معتقدیم که کشتی یونانی قرار دارد. عکس هایی که در غروب هنگام می توانید از این کشتی بگیرید با سایر تصاویر از این کشتی قابل مقایسه نیست. از آنجایی که کشتی یونانی در غرب جزیره قرار دارد ، خورشید به پس آن می رسد و صحنه جذابی را برای شکار دوربین به دستان پدید خواهد آورد.

2-نخلستان باغ بهشت : یکی از بهترین منظره هایی که می توانید از غروب خورشید شکار کنید ، صحنه غروب آفتاب در پشت نخل های قدیمی و افراشته شده جزیره است. اگر عکاسی هستید و یا عکاسی را دوست دارید ، حتما با دوربین به این باغ وارد شوید.

بین غروب تا آخر شب در تور کیش اینجا بروید :

1-اسکله میر مهنا : بهتر است تایم بازدید خود را از این اسکله در شب هنگام تنظیم کنید . پارک ساحلی میرمهنا در شب میزبان گروه های موسیقی زنده است و نورپردازی های قشنگ هم در زیبایی شبانه این پارک نقش دارد.

2-باغ راه ایرانی : به دلیل فاصله باغراه ایرانی تا سطح دریا ، ممکن است دمای هوا را کمی بالانر از سایر مکان ها احساس کنید ، لذا توصیه می شود در شب به این محل سر بزنید تا علاوه بر لذت بردن از دمای متعادل هوا ، شاهد و نظاره گر نورپردازی زیبای بناهای آن باشید.

اما زمان شب برای ان دسته از عزیزانی که قصد عکاسی و یا انتشار در شبکه های مجازی را دارند ، باید گفت که صبح تا ظهر زمان مناسب تری است.

3- پارک شهر کیش : طراحی و نورپردازی پارک شهر در شب بسیار زیباست و از طرفی هم به دلیل دوری از ساحل ، دمای آن بالاتر از سایر نقاط جذاب کیش است. لذا بهتر است در شب که هوا خنک تر از روز است از این محل بازدید کنید. این پارک می تواند استراحتگاه خوبی برای از بین بردن خستگی گشت و گذار شهری باشد.

پارک شهر کیش و خرید اینترنتی تور کیش

جهت خرید بلیط هواپیما تهران به کیش کلیک کنید.

بازدید از جاذبه های طبیعی گردشگری در تور کیش

آب های نقره ای ساحل در تور کیش 

خاک کیش ساخت مرجانی دارد و شما حتی می توانید از فاصله های خیلی دور هم کف دریا را به راحتی مشاهده کنید متخصصان محیط زیست علت این امر را به دلیل وجود مرجان ها می دانند. مرجان ها به صورت کاملا طبیعی سبب تصفیه آب و در نتیجه شفافیت می شود . آبهای سواحل کیش در زمره کم خطر ترین سواحل دنیا محسوب می شوند همچنین در آبهای ساحل هیچ کوسه و یا جانور خطرناکی مشاهده نمی شود، لذا هر زمان که دلتان هوس آب تنی کرد تعارف را کنار بگذارید و خود را به دلتان مدیون نکنید.

ساحل نقره ای کیش

این جزیره از نظر جاذبه های گردشگری غنی است و شما به راحتی می توانید حتی هفته ها در این جزیره باشید بدون آن که مجبور به بازدید یک مکان تکراری باشید.

جهت خرید بلیط هواپیما مشهد به کیش کلیک کنید.


پارک ساحلی مرجان در تور کیش

قیمت ورودی : ورودی پارک برای ایرانیان و غیر ایرانیان رایگان است

تلفن محل : 076 4442 2121

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-وجود پیست و تفریحات آبی مانند جت اسکی ، غواصی ، بانانا، شاتل و پاراسل

- تماشای موجودات ابزی مانند صدف ، حلزون ، مرجان ها ، عروس دریایی ، شقایق دریایی و ...

-تماشای طلوع خورشید

ساعت بازدید از مجموعه :

مجموعه در تمام ساعت های شبانه روز در حال فعالیت است اما اگر در هنگام طلوع و غروب خورشید به آن سری بزنید استوری های زیباتری خواهید گرفت.

موقعیت جغرافیایی :

در مجاورت بازار مرجان قرار دارد. برای رسیدن به پارک ساحل مرجان باید در ابتدا از طریق بزرگراه خلیج فارس به سمت شرق جزیره حرکت کنید. در تقاطع بزرگراه خلیج فارس به خیابان حافظ ، به سمت خیابان حافظ بپیچید. همین خیابان را مستقیم ادامه دهید و در میدان دوم به سمت راست خود ( بلوار نیما ) تغییر جهت دهید. حدود 200 متر پس از میدان پارس کافیست به سمت بریدگی سمت چپ خود تغییر مسیر دهید. پارک ساحلی مرجان مقابل شما خواهد بود.

بازدید از پارک ساحلی مرجان

توضیحات مکان :

پارک ساحلی مرجان همانطور که گفته شد در ضلع شرقی جزیره قرار دارد شما می توانید پس از آن که از بازار مرجان خرید کردید به سمت ساحل جزیره کیش و این پارک حرکت کنید تا از تفریحات و امکانات این قسمت از جزیره لذت ببرید بهترین زمان برای بازدید از پارک ساحلی مرجان طلوع و غروب خورشید است تفریحاتی که در این جزیره می توانید انجام دهید شامل ورزش‌هایی مانند جت اسکی ، غواصی و دوچرخه سواری است.

چایخانه ، رستوران و بوفه های اطراف این پارک ساحلی برای بسیاری از گردشگران جذاب است و به گفته آنان از میان تعداد رستوران های اطراف این مکان ، حافظیه و فودلند دارای غذاهای بهتری هستند.

ساحل مرجان کیش از استخوانهای سفید رنگ مرجان های مرده تشکیل شده است مرجان ها پس از مرگ به شکل سنگ های اسفنجی و یا سنگ هایی که دارای روزانه های از حباب هستند در می آیند همین امر زیبایی ساحل را چند برابر می‌کند .

این ساحل برای طرفداران ورزش های آبی بسیار جالب نظراست ، تفریحات بانانا ، شاتل و پاراسل هم تجربه های منحصر به فردی به شما خواهند بخشید.

ساحل مرجان جزیره

به طور کلی جزیره کیش از نظر داشتن سواحل مرجانی بسیار مشهور و غنی است مناطق مرجانی جزیره در چند نقطه مهم متمرکز شده‌اند ، این مناطق شامل زیر هستند:

منطقه مرجان های بزرگ : مقابل پلاژ خارجی و در قسمت پشتی هتل سیمرغ

منطقه ستن کرال : در شمال شرقی جزیره 

منطقه وزه : در مقابل هتل داریوش

منطقه دیوار پرتغالی ها : در نواحی اطراف کشتی یونانی

نکاتی که دررابطه با مرجان ها باید در نظر بگیرید:

 هرگز به مرجان ها دست نزنید .

از قایقرانی در قسمت‌هایی که متعلق به این گونه جانوری است خودداری نمایید

 در مناطق مرجانی هرگز ماهیگیری نکنید

 چنانچه قصد غواصی دارید، تجهیزات خود را در مکان های مناسب قرار دهید

 از ریختن زباله به آب جداً پرهیز کنید زیرا مرجان ها به طور کلی نسبت به نوسانات شرایط محیطی و همچنین کیفیت آب به عنوان مثال ، شوری شفافیت اکسیژن محلول در آن و همچنین درجه حرارت بسیار حساس هستند و نسبت به تغییرات شرایط محیطی تحمل کمی دارند. هر گونه آلودگی محیط های دریایی می تواند سریع منجر به تخریب اکوسیستم شود.

خرید تور کیش از مشهد


نخلستان باغ بهشت در تور کیش در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت نخلستان باغ بهشت :

-غروب افتاب بی نظر نخلستان

-نخل های بلند و بسیار قدیمی

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه و 24 ساعته

موقعیت جغرافیایی :

نخلستان باغ بهشت از نظر جغرافیایی در قسمت شمال غربی جزیره واقع شده است برای رسیدن به این منطقه شما باید از بزرگراه خلیج فارس به سمت بلوار جاسک حرکت کنید و در سه راهی به سمت راست خود تغییر مسیر دهید.  پس از گذشت حدود ۶۵۰ متر دوربرگردان را دور بزنید و بعد در خیابان فرهنگ به سمت راست بپیچید. پس از فرهنگ خیابان معلم و سپس خیابان ناخدا انتهای مسیر شما خواهد بود نخلستان باغ بهشت در مجاورت خیابان ناخدا قرار دارد.

نخلستان باغ بهشت خرید تور کیش

توضیحات مکان :

یکی دیگر از جاهای دیدنی که باید شما در تور کیش خود از آن بازدید کنید نخلستان باغ بهشت کیش است این نخلستان همانطور که گفته شد در غرب محله سفین قرار دارد. عکس های زیبایی که می توانید در هنگام غروب خورشید نخلستان ثبت کنید را هیچ جای دیگری از جزیره نخواهید یافت در طی قرن ها  شغل اصلی مردمان جزیره کیش فروش خرما بوده است زیرا که خاک مناسب و آب و هوای گرم منطقه محل مناسبی برای رشد و پرورش نخل ایجاد کرده است. هم اکنون وظیفه مراقبت از این نخلستان ها به عهده سازمان توسعه فضای سبز جزیره کیش است و این سازمان خوشبختانه اخیرا شروع به کاشت نخل های بیشتری کرده است.

