تور مشهد شهادت امام رضا با نازلترین قیمت ممکن

تور مشهد شهادت امام رضا ؛ مگر می شود امام رضا (ع) را داشت و برای درد و دل کردن جای دیگری رفت؟ روز شهادت امام رضا که نزدیک می شود، حال و هوای ایران رنگ دیگری به خود می گیرد. فرقی نمی کند دور باشیم یا نزدیک، دلمان برای گنبد طلای حضرت پر می کشد. زمزمه ای سر زبانتان است؛ کاش راهی بود من هم روز شهادت امام رضا در مشهد بودم. آیا می شود، بدون برنامه ریزی، همه چیز را رها کرد و خود را به بارگاه مطهر امام غریب رساند؟ برنامه ریزی برای سفرتان را به ما بسپارید. چمدان خود را ببندید چون قرار است در این مطلب با تور مشهد ویژه شهادت امام رضا ع آشنا شوید.

امام رضا (ع)

در ایام شهادت که به مشهد سفرمی کنید، هرچه به مقصد نزدیک تر، رنگ و بوی عزا بیشتر می شود. چشمان گریان زائران پیاده درکناره های جاده، خبر از واقعه ای عظیم می دهد. بله؛ شهادت جانسوز مولایمان "علی بن موسی رضا"، داغی است بر دل عاشقان حضرت. 

سفرنامه ی تور مشهد ویژه شهادت امام رضا ع

ورود به مشهد

وارد مشهد که می شوید، عزا و ماتم از در و دیوار شهر می ریزد. مردمی که خود را برای بزرگ ترین عزاداری، همچون عزاداری برای سیدالشهدا (ع) آماده می کنند. وقتی با تور به مشهد می آیید، هتلی که از قبل برایتان رزرو شده برای استقبال از شما آماده است. در تمام مسیری که به سمت هتل می روید، جهت نگاهتان، به سمت گنبد طلای حرم است، گویی گمشده ای را جست و جو می کند. خیابان امام رضا که سرتاسر مشکی پوش شده، خودش را برای قدم های برهنه ی زائرانی که بر سرکوبان به حرم نزدیک می شوند، آماده می کند. پرچم های خونین رنگ و مشکی در تمام خیابان های مشهد آویخته شده، نمای یکپارچه به شهر داده است. در هر گوشه ی شهر با دیدن عَلَم ها و دسته های عزا که برای عزاداری آماده می شوند، بقض گلویتان می فشارد و دلتان هوای هق هق می کند. جوانانی که در تکاپوی بستن داربست هستن و خودشان را برای پذیرایی از زائران سوگوار در روز شهادت امام رضا آماده می کنند.

امام رضا (ع)

روز شهادت امام رضا(ع) در مشهد

روز شهادت فرا رسیده، گویی خورشید هم‌دلش نمی‌خواهد طلوع کند. با صدای طبل و سنج و همهمه‌ی عزاداران از خواب بیدار می شوید. پنجره ی هتل، گنبد طلای حرم و خیابان امام رضا را در جلوی چشمانتان نمایان می کند. به گنبد حضرت خیره می شوید، در حالی که پرچم سیاهی که روی گنبد افراشته شده، تماشا می کنید، با آهی سوزناک به حضرت سلام می دهید و به خاندان عصمت و طهارت تسلیت می گویید. صدای عزاداران و نوحه ها شما را متوجه خود می کند. آنچه می بینید سیل عظیمی از عزاداران است که سراسر سیاه‌پوش شده اند و با پای‌برهنه و زنجیرزنان به سوی حرم حرکت می کنند.

شهادت

اشک در چشمانتان سرازیر می شود. گویی یکی شما را برای پیوستن به جمع عزاداران هول می دهد. لباس عزایتان را برتن می کنید و از هتل خارج می شوید. با هر قدمی که برمی دارید،  دسته های عزا را می بینید. مردمی که همزمان با دسته ها حرکت می کنند و آنهایی که گوشه ای زانوی غم بغل کرده اند. دود غلیظ اسپند که هوا را خاکستری کرده، جوانانی که در داربست های برافراشته به زائران چای و شربت می دهند، مساجد و تکیه های که نذری می دهند؛ این همه عاشق؟! امام غریبان دست نوازش خود را بر سر عزادارانش می کشد؛ در این روز نه کسی گرسنه می ماند و نه کسی تشنه.

