تور مشهد ویژه شهادت امام رضا با نازلترین قیمت ممکن

مگر می شود امام رضا (ع) را داشت و برای درد و دل کردن جای دیگری رفت؟ روز شهادت امام رضا که نزدیک می شود، حال و هوای ایران رنگ دیگری به خود می گیرد. فرقی نمی کند دور باشیم یا نزدیک، دلمان برای گنبد طلای حضرت پر می کشد. زمزمه ای سر زبانتان است؛ کاش راهی بود من هم روز شهادت امام رضا تو مشهد بودم. آیا می شود، بدون برنامه ریزی، همه چیز را رها کرد و خود را به بارگاه مطهر امام غریب رساند؟ برنامه ریزی برای سفرتان را به ما بسپارید. چمدان خود را ببندید چون قرار است در این مطلب با تور مشهد آشنا شوید.

امام رضا (ع)

در ایام شهادت که به مشهد سفرمی کنید، هرچه به مقصد نزدیک تر، رنگ و بوی عزا بیشتر می شود. چشمان گریان زائران پیاده درکناره های جاده، خبر از واقعه ای عظیم می دهد. بله؛ شهادت جانسوز مولایمان "علی بن موسی رضا"، داغی است بر دل عاشقان حضرت. اگر دلتان برای حرم پر می کشد، شما را به دیدن ویدئوی سفر به مشهد دعوت می کنیم.

سفرنامه ی مشهد

ورود به مشهد

وارد مشهد که می شوید، عزا و ماتم از در و دیوار شهر می ریزد. مردمی که خود را برای بزرگ ترین عزاداری، همچون عزاداری برای سیدالشهدا (ع) آماده می کنند. وقتی با تور به مشهد می آیید، هتلی که از قبل برایتان رزرو شده برای استقبال از شما آماده است. در تمام مسیری که به سمت هتل می روید، جهت نگاهتان، به سمت گنبد طلای حرم است، گویی گمشده ای را جست و جو می کند. خیابان امام رضا که سرتاسر مشکی پوش شده، خودش را برای قدم های برهنه ی زائرانی که بر سرکوبان به حرم نزدیک می شوند، آماده می کند. پرچم های خونین رنگ و مشکی در تمام خیابان های مشهد آویخته شده، نمای یکپارچه به شهر داده است. در هر گوشه ی شهر با دیدن عَلَم ها و دسته های عزا که برای عزاداری آماده می شوند، بقض گلویتان می فشارد و دلتان هوای هق هق می کند. جوانانی که در تکاپوی بستن داربست هستن و خودشان را برای پذیرایی از زائران سوگوار در روز شهادت امام رضا آماده می کنند.

امام رضا (ع)

روز شهادت امام رضا(ع) در مشهد

روز شهادت فرا رسیده، گویی خورشید هم‌دلش نمی‌خواهد طلوع کند. با صدای تپل و سنج و همهمه‌ی عزاداران از خواب بیدار می شوید. پنجره ی هتل، گنبد طلای حرم و خیابان امام رضا را در جلوی چشمانتان نمایان می کند. به گنبد حضرت خیره می شوید، در حالی که پرچم سیاهی که روی گنبد افراشته شده، تماشا می کنید، با آهی سوزناک به حضرت سلام می دهید و به خاندان عصمت و طهارت تسلیت می گویید. صدای عزاداران و نوحه ها شما را متوجه خود می کند. آنچه می بینید سیل عظیمی از عزاداران است که سراسر سیاه‌پوش شده اند و با پای‌برهنه و زنجیرزنان به سوی حرم حرکت می کنند.

شهادت

اشک در چشمانتان سرازیر می شود. گویی یکی شما را برای پیوستن به جمع عزاداران هول می دهد. لباس عزایتان را برتن می کنید و از هتل خارج می شوید. با هر قدمی که برمی دارید،  دسته های عزا را می بینید. مردمی که همزمان با دسته ها حرکت می کنند و آنهایی که گوشه ای زانوی غم بغل کرده اند. دود غلیظ اسپند که هوا را خاکستری کرده، جوانانی که در داربست های برافراشته به زائران چای و شربت می دهند، مساجد و تکیه های که نذری می دهند؛ این همه عاشق؟! امام غریبان دست نوازش خود را بر سر عزادارانش می کشد؛ در این روز نه کسی گرسنه می ماند و نه کسی تشنه.

شهادت امام رضا (ع)

دلچسب ترین زیارت

قدم زنان همراه دسته ها به سوی حرم پیش می روید، هرچه نزدیک تر می شوید، جمعیت عزاداران بیشتر می شود. از ورودی باب الجواد (ع) وارد حرم می شوید. گویی جلوی ورودی صحن، میخکوب شده اید. چشمانتان خیره به گنبد، بغض گلویتان را می فشارد، صدای مداحی و همهمه و گریه، زائرانی که به پنجره ی فولاد، چنگ انداختن و صدای صلوات ( اللّهم صل علی محمّد و آل محمّد)، یکی فریاد می زنه مریضم شفا پیدا کرده؛ بقضتان می ترکد و هق هق گریه می کنید. دلتان می خواهد ساعت ها بنالید و با  ضامن آهو درد و دل کنید. دلتان سبک می شود؛ گویی کوله باری سنگین را زمین گذاشته اید. به زیارت حضرت می روید و بعد از خواندن نماز زیارت و نماز جماعت ظهر، به هتل بر می گردید. شما که با تور به مشهد سفر کردید، خوشبختانه در هتل های اطراف حرم اقامت دارید و به سرعت می توانید با کمی قدم زدن خودتان را برای صرف نهار به هتل برسانید. علاوه بر اینکه مثل بقیه ی زائران مهان امام رضا هستید، مهمان ویژه ی هتل هم هستید و می توانید غذای نذری حضرت را در کنار نهارهتل، زیر کولر و فضای دلنشین میل کنید. قطعا سفر به مشهد در این شبها به اندازه ی سفر با خرید تور مشهد ویژه ولادت امام رضا (ع) دلچسب خواهد بود.

مراسم عزاداری

دلتان برای حرم امام رضا پر می کشد؟ نگران رزرو هتل و هزینه ی اقامت خود نباشید. سایت رسمی خرید بلیط هواپیما و خرید آنلاین تور رسپینا24 با برگزاری تورهای فول بُرد، با قیمت های متفاوت، این امکان را به شما می دهد که با هر هزینه ای که در نظر دارید بتوانید به زیارت مشهد بروید. فقط با پرداخت نرخ تور مورد نظر، همکاران ما بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل را بسته به انتخاب شما؛ خریداری می کنند و شما را در بهترین هتل های مشهد را برایتان رزرو می کنند. این هتل ها با خدمات صبحانه، نهار و شام از شما پذیرایی می کنند. تنها با عضویت در کانال تلگرام تورهای داخلی رسپینا24، می توانید از تور مشهد با قطار و هواپیما مطلع شوید. برای خرید این تورها با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.