نخلستان باغ بهشت و خرید تور کیش

نکاتی که دررابطه با نخل ها باید در نظر بگیرید:

1-جالب است بدانید که درختان نخل آن قدر محترم هستند که برای شمارش ، باید آنها را نفر خطاب کنید.

2-مرگ نخل تدریجی ست ،  یعنی در ابتدا خرما نخواهد داد پس از هم چین و چروک هایی در تنه آن دیده می شود و در نهایت بدنه آن لاغر خواهد و در انتها خواهد مرد. مرگ نخل از غم انگیز ترین اتفاقات نباتی است.

خرید تور کیش ارزان از تهران


درخت سبز در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-درختان بسیار کهنسال افسانه ای

ساعت بازدید از مجموعه : تمام هفته از ساعت 12 ظهر تا 12 نیمه شب

موقعیت جغرافیایی :

از فرودگاه تا این مجموعه بیشتر از 13 دقیقه راهی نیست ، شما باید در خیابان میر مهنا به بلوار المپیک بپیچید و پس از آن همین مسیر را مستقیم ادامه دهید. در میدان حریره به سمت خیابان درخت سبز بچرخید تا مجموعه در مقابل شما قرار گیرد.

درخت سبز و خرید تور کیش

توضیحات مکان :

در زمان ایلخانان و تیموریان درختان انجیر معابد و جزیره آورده شدند ریشه های این درختان به نحوی رشد می کنند که مانند چتری بر روی زمین سایه می سازد. قدیمی‌ترین این درختان عمری حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال دارد .  درخت انجیر معابد به نحوی رشد می کند که شاخه های آن به سمت زمین آویزان می شود و پس از مدتی در اطراف تنه پیچیده می شود و شما خواهید دید که شاخه های آن به تنه تبدیل می شوند. این پروسه تا زمانی ادامه می یابد که شما یک درخت با چند ساقه در داخل زمین می بینید. تماشای این درخت افسانه ای در زمان تور کیش شما بسیار توصیه می شود . طبیعت اطراف درخت سبز ممکن است که برای گردشگران وسوسه انگیز باشد اما علت اصلی بازدید توریست‌ها شکل افسانه درخت سبز است. زمانی که به دیدار درخت سبز می روید گره های پارچه ای بسته شده بر روی تنه آن مشاهده خواهید کرد. به عقیده برخی از مردم بومی محل ، درخت سبز مقدس است و می‌تواند حاجات آنها را برآورده کند.

اگر به دیدن این درخت رفتید گره زدن به تنه آن را فراموش نکنید ، خاصیت سبزه گره زنی سیزده به در را دارد.

نکاتی که دررابطه با مجموعه درخت سبز باید در نظر بگیرید:

مجموعه درخت سبز به دلیل جذب گردشگر های زیاد برای میزبانی آنان آماده شده است به این صورت که شما می توانید در آنجا آلاچیق های زیبایی را مشاهده کنید و قسمتهای مختلفی هم برای پخت کباب و استراحت گردشگران در نظر گرفته شده است تزیین محل به وسیله چراغ های فانوسی و یا گل های کاغذی رنگارنگ می تواند تصاویر جالبی را در تلفن های همراه تان ذخیره کند.

 نمازخانه ، رستوران فصلی و بوفه از دیگر امکانات این مجموعه به حساب می آید.

درخت سبز و خرید تور کیش

بازدید از جاذبه های مصنوعی گردشگری در تور کیش

کشتی یونانی در تور کیش 

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت کشتی یونانی : 

-جذابیت تاریخی

-داستان مرموز پهلوگیری آن

- غروب دیدنی کشتی

ساعت بازدید از مجموعه : در تمام ساعات شبانه روز این محل برای بازدید عموم در دسترس است اما بهترین زمان برای تماشای آن لحظه غروب است تا از شکار عکس های هنری و زیبا بی نصیب نمانید.

موقعیت جغرافیایی : از نظر مکانی ، محل استقرار کشتی یونانی ها در غرب جزیره است. برای رسیدن به آن محل شما یا باید تاکسی بگیرید و یا ماشین کرایه کنید ، در کیش حمل و نقل عمومی به همین دو گزینه ختم می شود.

در بزرگراه خلیج فارس به سمت خیابان غروب کیش حر کت کنید ، پس از آن که خیابان غروب کیش را که تا انتها طی نمایید باید در میدان هم مستقیم ادامه دهید تا به میدان بعدی برسید. پس از آن به سمت راست خود پیچید و مسیر خود را تا پارکینگ ها حفظ نمایید.کشتی یونانی و خرید تور کیش

توضیحات مکان :

اگر تا به حال به کیش سفر نکرده اید خود جاذبه زیبای کشتی یونانی می‌تواند بهانه‌ای برای آغاز ماجراجویی شما شود زیرا این جذابیت تاریخی ممکن است در سال های آینده وجود نداشته باشد و به دلیل فرسودگی و استهلاک هر لحظه احتمال غرق شدن آن وجود دارد پس برای بازدید از این پدیده جالب زودتر سفر خود را آغاز کنید.

 داستان کشتی یونانی از تاریخ مرداد سال ۴۵ آغاز شد زمانی که این کشتی به گفته برخی از روایات ها به دلیل مه گرفتگی به سمت قسمت کم عمق کیش کشیده شد و حتی تلاش های بی وقفه یدک کش هلندی در 80 روز هم نتوانست این کشتی را از آبهای کم عمق جزیره نجات دهد و سرانجام خدمه مجبور به ترک کشته شدند و بار آن که حامل ذخایر ارزشمند نفتی بود را تخلیه نمودند.

بومیان جزیره بر این باورند که یونانی ها پس از آن که کشتی را تخلیه نمودند آن را آتش زدند و نظاره گر سوختن آن بودند. صحت این روایت تا حد زیادی تایید شده است زیرا که امروزه هیچ ماده غیر فولادی را در بدنه و عرشه کشتی نخواهید دید. هر چند داستان و روایت درباره علت پهلوگیری این کشتی یونانی زیاد است اما آنچه که اهمیت دارد زیبایی این کشتی است که در تمام کشور شهره است.

کشتی یونانی و خرید آنلاین تور کیش

نکاتی که دررابطه با کشتی یونانی باید در نظر بگیرید:

1- بهترین زمان برای تماشای کشتی غروب آفتاب است لذا زمانبندی تماشای جاذبه‌های کیش را به گونه ای تنظیم کنید که در زمان غروب آفتاب در این محل باشید.

 2- عکاسی از کشتی یونانی را فراموش نکنید تفاوتی ندارد که شما عکاس حرفه ای هستید یا تنها یک مسافری که با دوربین ساده تلفن همراه خود می گیرد مهمترین نکته‌ای که وجود دارد این است که این لحظه را به ثبت برسانید.

3- شتر سواری و یا اسب سواری را فراموش نکنید.

در نزدیکی کشتی یونانی و در ساحل شتربانانی هستند که به شما در قبال پرداخت هزینه ، اجازه شترسواری می دهند. از تجربه های نو نترسید و از سواری لذت ببرید.

4- از پارک ساحلی کشتی یونانی استفاده کنید

 پارک ساحلی کشتی یونانی دارای مساحتی به اندازه ۶۰ هزار متر مربع است و در حال احداث می باشد.  قسمت‌هایی از این پارک مانند آمفی تئاتر روباز و محوطه سازی اطراف تکمیل شده است که قابل استفاده هستند اما سایر قسمت های آن همچنان در دست ساخت است.

از امکانات این پارک مانند کافه ، رستوران ایرانی و لبنانی و همچنین ایستگاه های کرایه دوچرخه استفاده نمایید.

5- تماشای داخل کشتی یونانی برای شما ممکن نخواهد بود. ممکن است تا کنون تصاویری از غواصی در نزدیکی کشتی یونانی دیده باشید اما در حال حاضر کلوپ های غواصی اجازه این کار را نمی دهند زیرا ممکن است کشتی هر لحظه فرو بریزد و خطر جان شما را تهدید کند . این تصاویر مربوط به گذشته هستند. یعنی زمانی که کشتی در وضعیت استقامتی خوبی قرار داشت. 


باغ راه ایرانی در تور کیش 

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت باغ راه ایرانی :

-گرداوری المان های تاریخی مختلف تمام کشور و ساخت آن ها به گونه ای جذاب و با معماری منطبق با اصل آن

-وجود زمین ورزش های ساحلی

- نورپردازی بسیار زیبای محیط

ساعت بازدید از مجموعه : در تمام هفته و به صورت شبانه روزی

موقعیت جغرافیایی :

برای رسیدن به میدان باغ راه ایرانی کیش به هیچ عنوان گم نخواهید شد. هیچ بهانه ای برای نرفتن به اینجا وجود ندارد. کافیست پس از بزرگراه خلیج فارس به سمت شمال شهر وارد خیابان امام شوید و پس از میدان به سمت چپ یعنی خیابان میرمهنا بپیچید. باغ راه ایرانی در ضلع جنوبی بلوار میرمهنا قرار دارد.

باغ راه ایرانی و خرید تور کیش

توضیحات مکان :

باغ راه ایرانی در حقیقت یکی از پروژه های کیش برای معرفی فرهنگ های مختلف ایران به تمام گردشگران داخلی و خارجی است که باید در تور کیش خود بازدید از آن را فراموش نکنید. این باغ راه که طولانی ترین باغ راه کشور است طولی به اندازه 400 متر دارد و با 11 ابنما و 9 نقاشی دیوازی تزئین شده است تا هیچ قسمت از مسیر برای شما خسته کننده نباشد.

