این روز ها به دلیل فشار های مالی که به  اکثر اقشار جامعه وارد می شود و همچنین گران بودن بلیط هواپیما و هتل ها، سفر به کیش برای بسیاری از مردم هزینه های زیادی به همراه دارد از طرفی نیز به گفته ی روانشناسان مسافرت تاثیر بسیار زیادی بر سلامت روح و روان دارد و بسیاری برای رسیدن به آرامش و دوری هرچند کوتاه از مشغله های زندگی سفر به نقاط مختلف کشور به ویژه جزیره ی زیبای کیش را جزوی از برنامه ی سالانه ی زندگی خود قرار داده اند.

 حال چه بایدکرد؟ با شرایط بد  اقتصادی موجود سفر رفتن را به طور کامل از برنامه ی زندگیمان حذف کنیم؟ قطعا سفر را نباید کنار گذاشت اما در عوض باید به دنبال راه های برای مسافرت ارزان بود تا با کمترین هزینه بتوانیم در کنار خانواده کمی از مشغله های زندگی دور با شویم. برخی از شرکت های خدمات گردشگری راه کار قسطی کردن تور کیش را برای حل این مشکل ارائه داده اند اما واقعا پردخت به صورت اقساط به صرفه است؟ با ما در رسپینا24 همراه شوید تا در ادامه مقاله به صورت کامل این موضوع را مورد برسی قرار دهیم.

تور اقساطی کیش

با هزینه های گزاف سفر به کیش چه کنیم؟

همین طور که می دانید جزیره ی زیبای کیش یکی از توریستی ترین جزیره های جنوب است که همه روزه حتی در فصل تابستان که این منطقه گرمای طاقت فرسایی دارد باز هم افراد زیادی این جزیره را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند اما اینروزها به دلیل هزینه های سنگینی که سفر به این جزیره به همراه دارد خیلی از افراد قید مسافرت به کیش را می زنند. در این راستا شرکت های خدمت گردشگری از با ارائه ی طرح هایی مانند برخورداری از تخفیف های ویژه در جهت کاهش هزینه های سفر برآمده اند. اما برخی از این شرکت ها نیز امکان خرید تور مسافرتی به صورت اقساط را به مسافران خود ارائه می دهند که در این مقاله قصد داریم معایب خرید تور اقساطی کیش بپردازیم.

معایب خرید تور اقساطی کیش

خرید تور اقساطی کیش مانند تمام خرید هایی که به صورت اقساط انجام می گیرد دارای معایبی است که در این جا به چندی ازآنها اشاره می کنیم تا در زمان خرید این تور با اطلاعات کامل و کافی از شرایط این نوع خدمات ارائه شده خرید تان را انجام دهید.

افزایش قیمت تور

از بزرگ ترین معایبی که در خرید تور اقساطی کیش وجود دارد قیمت گزاف تمام شده ی تور است. برگزار کننده های تور معمولا برای جبران هزینه ها در هنگام ارائه ی شرایط قسطی قیمت تور را افزیش می دهند البته این امر فقط مخصوص تور های اقساطی نیست و معمول برای همه ی محصولاتی که به صورت قسطی ارائه می شوند اجرا می گردد. اما باید توجه داشت که اگر هدف شما خرید تور به صورت ارزان می باشد این روش در کل به سود شما نخواهد بود.

اضافه شدن کارمزد به مبلغ کل تور

علاوه بر مورد بالا در خرید تور اقساطی کیش شما ملزم به پرداخت مبلغی به عنوان کار مزد به برگزار کننده ی تور هستید که این مبلغ حدود3 الی 5 درصد کل هزینه ی تور شما خواهد بود. البته معمولا برخی از شرکت های خدمات گردشگری که تور های اقساطی ارائه می دهند برای سفرهای زیارتی به شهرهایی مانند مشهد، کربلا، قم و... کارمزد کمتری را در نظر می گیرند.

ارائه ی چک و سفته

شما در خرید تور به صورت اقساطی می بایست چکی به مبلغ کل هزینه ی تور به عنوان چک ضمانت به ارائه دهنده ی تور خود بدهید که در صورد عدم پرداخت به موقع اقساط برگزار کننده ی تور می تواند آن را به اجرا گذاشته و از طریق مجرا های قانونی طلب خود را پیگیری نماید.

خرید حضوری

معمولا در خرید تور های قسطی نیاز است که مسافر به صورت حضوری در دفتر فروش شرکت خدمات گردشگری حضور پیداکند و یا این که مدارک مورد نیاز را از طریق پست به آدرس دفتر فروشنده ی تور ارسال نماید در صورتی که در خرید تور های نقدی و آنلاین نیازی به مراجعه حضوری نیست و این خود باعث صرفه جویی در وقت میگردد به علاوه در خرید ها آنلاین امکان مقایسه ی همه ی تور های موجود پرواز ها و هتل ها وجود دارد که مسافر می تواند با برسی کامل آنها در نهایت بهترین تور از نظر قیمت و کیفیت را انتخاب کند در صورتی که در خرید تور اقساطی کیش به دلیل الزام در مراجعه ی حضوری دامنه ی مقایسه ی آنها کمتر شده و قدرت انتخاب پاینی خواهند داشت.

تور قسطی کیش

چگونه با خرید نقدی تور به صورت ارزان به کیش سفرکنیم؟

سایت خدمات گردشگری رسپینا24 به عنوان یکی از معتبر ترین وب سایت ها فروش تور با ارائه ی امکانات متنوع در سایت خود امکان خرید تور با ارزان ترین قیمت ها را برای مسافران خود فراهم آورده است که میتواند جایگزین بسیار مناسبی برای خرید تور اقساطی کیش باشد در اینجا  به چند نمونه از این امکانات اشاره می کنیم:

* ارائه ی تخفیف ویژه: رسپینا24 به واسطه ی قرار داد های بلند مدتی که با هتل دارد، شامل تخفیف هایی از سمت هتل ها می شود که این تخفیف ها را در نهایت در اختیار مسافران خود قرار می دهد به همین دلیل قیمت تور ها و رزرو هتل از سایت رسپینا24 بسیار مقرون به صرفه تر از خرید حضوری می باشد.

* امکان مقایسه ی آنلاین: با این امکان مسافران گرامی می توانند تمامی تور ها، پرواز ها (در 30 روز اینده) و امکانات و خدمات تمامی هتل ها را با هم مقایسه نموده و بعد از برسی کامل آنها بهترین گزینه از نظر کیفیت خدمات و ارزان ترین قیمت انتخاب کند.

همچنین توجه به زمان خرید نیز می تواند کمک شایانی به مسافران کند تا این تور را با ارزان ترین قیمت ها خریداری کنند به این صورت که باید توجه داشت که متقاضیان سفر به جزیره ی کیش در ایامی از سال مانند نوروز و دیگر ایام تعطیلات سال بسیاز زیاد هستند همین امر نیز سبب افزایش قیمت های هتل ها و پرواز ها میگردد از این رو بهتر است سفر خود را در ایبامی انجام دهید که جزیره خلوت تر بوده و هزینه های اقامت و حمل و نقل آن کم تر است.