شهادت امام رضا (ع)

دلچسب ترین زیارت با تور مشهد شهادت امام رضا ع

قدم زنان همراه دسته ها به سوی حرم پیش می روید، هرچه نزدیک تر می شوید، جمعیت عزاداران بیشتر می شود. از ورودی باب الجواد (ع) وارد حرم می شوید. گویی جلوی ورودی صحن، میخکوب شده اید. چشمانتان خیره به گنبد، بغض گلویتان را می فشارد، صدای مداحی و همهمه و گریه، زائرانی که به پنجره ی فولاد، چنگ انداختن و صدای صلوات ( اللّهم صل علی محمّد و آل محمّد)، یکی فریاد می زنه مریضم شفا پیدا کرده؛ بقضتان می ترکد و هق هق گریه می کنید. دلتان می خواهد ساعت ها بنالید و با  ضامن آهو درد و دل کنید. دلتان سبک می شود؛ گویی کوله باری سنگین را زمین گذاشته اید. به زیارت حضرت می روید و بعد از خواندن نماز زیارت و نماز جماعت ظهر، به هتل بر می گردید. شما که با تور به مشهد سفر کردید، خوشبختانه در هتل های اطراف حرم اقامت دارید و به سرعت می توانید با کمی قدم زدن خودتان را برای صرف نهار به هتل برسانید. علاوه بر اینکه مثل بقیه ی زائران مهان امام رضا هستید، مهمان ویژه ی هتل هم هستید و می توانید غذای نذری حضرت را در کنار نهارهتل، زیر کولر و فضای دلنشین میل کنید. قطعا سفر به مشهد در این شبها به اندازه ی سفر با خرید تور مشهد ویژه ولادت امام رضا (ع) دلچسب خواهد بود.

مراسم عزاداری

خرید تور ارزان مشهد شهادت امام رضا

یکی از مهم ترین مسائلی که باعث میشود بسیاری از افراد سفر به مشهد در ایام عزاداری شهادت امام رضا ع را از دست بدهند، هزینه های سفر می باشد. اما با در نظر گرفتن چند نکته می توان بهترین و ارزان ترین تور ها را خریداری کرد. کافیست در حین خرید تور مشهد برای شهادت امام رضا ع چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید:

دقت در تعداد روزهای سفر

با توجه به اینکه در خرید تور بلیط هواپیما یا قطار و واچر هتل با هم به مسافر ارائه می گردد، در نتیجه تعداد روزهای اقامت در هتل به شدت بر گران یا ارزان بودن تور تاثیرگذار است. به عبارت دیگر، هر چه تعداد روزهای بیشتری در مشهد حضور داشته باشید، بدون شک هزینه بیشتری را برای خرید تور باید پرداخت کنید. در نتیجه اگر می خواهید تور ارزان مشهد شهادت امام رضا را بخرید، می توانید تورهایی را انتخاب کنید که مدت زمان کوتاهتری دارند.

یکی از تفاوت های مهم تورهای ارائه شده در رسپینا24، تنوع بسیار بالا در آنها و همچنین پیشنهاد تور بر اساس خواسته ها و شرایط مسافر می باشد. به عبارت دیگر، این شما هستید که شرایط و خواسته هایتان را برای کارشناسان واحد تور داخلی رسپینا24 ارائه می دهید و آنها بر همین اساس تورهای مناسب را فراهم می کنند.

توجه به نوع هتل

هزینه های مربوط به رزرو هتل های مشهد از دیگر فاکتورهای بسیار مهم در تعیین قیمت تور می باشد. با توجه به اینکه تور مشهد برای شهادت امام رضا با انواع هتل های 5، 4 و 3 ستاره و هتل آپارتمان ها ارائه میشود، در نتیجه هر یک دارای قیمت های متفاوتی هستند.