ورود به باغ ایرانی در حقیقت گذر از تاریخچه تمام مناطق ایران است. ماجراجویی شما با دروازه قرآن شیراز  البته در ابعاد کوچکتر آغاز خواهد شد و پس از آن گذاری از دروازه سی و سه پل اصفهان ، دروازه هارونیه مشهد ، دروازه رق آباد کرمان ،  پل دختر لرستان ، دروازه ارگ علیشاه تبریز ، دروازه طاق بستان کرمانشاه و دروازه شمیران خواهید داشت . این سفر کوتاه در میدان هرمز با بنای سردر باغ ملی تهران به پایان خواهد رسید.

در حال حاضر باغ راه ایرانی کیش یکی از جاذبه های مهم جزیره است که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند به حقیقتا هم دیدنی است.

باغ راه ایرانی و تور کیش

از دیگر امکانات این باغ راه:

باغ راه ایرانی کیش ۱۶ هکتار فضای سبز دارد و شما می توانید حدود ۸۰ بوم نقاشی مجسمه و ۲۰ المان دیواری را در سرتاسر باغ راه مشاهده نمایید. نورپردازی های انجام گرفته در این محل ، پیست ماشینهای آرسی و همچنین زمین ورزش های ساحلی از دیگر بخشهای سورپرایز کننده مسافران است.

اصلا نگران محل پارک خودروی خود نباشید زیرا که این باغ راه در ضلع جنوبی بلوار ولایت دارای پارکینگ تمامی خودرو های شما را ضمانت می کند.


اسکله و پارک تفریحی میرمهنا در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک تفریحی میرمهنا :

-نزدیکی به محله اصلی بومیان جزیره و درگیری مستقیم با زندگی ساده آنان

-ماهیگیری آزاد

-اسکله طویل

ساعت بازدید از مجموعه : تمام ایام و 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی :

از نظر موقعیت جغرافیایی پارک تفریحی میرمهنا در شمال غربی جزیره واقع است ، جهت رسیدن از فرودگاه به این پارک کافی است از بزرگراه خلیج فارس به سمت خیابان غروب کیش ( در سمت شمال غربی جزیره ) تغییر مسیر بدهید.

این مسیر را تا میدان غدیر ادامه دهید و پس از آن به سمت چپ و خیابان میرمهنا بپیچید. سپس میدان سعدی به سمت بلوار لارک و پس از آن هامون تغییر مسیر دهید. پارک تفریحی میرمهنا در مقابل شما خواهد بود.

اسکله و پارک تفریحی میرمهنا و خرید تور کیش

توضیحات مکان :

پارک ساحلی میرمهنا بزرگترین پارک ساحلی کیش است این پارک را به دلیل نزدیکی و مجاورت با هتلها و بیشتر رستوران های کیش هیچ زمان خالی نخواهید یافت اسکله ۱۳۰ متری پارک میرمهنا به شما امکان قدم زدن در عرض دریا را میدهد تا بتوانید به تماشای لاکپشت ها و یا ماهیگیری بپردازید.

 نکته جالبی که درباره پارک ساحلی میرمهنا وجود دارد این است که به جز فصل تخم ریزی ماهی ها سایر زمان های سال ماهیگیری در این آب ها آزاد است ، پس قلاب را هم در لیست وسایل سفر بگذارید.

 آب امن و عمق کم آن محال است که کودکان نیمه عریان را در خشکی آرام نگه دارد. پیشنهاد می کنیم که شما هم در برابر وسوسه های دریا مقاومت نشان ندهید و بگذارید خنکای آب آن روح شما را تازه کند.

اسکله و پارک تفریحی میرمهنا و خرید آنلاین تور کیش

امکانات پارک میر مهنا:

همانطور که اشاره شد اسکله نسبتاً بزرگ پارک مهمترین امکانات آن است. شما می توانید از یکی از چهار ایستگاه قایق سواری برای سوار شدن به قایق در این اسکله استفاده کنید. اسکله میرمهنا برای تماشای دو نفره دریا لذت بخش است، اگر به ماه عسل می روید و یا قصد تجربه یک سفر رمانتیک را دارید بدانید که غروب اسکله بسیار عاشقانه است.

اگر هم که مجرد و خوشحال هستید بازهم  تماشای دریای نارنجی و زوج های عاشق لذت بخش خواهد بود!

 خبر خوش این است که برای ایرانی های چای خور اینجا مانند بهشت است . در این اسکله چای خانه های بسیار زیادی وجود دارد تا بتوانید از تماشای محیط بیرون از آن لذت ببرید و چای خون خود را بالا افزایش دهید.  بیشتر شب ها در اسکله نیز موزیک زنده برگزار می شود تا هیجان لازم سفر را بازیابی کنید.

اگر بخواهید از سایر امکانات پارک میرمهنا اطلاع یابید باید به کتابخانه عمومی ،  بازار عرب ها ،  نمازخانه ساحلی ، پیست دوچرخه سواری و بازار ماهی فروشان اشاره کنیم .


پارک ساحلی سیمرغ در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-مکان مناسب و ایده آل جهت تماشای خورشید در حال طلوع

- وجود امکانات ورزشی مانند زمین های پینگ پنگ و بدمینتون

-وجود مسیر پیاده روی بسیار جذاب

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی :

از نظر موقعیت جغرافیایی ، پارک ساحلی سیمرغ ردر سمت جنوب شرقی جزیره قرار دارد. برای رفتن به پارک ساحلی سیمرغ باید در ابتدا از بزرگراه خلیج فارس در میدان به سمت خیابان حافظ بپیچید، خیابان حافظ در اولین میدان ( هتل کوشک را در این میدان خواهید دید) به سمت راست تغییر مسیر دهید. این راه را تاجایی ادامه دهید که به یک سه راهی برخورد کنید. سه راهی را به سمت چپ ( خیابان جهان ) بپیچید. این راه را به صورت مستقیم تا 5  بریدگی ادامه دهید و بریدگی ششم به سمت راست تغییر جهت بدهید . پس از تغییر جهت به سمت راست پارک ساحلی در مقابل شما خواهد بود.

پارک ساحلی سیمرغ و خرید تور کیش

توضیحات مکان :

پارک سیمرغ یکی از پارک های ساحلی جزیره کیش است که در امتداد ساحل جنوب شرقی قرار دارد. چشم انداز این پارک برای تماشای طلوع خورشید بسیار مناسب است و بسیاری از افراد را برای تماشای خورشید روی آب صبح کیش به سمت خود می کشاند .

مسیر پیاده روی شنی پارک ساحلی به دلیل وجود گیاهانی مانند کاکتوس ، بنجامین و درختان نخل یکی از زیباترین مسیرها می باشد. از طرف دیگر وجود امکانات ورزشی برای ورزش دوستان این پارک بسیار جذاب کرده است. امکاناتی مانند زمین های پینگ‌پنگ ،  بدمینتون و اسکیت که استفاده از تمامی آنها رایگان می باشد.

پارک ساحلی سیمرغ و خرید آنلاین تور کیش

در نزدیکی پارک ساحلی ، پارک دلفین ها و باغ پرندگان قرار دارد که بازدید آن ها از اوجب واجبات سفر است.


پارک ساحلی مرد ماهیگیر 

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-ساحل شنی مناسب برای ساخت هر گونه مجسمه شنی

-نورپردازی زیبا

ساعت بازدید از مجموعه : تمام هفته به صورت شبانه روزی

موقعیت جغرافیایی : کیش ، سواحل شرقی

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

توضیحات مکان : پارک ساحلی مرد ماهیگیر در ضلع شرقی ساحل جزیره قرار دارد این مجسمه با طول ۱۲ متر بزرگترین مجسمه فیگوراتیو ایران پس از مجسمه صیاد مروارید شهر بندرعباس است که توسط چهار هنرمند مشهدی در اواخر سال ۱۳۹۳ ساخت شد.

این پارک ۵۰۰ مترمربع فضای سبز دارد که با انواع گیاهان بومی جزیره و شرایط اقلیمی آن سازگار است.


پارک شهر کیش 

قیمت ورودی : رایگان

تلفن محل : 076 4445 8582

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-نورپردازی بسیار زیبا

-وجود فضای بسیار خوب بازی برای کودکان

ساعت بازدید از مجموعه : در طول هفته 24 ساعت شبانه روز

موقعیت جغرافیایی :

این پارک در نیمه شرقی کیش قرار دارد و برای رسیدن به آن باید در بزرگراه خلیج فارس به سمت شهرک صدف منحرف شوید. کافیست پس از بلوار دلیران به سمت بلوار تهران تغییر مسیر دهید و در میدان امیرکبیر سمت راست بپیچید.

پارک شهر کیش و خرید آنلاین تور کیش

توضیحاتی درباره تور کیش : پارک شهر کیش فضای خوبی برای پر کردن اوقات فراغت شما است در این پارک علاوه بر اینکه با فضای سبز و همچنین دریاچه مصنوعی  سعی بر مطلوب سازی محیط برای گردشگران شده است وجود پیست دوچرخه و اسکیت و همچنین مناسب سازی محیط برای استفاده معلولان، توجه تعداد زیادی از بازدید کنندگان را جلب خود کرده است.  فضای بازی کودکان به نوعی در این پارک طراحی شده است که قابلیت استفاده در فصل گرم تابستان را برای آنان داشته باشد به این گونه که در ایام گرم سال این پارک مسقف خواهد گشت و از ورود مستقیم به گرمای خورشید جلوگیری خواهد شد.

نکته جالبی که درباره این پارک وجود دارد ، دریاچه مصنوعی آن می باشد که بزرگترین دریاچه کیش است و ۲۰ تا ۳۰ قایق پدالو دارد. به شدت توصیه می شود بازدید از این دریاچه را در لیست کارهای تور کیش خود بگذارید.


پارک دلفین ها و باغ پرندگان در تور کیش

قیمت بلیط پارک دلفین ها : 135 هزار تومان در تاریخ نگارش مقاله ( 1 مرداد 1398 )

تلفن محل : 076 4444 5237

علت اصلی جذابیت پارک دلفین ها :

-تماشای اجراهای جذاب جانوران آبی

- تماشای پرندگان زیبای تمام جهان

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه از ساعت 15:30 تا 20:30

موقعیت جغرافیایی :

برای رسیدن به پارک دلفین ها اگر از هر بومی آدرس بخواهید خواهد گفت ابتدا از بزرگراه خلیج فارس به سمت خیابان حافظ بپیچید و پس از آن در تقاطع با بلوار خلیج فارس به سمت راست خود ، تغییر مسیر دهید. همین راه را که مستقیم ادامه دهید ، در تقاطع بعدی به سمت چپ یعنی خیابان جهان بپیچید و حدود 400 متر جلو تر وارد ورودی پارک شوید.

پارک دلفین ها و باغ پرندگان در تور کیش

توضیحات مکان :

مجموعه تفریحی پارک دلفین در جنوب شرقی جزیره کیش واقع شده است این مجموعه فضای سبز با تنوع گیاهی زیاد ، باغ پرندگان و همچنین اولین دلفیناریوم ایران را دارد.

 در پارک دلفینها گونه های متفاوتی از پستانداران  آبی مانند دلفین ، شیر دریایی ، گربه دریایی ، گراز دریایی و همچنین پنگوئن تربیت می شود شما می توانند از آن بازدید کنند. از نظر تعداد ۲۱ پستانداردریایی در  ۱۸۰۰۰ متر مکعب آب نگهداری می شوند. از نظر حمل و نقلی احتیاج به نگرانی نیست زیرا در این مجموعه اتوبوس قطاری به سمت پارک پرندگان و پس از آن  پارک دلفین ها آماده خدمت رسانی است.

 در باغ پرندگان شما می توانید از ۵۷ گونه متفاوت بازدید کنید از جمله پلیکان ، شترمرغ ، طوطی ماکائو ، لک لک ، توکان ، قو ، پنگوئن آفریقایی و ... دست قسمت های مختلف مانند دنیا مانند آمریکا جنوبی استرالیا آسیای شرقی و آفریقا گرد آوری شده اند.

پارک دلفین ها و باغ پرندگان خرید تور کیش

قیمت بلیط پارک دلفین در ازای کدام خدمات :
ممکن است در ابتدا در برابر قیمت بلیط پارک دلفین متعجب شوید و تا فیها خالدونتان بسوزد ، اما شاید اجراهای مختلف هنری غواصی به تماشای پرندگان و خزندگان نظر شما را تغییر دهد . هرچند قیمت بالای بلیط آن را کتمان می‌کنیم اما اگر نگاهی به خدمات پارک دلفین ها بیندازیم شاید قیمت بالای آن برای شما تا حدی مورد قبول شود .قسمتی از قیمت بلیط پارک دلفین در ازای بازدید از بخش حیوانات آن مانند کروکودیل ، مار بوآ و مار افعی ،  میمون لاکپشت و غیره تعیین گشته است در حقیقت شما با خرید یک بلیط به تماشای قسمت های مختلفی خواهید نشست.

 نحوه خرید بلیط پارک دلفین کیش :

 بهترین اتفاقی که در زندگی تمام بشر افتاده است اینترنت می باشد. هیچ کس نمی تواند این امر را کتمان کند. در عصری که مادربزرگ و پدربزرگ های ما هم اکانت فیسبوک دارد و هرروز توییتی از خود منتشر می کنند خرید اینترنتی بلیط پارک دلفین کیش به شکل واضحی معقول است. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم به جای ایستادن در صف های طولانی و شلوغ نسبت به رزرو پارک دلفین کیش از طریق اینترنت کنید.


شهر زیر زمینی کاریز در تور کیش

قیمت بلیط ورودی شهر زیر زمینی کاریز : 40 هزار تومان در تاریخ 1 مرداد 1398

تلفن محل : 076 4443 1553

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-جذابیت تاریخی برای باستان دوستان

-هوای خنک

- آب شیرین

-معماری زیبای مجموعه

ساعت بازدید از مجموعه : همه روزه از ساعت 9 صبح تا 10:30 شب

موقعیت جغرافیایی : مسیر خود را از بزرگراه خلیج فارس به سمت بلوار امام منحرف کنید ، پس از در میدان هرمز به سمت بلوار میرمهنا بچرخید ، در حد فاصل میان میدان المپیک و میدان فارور این شهر مخفی شده را خواهید یافت.

شهر زیر زمینی کاریز و خرید تور

توضیحات مکان : کیش حتی در عمق ۱۶ متری هم داستانی برای روایت کردن دارد. شهر زیرزمینی کاریز در کیش محلی است که اگر تا به حال به این جزیره هم سفر نکرده باشید حتماً نام آن را زبان بقیه گردشگران شنیده اید. نکته جالب این شهر با قدمت ۲۵۰۰ ساله آن است که به شکل معمارانه در دل زمین حفر شده است ساختار مرجانی، جریان آب شیرین ، هوای خنکی که در زیر سقف مرجانی آن جریان دارد همه و همه این محل را دیدنی تر کرده است.

برای آن دسته از داستان دوستانی که علاقه به فسیل و اکتشاف دارند اینجا بهشت است.  ساخت این شهر از صدف و آبزیان فسیلی ساخته شده است و شما می توانید سنگواره هایی با قدمت ۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قبل را بیابید.

شهر زیر زمینی کاریز و تور کیش

امکانات کاریز کیش :

-موزه خلیج فارس : این موزه دارای اسناد تاریخی درباره خلیج فارس است.

-بازارچه

-عکاسخانه : می توانید با مراجعه به این قسمت تصاویر جالبی در این محل از خود به ثبت برسانید.

-رستوران و کافه: در شهر زیرزمینی کاریز کیش رستوران و کافه های وجود دارد که شما می توانید در آنجا خاطرات خوبی را به ثبت برسانید و در هنگام صرف غذا از موسیقی زنده لذت ببرید.  چایخانه سنتی نیز از دیگر امکانات است این مجموعه است.

-پیشنهاد می شود که تمام تماس های خود را قبل از ورود به شهر زیرزمینی کاریز کیش برقرار کنید زیرا در این محدوده آنتن دهی موبایل به صورت خوب عمل نمی کند.

-در تمام مسیر راهنما همراهی تان می کند تا تمام قسمت های این مجموعه را به شما معرفی نماید .


شهر باستانی حریره در تور کیش

قیمت ورودی : رایگان

علت اصلی جذابیت پارک ساحلی :

-جذابیت تاریخی

-نمایش شکوه افسانه ای کیش در اعصار گذشته

ساعت بازدید از مجموعه :

موقعیت جغرافیایی : شهر باستانی حریره در شمال جزیره قرار دارد . برای رسیدن به آن شما باید بلوار امام را به سمت میدان هرمز ادامه دهید . در میدان راه خود را در بلوار حریره ادامه دهید. در این بلوار به سمت خیابان کرانه بپیچید تا در انتهای مسیر به ورودی شهر باستانی حریره برسید.

شهر باستانی حریره در تور کیش

توضیحات مکان :

تمام جاذبه های گردشگری جزیره را اگر در یک کفه ترازو قرار دهید شهر حریره را می توانید در کفه دیگر قرار داد. اگر در ویرانه های شهر باستانی حریر بگردید کاشی های ستاره ای شکلی را خواهید یافت که برای تزیین بناهای مهم ایلخانی استفاده می شده است.

 تعداد این کاشی ها نشان می دهد که قطعاً از خارج از جزیره وارد شده اند در نتیجه می توان فهمید که این عمارت ها متعلق به یکی از ثروتمندان جزیره کیش بوده است .

مدارک نشان می دهند که این شهر متعلق به سده 5 تا 10 هجری قمری است و زمانی شهر کیش در رونق بسیاری قرار داشته است که می توان از آن دوره به عنوان دوران طلایی کیش نام برد.

شهر حریره درست در مجاورت دریا ساخته شده است و معماری پیچیده و فضاهای ناشناخته ای در خود دارد. برخی از اجزای موجود در شب مانند کانال های زیرزمینی و چاه‌های متعدد همچنان عملکردشان روشن نیست اما به نظر می رسد که ارتباط نزدیکی با فعالیت های صیادی مانند صید ماهی مروارید و مرجان داشته است و برای دسترسی بهتر به دریا حفر شده‌اند.

شهر باستانی حریره و خرید تور کیش

قسمت های مختلف شهر حریره را بیشتر بشناسیم :

-خانه اعیانی شهر حریره

 سرهایی که چهره اعیانی به خانه های شهر حریره می بخشیدند ویژگی هایی مانند وسعت خانه ، وجود فضاهای مختلف و متنوع ، نوع و حجم کاشیکاری های فضا است.