یکی از راه های خرید تور مشهد ارزان ویژه شهادت امام رضا ع دقت به نوع هتل می باشد. اگر لوکس بودن سفر برایتان اهمیت زیادی ندارد و ترجیح می دهید در مکان های ارزان تر اقامت داشته باشید، بهتر است هتل با تعداد ستاره های کمتر و همچنین هتل آپارتمان ها را انتخاب کنید.

البته دقت داشته باشید که در بسیاری از مواقع می توان با انتخاب تورهایی که هتل های آنها در فاصله بیشتری از حرم قرار گرفته اند، تور ارزان تری را خریداری کرد. در نتیجه بهتر است کمی از حرم فاصله بگیرید و تورهایی را انتخاب کنید که هتل های آنها در خیابان های اطراف حرم قرار دارند را انتخاب نمایید.

انتخاب تور هوایی مشهد یا تور زمینی؟

از دیگر راه هایی که می توان در هزینه های سفر به مشهد صرفه جویی کرد، دقت در نوع تور می باشد. تور هوایی مشهد شهادت امام رضا یا تور مشهد با قطار برای شهادت امام رضا هر یک دارای قیمت های مختلفی می باشند. در حالت کلی تور هوایی مشهد ویژه شهادت امام رضا قیمت بالاتری نسبت به تورهای زمینی داشته و طرفداران خاص خودش را دارد.

البته دقت داشته باشید که تورهای زمینی نیز تفاوت قیمت زیادی با هم دارند، به عنوان مثال تور مشهد با قطار فدک قیمتی تقریبا مشابه با تورهای هوایی را دارد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم به نوع قطار توجه داشته باشید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

نکات مهم در خرید تور مشهد برای شهادت امام رضا ع

قبل از خرید اینترنتی تور مشهد برای شهادت امام رضا لازم است چند نکته مهم را مد نظر داشته باشید که عبارتند از:

* با توجه به اینکه هتل های مشهد در ایام عزاداری شهادت امام رضا ع غیر قابل استرداد می باشند، در نتیجه ممکن است تور قابل استرداد نباشد. حتما در زمان خرید تور به شرایط استرداد آن توجه داشته باشید.

* تور مشهد ویژه شهادت امام رضا ع را از چند روز قبل از تعطیلات خریداری کنید. چون هتل های مشهد خیلی زود در این ایام ظرفیتشان تکمیل میشود. به همین خاطر در روزهای نزدیک به تعطیلات ممکن است تورهای مناسبی را نتوانید خریداری کنید.

* قبل از خرید آنلاین تور مشهد حتما قیمت ها و شرایط موجود برای هر تور را با هم مقایسه کنید تا در نهایت بتوانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که تورها از نظر امکانات جانبی با هم متفاوت می باشند و برخی از آنها ترانسفر رایگان ارائه می دهند.

خرید تور مشهد از رسپینا24

دلتان برای حرم امام رضا پر می کشد؟ نگران رزرو هتل و هزینه ی اقامت خود نباشید. سایت رسمی خرید بلیط هواپیما و خرید آنلاین تور رسپینا24 با برگزاری تورهای فول بُرد، با قیمت های متفاوت، این امکان را به شما می دهد که با هر هزینه ای که در نظر دارید بتوانید به زیارت مشهد بروید. فقط با پرداخت نرخ تور مورد نظر، همکاران ما بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل را بسته به انتخاب شما؛ خریداری می کنند و شما را در بهترین هتل های مشهد را برایتان رزرو می کنند. این هتل ها با خدمات صبحانه، نهار و شام از شما پذیرایی می کنند. تنها با عضویت در کانال تلگرام تورهای داخلی رسپینا24، می توانید از تور مشهد با قطار و هواپیما مطلع شوید. برای خرید این تورها با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.