-حمام شهر حریره

 شهر حریره دارای حمام است که صحن های متعددی دارد. در حمام حریره دو خزینه بزرگ و کوچک یک گرمخانه و سربینه میان اجزای آن جا گرفته است.

باستان شناسان معتقدند که این حمان در نوع خود بسیار منحصر به فرد و در زمره ابتدایی ترین حمام های ایران است و به علت وجود امکانات خوب و ظرفیت محدود آن احتمال زیادی وجود دارد که این حمام متعلق به یکی از ساکنین بزرگ کیش بوده است.

-بخش های اطراف شهر حریره

در سمت شرق این مجموعه می توان توده های صدف و گوش ماهی های متفاوتی را مشاهده کرد که مدارک نشان دهنده فعالیت های صیادی ساکنان آن مخصوصا در صید مروارید است.

 در مجاورت مجموعه شما میتوانید چند چاه و یک پلکان سنگی مشاهده کنید که گمان می ورد با فعالیت های دریایی شهر ارتباطی داشته باشد.

تفریحات در تورکیش

اصلا تمام کیش ، تفریح است. منویی که در برابر شما برای انتخاب تفریح وجود دارد شاید انتهایی نداشته باشد. هر تفریحی آبی و غیر آبی که تا به حال شنیده و نشنیده اید در اینجا وجود دارد، در ادامه این راهنما ، برای شما لیست کاملی از تمامی تفریحاتی که می توانید در تور کیش خود تجربه کنید  ، به همراه قیمت و نکات ایمنی آن آورده شده است .

پاراسل و تیوب سواری در تور کیش

قیمت بلیط پاراسل و تیوب سواری : 120 هزار تومان ، در تاریخ نگارش مقاله ( 1 مرداد 1398 )

زمان استفاده از پاراسل : 10 صبح تا 5 عصر

توضیحاتی درباره پاراسل و تیوب سواری : یکی از تفریحات خیلی هیجان انگیزی که می توانید در این جزیره تجربه کنید ، پاراسل است. در پاراسل شما با کمک یک قایق که با سرعت بالا در حال حرکت است ، کشیده می شوید و ارتفاع خواهید گرفت.

سرنشینان سوار بر این چتر بزرگ ، جلیقه نجات می پ.شند و با کابل های 150 متری به یک قایق متصل می شوند. پاراسل ها بین 1 تا 3 نفره هستند ، اما به این معنی نیست که اگر 3 نفره سوار این چتر شوید قیمت آن کمتر می شود.

شاید با خود فکر کنید که هزینه پاراسل کیش تا حدی بالاست ، اما تجربه متفاوت اوج گیری بر روی اب های خلیج فارس و هیجان مثال نزدنی آن بسیار منحصر به فرد است ، برای یک بار هم که شده ان را تجربه کنید.

بیماران قلبی اجازه سوار پاراسل شدن را ندارند. همچنین در زمانی که شرایط جوی نامساعد و دریا متلاطم است به این دلیل که کنترل قایق سخت می شود ، اجازه استفاده از پاراسل داده نمی شود.

قیمت بلیط پاراسل و تیوب سواری

بانجی جامپینگ در تور کیش 

قیمت بلیط بانجی جامپینگ : 170 هزار تومان ، در تاریخ نگارش مقاله ( 1 مرداد 1398 )

توضیحاتی درباره بانجی جامپینگ : بانجی جامپینگ در خیلی از شهرهای ایران وجود دارد اما پرش از روی سکو به سمت آب های خلیج فارس چیز دیگری است.

سکوی بانجی جامپینگ کیش در سال 1395 افتتاح شد و از نظر استانداردهای امنیتی نیز از سطح بالایی برخوردار است لذا لازم نیست قبل از پرش حلالیت بگیرید و به گناهانتان اعتراف کنید.

پیش نیازهای لازم برای استفاده از بانجی جامپینگ کیش :

- برخورداری از سلامت کامل

- داشتن حداقل 14 سال

- وزن بین 35 تا 90 کیلوگرم

- در هنگام استفاده حتما شرایط جسمانی خود را توضیح دهید.

-عدم استعمال مشروبات الکلی و همچنین مواد مخدر

قیمت بلیط بانجی جامپینگ

جت اسکی در تور کیش

قیمت اجاره جت اسکی در کیش برای 15 دقیقه : 50 هزار تومان در تاریخ نگارش مقاله ( 1 مرداد 1398 )

توضیحاتی درباره جت اسکی : اگر به کلوپ های غواصی مراجعه کنید می توانید این جت اسکی ها را اجاره کنید.

پیش نیازهای اجاره جت اسکی : قبل از آن که جت اسکی را اجاره کنید باید نکات زیر را در نظر داشته باشید.

-تا جایی که امکان دارد همراه خود یک دست لباس اضافه داشته باشید. اقایان می توانند از مایو های پاچه بلند و یا مایو های شخصی که کلوب در اختیار آن ها قرار می دهد استفاده کنند.

-چنان چه دارای اضافه وزن زیادی باشید باید به تنهایی سوار بر جت اسکی شوید.

- حداقل سن برای استفاده کنندگان جت اسکی 20 سال است و نوجوانان به همراه یکی از اعضای خانواده خود اجازه سوار بر جت را دارند.

قیمت اجاره جت اسکی در کیش

فلای بورد در تور کیش

قیمت اجاره فلای بورد در کیش : 200 هزار تومان در تاریخ نگارش مقاله ( 1 مرداد 1398 )

توضیحاتی درباره فلای بورد : همان طور که از نام آن مشخص است شما با یک تخته پرواز خواهید کرد. این وسیله با اتصال به جت اسکی و فشار آب شما را به صورت معلق در هوا نگه می دارد. این وسیله در مسابقات جهانی چین برای اولین بار معرفی گشت و پس از یک سال در سال 2012 در دسترس مردم قرار گرفت.

حس غلبه بر جاذبه زمین ، همان چیزی است که می توانید با فلای بورد حس کنید. هیجان چیزی است که شما می توانید با 10 دقیقه حتی استفاده از فلای بورد آن را برای ساعت ها وارد خون خود کنید. تنها چیزی که ممکن است شما را مردد کند این است قیمت آن است. البته این موضوع تا حد 50 درصدی قابل حل است ، کافیست مراکز خرید کوپن های تخفیف فلای بورد کیش را بیابید.

منظور از این مراکز ، کلوپ های دریایی و یا کیبل اسکی کیش می باشد که در شمال شرقی جزیره و بالاتر از پارک ساحلی مرجان قرار دارد. برای اجاره فلای بورد باید به ساحل سیمرغ بروید.

نکاتی برای استفاده از  فلای بورد :

1-این ورزش نیاز به مهارت دارد لذا اگر تا کنون از این وسیله استفاده نکرده اید باید یک اموزش 30 دقیقه ای ببینید.

2-از جلیقه ، کلاه و لباس مناسب استفاده کنید

3- چنان چه دچار مشکلات قلبی و تنفسی هستید از این دستگاه استفاده نکنید

4-استفاده از فلای بورد برای خانم های باردار ممنوع است.

قیمت اجاره فلای بورد در کیش

شاتل و بانانا در تور کیش

قیمت اجاره شاتل و بانانا در کیش : هزینه استفاده از شاتل و بانانا ارتباط زیادی به  ظرفیت آنها دارد اگر شما شاتل و بانانا یک تا سه نفر کرایه کنید باید مبلغی به اندازه ۵۰ هزار تومان بپردازید اما شاتل و دانای ۴ تا ۷ نفره ۴۵ هزار تومان می باشد.  شما می توانید شاتل و بانانا را از کلوپ های دریایی کرایه نمایید .

توضیحاتی درباره شاتل و بانانا :

شاتل و بنانا به همچنین تیوب های آبی از هیجان انگیزترین ورزش های جزیره کیش است که می توانید به صورت انفرادی و یا گروهی آنها را انجام دهید. شما بر روی شاتل و بانانا و یا  تیوب های تندرو سوار می شوید و جت بوت با شما را در دریا می کشاند.

منظور از شاتل در همان تیوب های مختلفی است که از هوا پر شدند و توسط قایق کشیده می شوند شما میتوانید برای سوار شدن در شاتل بین یک تا هفت نفر داشت اما باید بدانید هر چه تعداد نفرات کمتر باشد هیجان آن بیشتر خواهد شد.

منظور از بانانا تیوب موزی شکلی است که افراد پشت سر هم بر روی آن می نشینند و به اندازه شاتل بخش است.

نکاتی که در هنگام سوار شدن بر روی شاتل و بانانا باید در نظر بگیرید:

- استفاده از این وسیله برای کودکان زیر 7 سال ممنوع است

-از ورود افرادی که دچار ناراحتی‌های قلبی و تنفسی هستند ممانعت می شود .

-حتما در هنگام سوار شدن بر روی این وسیله جلیقه نجات فراموش تان نشود.

 سواحلی که می‌توانید در آن از این ورزش استفاده کند:

 ساحل سیمرغ ، مرجان ، اسکله دامون و اسکله تفریحی

 

قیمت تفریحات و ورزش های آبی در کیش در تاریخ 1 مرداد 1398

شماره تفریح و ورزش آبی هزینه به تومان مکان
1  قیمت غواصی تفریحی 150 هزار  کلوپ های دریایی
2  قیمت جت اسکی  50 هزار  کلوپ های دریایی
3 شاتل و بانانا 1 تا 4 نفر 50 هزار  کلوپ های دریایی
4 شاتل و بانانا 4 تا 7 نفر 45 هزار  کلوپ های دریایی
5 فلای بورد  200 هزار  ساحل هتل مارینا کیش
6 چتر پاراسل 120 هزار  کلوپ های دریایی
7 اسکی روی آب با قایق 150 هزار  کلوپ های دریایی
8 اسکی روی اب با کابل برقی کیبل اسکی 45 هزار  کلوپ های دریایی
9 ماهیگیری ثابت با شناور و تجهیزات ماهیگیری 120 هزار  کلوپ های دریایی
10 ماهیگیری ترولینگ با شناور و تجهیزات ماهیگیری 300 هزار  کلوپ های دریایی
11 گشت با قایق تندرو معمولی 100 هزار  کلوپ های دریایی
12 گشت با قایق تندرو دو موتور 150 هزار  کلوپ های دریایی
13 قایق های پدالی و پارویی 50 هزار  کلوپ های دریایی
14 قایق های بادبانی کاتاماران 200 هزار  کلوپ های دریایی
15 قایق های بادبانی 50 هزار  کلوپ های دریایی
16 گشت زنی با قایق کف شیشه ای 40 هزار اسکله تفریحی
17 پارک دلفین ها و باغ پرندگان 135 هزار پارک دلفین ها
18 شنا و غواصی با دلفین 450 هزار پارک دلفین ها
19 دوچرخه سوای 8 هزار مراکز تفریحی
20 اسکوتر برقی - مراکز تفریحی
21 باگی 100 هزار پیست باگی
22 کارتینگ 40 هزار پیست کارتینگ
23 بیگ بال - اسکله تفریحی
24 پینت بال 45 هزار باشگاه پینت بال
25 قلعه وحشت 40 هزار قلعه وحشت
26 طلسم مومیایی 40 هزار طلسم مومیایی
27  سینما چند بعدی 30 هزار اسکله تفریحی
28 پلاژ 10 هزار  پلاژ اقایان و بانوان
29 اسب سواری 35 هزار کشتی یونانی اسکله تفریحی
30 شتر سواری 10 هزار کشتی یونانی اسکله تفریحی
31 کشتی سواری از 23 تا 1 بامداد 85 هزار اسکله تفریحی
32 کشتی های آکواریوم از 10 الی 17 40 هزار اسکله تفریحی
33 جنگ های شادی 60 هزار هتل
34 تور سافاری 85 هزار سافاری
35 ماساژ 165 هزار هتل و پلاژ
36 پرواز تفریحی ( جایروکوپتر ) 350 هزار باند گلایدر
37 گشت دور جزیر 10 هزار مراکز گردشگری
38 صرف شام در رستوران صحرایی 30 هزار سافاری
39 بادی مارینا 40 هزار سلحل هتل مارینا کیش
40 بانجی جامپینگ 179 هزار بانجی جامپینگ
41 شهر زیرزمینی کاریز 40 هزار کاریز
42 پینت بال  45 هزار هتل داریوش
43 شبیه ساز پرواز  - مرکز خرید دامون
44 پیست اسکیت روی یخ - مرکز خرید دامون
45 اسکوتر دریایی 200 هزار اسکله تفریحی
46 پارک ابی کیش ( تم پارک آبی اوشن ) 145 هزار جاده جهان تم پارک آبی
47 کرایه خودرو بدون راننده    مراکز رنت کار
48 بانجی شوتینگ 40 هزار ساقاری
49 پدل بورد 60 هزار  ساحل هتل مارینا کیش
50 اتاق فرار 125 هزار  تم پارک ابی اوشن
51 شهر بازی های لند 10 هزار تومان پارک شهر
52 پدل بورد  60 هزار  کلوپ های دریایی

 

برنامه زمانی برای سفر به کیش

در کل تلاش کنید که خرید بلیط هواپیما کیش خود را به نحوی انجام دهید که ظهر به این جزیره برسید تا مستقیم وارد هتل خود شوید. پس از ساعت 2 ظهر ، هر زمان که اتاق خود را تحویل بگیرید از شما هزینه رزرو یک روز کامل اتاق از شما اخذ می شود . لذا به نحوی برنامه ریزی نمایید که در حدود ساعت ۲ صبح به هتل خود برسید به صورت کلی در ادامه مطلب تمام حالات احتمالی زمان رسیدن شما به همراه برنامه ریزی خاص خود آورده شده است

روز اول تور کیش 

چنان چه قبل از ظهر به کیش برسید :

اگر پرواز شما قبل از ظهر به خاک کیش نشست ، چون تا قبل از ساعت 14 امکان تحویل اتاق به شما نیست ، بهتر است از همین زمان هم استفاده کنید. می توانید از فرودگاه به شمال جزیره ، تاکسی بگیرید و از ساحل نقره ای خلیج فارس لذت ببرید.

 نکته قابل ذکر این است که در کیش،آژانس های مختلف تورهای درون شهری وجود دارد که می توانید از آنها بلیط تفریحات گردشگری را خریداری کنید هزینه بلیط های ارائه شده توسط این آژانس معمولان از هزینه خرید تک به تک آن ها ارزان تر محاسبه می شود، اگر همچنان برای دریافت اتاق زمان دارید ، می توانید از راننده تاکسی بخواهید که شما را به یکی از این آژانس ها برساند تا بلیط برای خود خریداری نمایید.

البته که این بلیط ها را ممکن است در فرودگاه مبدا شما هم ارائه شود که در این حالت خرید بلیط تفریحات آن تا حد زیادی ارزان تر از خرید در کیش برای شما درمی آید.

ادامه برنامه های این روز با انتخاب خود شماست.

چنان چه بعد از ظهر به کیش برسید : 

مستقیم به هتل وارد شوید و تایم شما برای برنامه ریزی تا آخر شب دست خودتان است. می توانید مانند بسیاری از ایرانیان تمام روز اول را استراحت می کنند ، اما اگر کمی هیجان انگیز تر می خواهید این روز را طی کنید بهتر است شب سری به کنسرت های شبانه کیش بزنید.

خرید تور کیش ارزان از تهران

روز دوم تور کیش

-ساعت 8 تا 9 صبح : صبحانه در هتل ( تفاوتی ندارد شما در تور خود چه نوع هتلی را رزرو کرده باشید ، صبحانه و انتقال شما از فرودگاه به هتل در تمامی تورها به صورت مشترک وجود دارد.)

-ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲:  مرکز خرید دامون Damoon shopping center

6 دقیقه زمان برای حمل و نقل از مرکز خرید دامون به مجموعه درخت سبز

-ساعت 12:30 تا ساعت 2 ظهر : مجموعه در خت سبز Green Tree Complex

7 دقیقه زمان برای انتقال ازمجموعه درخت سبز به رستوران دامون

-ساعت 2 ظهر تا 3 ظهر : نهار در رستوران دامون Damoon Restaurant

5 دقیقه از رستوران دامون تا شهر زیر زمینی کاریز

-ساعت 3:30 تا 4:30 بعد از ظهر : شهر زیرزمینی کاریز Kariz Underground

7 دقیقه زمان برای انتقال از شهر زیرزمینی کاریز به شهر باستانی حریره

-ساعت 5 تا 6 بعد از ظهر : شهر باستانی حریرهHarireh - Ancient City

روز سوم تور کیش

- ساعت 8 تا 9 صبح : صبحانه در هتل

-ساعت 10 تا 12 ظهر : مرکز غواصی کیشScuba & Snorkeling

3 دقیقه زمان برای انتقال از مرکز غواصی کیش به رستوران میرمهنا

-ساعت 12:30 تا 14 : رستوران میر مهنا

7 دقیقه زمان برای جابه جایی از رستوران میر مهنا به ساحل های مردانه و زنانه

-ساعت 14:30 تا 17 : ساحل زنان و ساحل مردان Ladies' Beach

-ساعت 20 تا 22 : دوچرخه سواری در شب

روز چهارم تور کیش

- ساعت 8 تا 9 صبح : صبحانه در هتل

-از ساعت 10 تا 11:30 : مرکز خرید رویا

5 دقیقه از مرکز خرید رویا به ساحل

-از ساعت 12 تا 14 : ساحل مریم

19 دقیقه از ساحل مریم به کشتی یونانی

-از ساعت 15 تا 16:30 : کشتی یونانی

نکاتی درباره رزرو هتل های کیش که نمی دانید

حال که کمی درباره جاذبه های گردشگری کیش آشنا شدید بهتر است قوانین و مقررات هتل های کیش را نیز بررسی نمایید تا بتوانید تصمیم‌گیری بهتری انجام دهید.

1-  باید بدانید که زمان تحویل اتاق راس ساعت ۱۴ است و تفاوتی ندارد که شما پس از این زمان چه ساعتی وارد هتل می شوید و تمام هزینه یک شب از شما دریافت خواهد شد.

2- مهمانان شما می توانند از ساعت ۷ تا ۱۴ ظهر وارد اتاق شما شوند در این حالت ۵۰ درصد هزینه یک روز از شما گرفته میشود اما چنانچه قبل از ساعت ۷ صبح ورود داشته باشند تعداد ۱ روز کامل از آنان شارژ دریافت خواهد شد.

3- از میزان دسترسی خود به اینترنت در تمام نقطه های هتل با خبر شوید.

4- همیشه در نظر داشته باشید که در اتاق خود را قفل کنید و بدون آنکه چه کنید در را به روی کسی باز ننماید.

5- به یاد داشته باشید که اقلام موجود در مینی بار اتاق شما رایگان نیستند که از آنها استفاده نمایید هزینه اضافی نیز از شما گرفته خواهد شد پس بهتر است در هنگام مواجهه با آنها هیجان زده نشوید.

6- برای مکالمات بین المللی پیشنهاد می شود که از تلفن هتل استفاده نکنید زیرا که هزینه آن بسیار زیاد خواهد شد تماس تصویری از طریق اسکایپ و الا ماشاالله نرم افزارهای دیگر را برای همین زمان ، زحمت تهیه شان را کشیدند.

7- بهتر است از میهمانان خود در مکان های مخصوص هتل مانند لابی پذیرایی کنید تا هزینه ای بر هزینه های شما اضافه نشود.

بازار و مراکز تجاری کیش

بعد از هتل معمولا خانم های ایرانی به دنبال بازارهای شهر هستند ، قسمتی که معمولا آقایان دل خوشی از آن ندارند. اما برای این که بدانید کدام بازاز مناسب خرید شماست ، باید قبل از رفتن آن ها را بشناسید . در ادامه راهنمای مراکز تجاری و بازارهای کیش اورده شده است ، با ما همراه باشید.

بازار مروارید در تور کیش

شماره تماس مجموعه : 987644458888

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، بلوار مروارید در 100 متری پارک شهر

وب سایت : morvaridcenter.com

توضیحات : همانطور که گفته شد ، بازار مروارید در شهرک صدف قرار دارد این بازار یکی از بزرگترین بازارهای جزیره کیش است که دارای مساحتی به اندازه ۲۹ هزار متر مربع می باشد . سبک معماری بازار مروارید کیش از بناهای دوره هخامنشی الهام گرفته است و این امر حتی در نام های انتخابی بازارچه های آن دیده می شود. بازار مروارید دارای هشت بازارچه به نام های پرسپولیس پاسارگاد ، بیستون ، تیسفون ، ایران ، آپادانا و آریا می باشد و برای وارد شدن به بازار مروارید شما ۱۲ انتخاب دارید. 

بازار مروارید ۲۰۸ غرفه دارد اگر شما به دنبال خرید در زمینه پوشاک ، کیف و کفش ، لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم خانگی و وسایل آشپزخانه مواد غذایی و ... هستید این بازار گزینه خوبی برای خرید است.

بازار مروارید در تور کیش

بازار پارس خلیج در تور کیش

شماره تماس مجموعه : 0764-4430223

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، شهرک صفین

زمان فعالیت بازار پارس خلیج : 10 صبح تا 13 و 16 الی 22

توضیحات :

بازار پارس خلیج جزیره کیش پس از آن که این جزیره به عنوان یک منطقه آزاد اعلام شد در سال ۱۳۷۰  احداث گشت شما می توانید پس از تفریح در پارک ساحلی میرمهنا سری به این بازار بزنید. قیمت کالاها در این بازار نسبت به سایر بازارهای کیش بهتر است و اگر می خواهید خرید ارزانی در زمینه پوشاک و کفش ونک ساعت اسباب بازی تجهیزات رایانه‌ای لوازم خانگی مواد غذایی و همچنین خدمات مسافرتی داشته باشید این بازار خوراک شماست.

در این مرکز دو رستوران و دو کافه وجود دارد ، همچنین امکان ارتباط تلفنی از راه دور جزو خدماتی است که این بازار به شما ارائه می کند.

بازار مروارید در تور کیش

بازار صفین در تور کیش

شماره تماس مجموعه : 0764-4432120

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، شهرک صفین در مجاورت بازار پارس خلیج

زمان فعالیت بازار پارس خلیج : 10 صبح تا 13 و 16 الی 22

توضیحات :

یکی از قدیمی ترین بازارهای کیش بازارصفحه این است این بازار با معماری قدیمی عربی در سال ۱۳۵۰ احداث شد اگر می خواهید برخورد نزدیکی با بومیان جزیره داشته باشید این بازار مناسب تعامل شما بازار سبزه که به بازار عربهای کیش معروف است دارای مساحتی به اندازه ۲۳۰۰ متر مربع در شمال غربی جزیره می باشد . بازار صفین ۷۰ غرفه فعال دارد که در زمینه های فروش پوشاک ،  لوازم بهداشتی و آرایشی ، لوازم خانگی ، لوازم آشپزخانه ، مواد غذایی و خرازی فعالیت می‌کنند . اغلب فروشندگان عرب زبان می باشند این بازار به دلیل معماری منحصر به فرد مقرون به صرفه بودن کالاها به نسبت سایر مراکز خرید معمولا مورد توجه گردشگران است.

بازار صفین در تور کیش

بازار ونوس و تور کیش

شماره تماس مجموعه : 0764-4421521

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، شهرک صفین در مجاورت بازار پارس خلیج

زمان فعالیت بازار پارس خلیج : 9:30 تا 13:30 و  17:30 تا 22:30

وبسایت بازار ونوس : venuskish.com

توضیحات :

بازار ونوس در سال ۱۳۷۵ ساخته شد این بازار دو طبقه و 310 غرفه دارد که در زمینه فروش پوشاک، کیف و کفش، بهداشتی و آرایشی، اسباب بازی، لوازم خانگی، لوازم آشپزخانه، مواد غذایی، خرازی و مشاور املاک فعالیت می کنند.از امکاناتی که می توانید در بازار ونوس استفاده کنید باید به رستوران ، کافی شاپ و همچنین بخش بازی کودکان اشاره کرد.

بازار ونوس و تور کیش

مرکز خرید زیتون در تور کیش

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، تقاطع خیابان فردوسی و بلوار ساحل

زمان فعالیت : 10 صبح تا 13 و 16 الی 22

توضیحات :

بازار زیتون مثل بقیه بازارهای مذکور در زمینه فروش کیف و کفش ، روسری، پوشاک زنانه و مردانه و بچه گانه، اسباب بازی و لوازم خانگی،  خرازی، لباس زیر مردانه و زنانه فعالیت می کند.

اگر در حین خرید شما و یا فرزندانتان احساس گرسنگی کردید می توانید از رستوران و یا کافی شاپ مجموعه استفاده نمایید. اگر در هتل پارسیان اقامت دارید برای خرید دسترسی خیلی خوبی به این بازار خواهید داشت. از نظر راحتی و دسترسی چون این بازار در نزدیکی جاذبه های مهم جزیره مانند اسکله تفریحی قرار دارد ، بسیار مورد استقبال گردشگران است.

مرکز خرید زیتون در تور کیش

مرکز خرید مریم در تور کیش

آدرس : استان هرمزگان ،  کیش ، خیابان سنایی 

شماره تماس مجموعه : +98 76 4445 5553

زمان فعالیت :  10 صبح تا 13 و 16 الی 22 شب

توضیحات :

بازار مریم در سال ۱۳۶۹ به عنوان اولین بازار روباز پس از انقلاب به بهره برداری رسید .این بازار که سرزمینی به اندازه ۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع بنا شده است به عنوان مشهور ترین و معروفترین بازار کیش و مرکز خرید جزیره فعالیت می کند. چیزی که بازار مریم را نسبت به سایر بازارها متفاوت کرده است فضای دلنشین بازار به همراه گل کاری و نورپردازی بسیار زیباست که شما با یک گشت در اطراف آن منحصر به فرد بودن غذا را در خواهید کرد در قسمت میانی بازار مریم فضای سبز و کافی شاپ به کوچکی وجود دارد که با چیدمان نیمکت های جذاب می تواند خستگی را از تن شما به درک کند و بهتان استراحت در میان هیاهوی خرید را بدهد.

 در این بازار می توانید از نوشیدنی های خوشمزه و خوراکیهای جلوگیری لذت ببرید. علت دیگر استقبال مردم برای خرید از بازار مریم این بازار هر شب برای بازدید کنندگان خود برنامه هایی به همراه قرعه کشی های متفاوت دارد اگر حس می کنید خوش شانس هستید حتما در این قرعه کشی شرکت کنید.

مرکز خرید مریم در تور کیش

مرکز خرید دامون در تور کیش

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، خیابان وصال ، نبش میدان

وبسایت : damoonmall.com

شماره تماس مرکز خرید دامون : +98 76 4445 9776

زمان فعالیت : 10 صبح تا 14  و 17:30 الی  23:30 شب

توضیحات :

یکی از گرانترین مراکز خرید کیش مرکز خرید دامون است. اما با این حال گرانی کالاها ، چیزی از جذابیت و محبوبیت این مرکز خرید غذای گردشگران کم نمی کند. در این مرکز خرید شما می توانید لباس های مشهور برند را تهیه کنید و از فضاهای تفریحی آن مانند رستوران فضای سبز ، فود کورت جزیره ، پیست اسکیت روی یخ و چند تفریح جذاب و سرگرم کننده دیگر بهره مند شوید.

مرکز خرید دامون در تور کیش

مرکز خرید پردیس ۱ در تور کیش

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، خیابان فردوسی ، مقابل پارک هنگام ، پشت مرکز خرید پردیس 2

شماره تماس مرکز خرید دامون : +98 76 4445 6500

زمان فعالیت : 9:30 تا 13 و 17 تا 23:30

توضیحات :

ویژگی بارزی که مرکز خرید پردیس ۱ دارد این است که تنوع محصولات در این بازار به شدت بالاست . به نحوی که می توان اظهار کرد شما به دنبال هر چیزی که باشید از این ساختمان دست خالی بیرون نخواهد آمد. در صورتی که در یکی از هتل های شایگان هتل گاردنیا هتل ریان قائم و یا هتل سه ستاره اقامت دارید به این بازار دسترسی خیلی خوبی خواهید داشت.

مرکز خرید پردیس ۱ در تور کیش

مرکز خرید پردیس 2 در تور کیش

آدرس : استان هرمزگان ، کیش ، تقاطع سه راهی خیابان رازی ، رودکی و بلوار خیام

شماره تماس مرکز خرید دامون : +98 76 4445 6220

زمان فعالیت : 9:30 تا 13 و 17 تا 23:30

توضیحات :

 مرکز خرید پردیس ۲ به دلیل وجود اکثر نمایندگی های خارجی در این مرکز خرید  همچنین موقعیت مکان آن بسیاری از گردشگران خرید از این محل را ترجیح می دهند این این مرکز خرید در نزدیکی ساحل قرار دارد لذا پس از آنکه از آب تنی و تماشای  دریا خسته شدید می توانید سری به این مجموعه بزنید.

مرکز خرید پردیس 2 در تور کیش

از کدام بازار ها برای چه چیزهایی خرید کنیم؟

با تمام جزئیات هایی که درباره مراکز خرید کیش انجام شد تعداد آنها زیاد است کمی سردرگم شده اید اگر به دنبال راهنمایی برای خرید از بازارهای کشور هستید ادامه این مطلب را مطالعه کنید. حتی اگر کیش را مثل کف دستتان بشناسید باز هم هنگام در این جزیره دچار سردرگمی خواهید شد. هر چند خرید در کیش در سال‌های اخیر محبوبیت خود را از دست داده است اما باز هم برای آن دسته از مسافرانی که قول سوغاتی داده اند بد نیست اطلاعات بیشتری داشته باشند.

اگر میخواهید خرید ارزانی داشته باشید

اکثر افرادی که به جزیره کیش سفر کردند و بعد از آن که به قول معروف قلق کار دستشان آمده است توصیه می کنند که برای خرید عجله زیادی نکنید زیرا قیمت بیشتر از یاس با سایر شهرهای ایران تفاوت چندانی ندارد. همچنین ظاهر مجلللانه  برخی از مراکز خرید کیش گول زننده است و ممکن است به دلیل ظاهر پر زرق و برق آن محل اجناس گران تر باشند.

نکته دیگری که باید به آن فکر کنید این است که مانند هر شهر دیگری دارای اجناس تقلبی و یا اصل است. لذا به صرف اینکه در کیش خرید می کنید برای تایید اصل و یا تقلبی بودن کالای شما کافی نیست ضمن اینکه بسیاری از برندهای معروف دنیا مانند آرمانی ورساچه دیزل نمایندگی در داخل ایران ندارند.

در کیش هم مانند سایر شهرهای ایران قسمت شیرین خرید یعنی چانه‌زنی پابرجاست لذا احساس راحتی کنید و تا دلتان می خواهد با فروشنده چانه بزنید. شما  با چانه زدن قیمت محصول را پایین تر حساب می کنید مگر در مواردی که از برندهای اصل خرید می کنید .

طبق نظر مسافران کیش مرکز تجاری پردیس ۲، مرکز کیش و با مروارید جزو مرکز خریدی هستند که اجناس با کیفیت تری را با قیمت های نسبتا ارزان تری ارائه می‌کنند.

در این مراکز خرید اکثر برندهای معتبر شعبه دارند ولی هیچ وقت از گشتن خسته نشوید. شما می توانید از مراکز اجاره پردیس ۲ کیش و مروارید انواع مختلف ، لباس کیف و کفش را خریداری کنید.

 خرید وسایل صوتی و تصویری 

معمولا تصور می شود که چون وسایل صوتی تصویری از طریق آب به جزیره می رساند پس باید قیمت ارزان تری هم داشته باشند ولی حقیقت این است که خرید لوازمی مانند موبایل ، لپ تاپ ، دوربین عکاسی ، فیلمبرداری و سیستم های صوتی این جزیره بسیار اشتباه است .

زیرا قیمت برخی از این لوازم نه تنها پایین تر نیست بلکه  ممکن است از شهر شما هم بالاتر باشد در هر صورت اگر تو را برای خرید لوازم صوتی و تصویری و یا تلفن همراه خود انتخاب کردید مطمئن شوید که در شهر شما هم نمایندگی آن وجود دارد و از وجود گارانتی آن هم اطمینان کسب کنید.

بازار پارس خلیج ، بازار صفین کیش گزینه های خوبی برای خرید شما هستند

خرید لباس های برند

یکی از بزرگ ترین فاکتورهای خرید ایرانی جماعت معمولا برند محصول است. هر چند که به اندازه کلمه " حراج " محبوبیت ندارد اما باز هم استقبال زیاد ایرانی ها از محصولات اپل خود گواه اهمیت برند در زمان خرید است.

اگر برند پوش و هستید و یا نه فقط برند پوشی را دوست دارید و جیب شما اجازه تنها تماشای آن ها را به شما می دهد باید بگوییم قسمت خوب سفر به کیش این است که دریای بیکران خرید محصولا برند در مقابل شما ظاهر می شود.

حتما می دانید که هر محصولی که  در فروشگاههای کشور ارائه می شود و تنها ادعای برند بودن را دارند، لزوما برند نیست. حتما پس از آنکه از اصل بودن کالا مطمئن شدید خرید خود را نهایی کنید.

 مهمترین مرکز فروش اجناس و لباس های برند در کیش خرید دامون است شما می توانید در این مکان ، خرید مطمئنی را داشته باشید.

خرید شکلات و قهوه

 شکلات و قهوه در زمره سوغاتی‌های که به حساب می آید در این محل قیمت شکلات و قهوه نسبت به شهرهای دیگر ایران پایین تر است و تقریبا در تمام مراکز خرید کیش کلاته فروشی هایی وجود دارد اما آنهایی که بسیار به کیش سفر می کنند اعتقاد دارند که شکلات و قهوه را فقط باید از فروشگاه‌های آرتاتل خرید کرد قیمت شکلات قهوه در تمام  فروشگاه های آرتا کیش مناسب تر است و از نظر کیفی و کمی تنوع متفاوتی دارد.

خرید لباس مجلسی

اهمیت داشتن لباس های متنوع مجلسی برای خانم ها مانند ماشین ریش تراش برای مردان است. با این حال کیش جای بدی برای یافتن لباس های مجلسی نیز می توانند به مراکز خرید کیش لباس های مجلسی پیدا کنید اما اگر قصد خرید قیمت مناسب و دارید مرکز خرید ونوس یکی از بهترین بازارها برای خرید لباس زنانه است.

 چنانچه در هتل مریم و یا هتل فلامینگو اقامت دارید، دسترسی خیلی خوبی به این مرکز خرید خواهید داشت.

خرید از مراکز و بازارهای کیش

توصیه هایی جهت خرید از مراکز و بازارهای کیش

1- اگر برای خرید به جزیره کیش سفر می‌کنید حتما قبل از سفر درباره قیمت مواردی که مد نظر دارید تحقیق کنید تا در جزیره دچار سردرگمی نشوید دقت نمایید خرید خیلی از کالاها در جزیره برای شما به صرفه نخواهد بود بهتر است ادا از شهر خود خرید نمایید

2- به هیچ عنوان در روز اول سفر خود خرید ندارید بهتر است که اول تمام بازارها را ارزیابی کنید و پس از آن اقدام به خرید نمایید زیرا احتمال دارد که پس از خرید یک کالا در بازار دیگری هم آن را با کیفیت بهتر و قیمت مناسب تری بیابید.

3- قبل از آن که شروع بازدید از بازار ها کنید بهتر است یک موقعیت تمام مراکز خرید را بر روی نقشه بررسی کنید ، زیرا بسیاری از مراکز خرید در نزدیکی یکدیگر واقع شده اند و شما به راحتی می توانید به صورت پیاده بین آنها را رفت و آمد نمایید.

به عنوان نمونه بازارهای پردیس 1 پردیس 2 ،  زیتون ، پانیذ و مرکز تجاری کیش به صورت زنجیره ای در نزدیکی یکدیگر قرار گرفتند و تنها 1 تا 5 دقیقه با یکدیگر فاصله دارند. 

4-اگر قصد خرید لوازم برقی از کیش دارید ابتدا بهتر است که ارزیابی رقیق از قیمت و کیفیت محصولات داشته باشید و پس از آن خرید خود را انجام دهید تا به درد سر آوردنشان بیارزد.  برخی از محصولات خانگی در نمایندگی های کیش تا حدود ۳۰ درصد از نمایندگی های تهران ارزان تر می باشند.

5- به یاد داشته باشید که قیمت بسیاری از وسایل الکترونیکی مانند گوشی ، دوربین های عکاسی ، دوربین های فیلمبرداری ، پخش کننده های موسیقی تفاوتی با شهرهای دیگر ندارند و حتی در برخی از موارد هم گران تر می باشند چنان چه قصد خرید این وسایل را دارید حتما ابتدا قیمت آنها را در شهر خود به دست بیاورید. قبل از خرید از فروشنده بپرسید که آیا گارانتی آن در شهر شما معتبر است یا نه، همچنین فراموش نکنید که از فروشنده مهلت تست ۲۴ ساعته را هم دریافت کنید