آشنایی با دیدنی های تاریخی با خرید آنلاین تور باکو رسپینا24

اگه مسافر شهر زیبای باکو هستین، و یا هنوز راجع به، سفر کردن به این شهر دو دلین، خوندن این مطلب رو بهتون توصیه می کنیم.بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل در رسپینا 24

باکو

دیدنی های باکو، از آسمون خراش های بزرگ و جذاب گرفته تا ساختمون های قدیمی و بناهای تاریخی، برای همه ی سلیقه ها، تماشایی و جالبه. اگه می خواین بدونین با خرید بلیط هواپیما باکو، چه دیدنی هایی تو این شهر منتظر شماست!؟ ما واستون بهترین جاذبه های گردشگری این شهر رو آماده کردیم، که در برنامه ریزی  برای دیدنی های سفرتون ، حسابی به دردتون می خورن.

بهترین جاذبه های دیدنی باکو:

آتشگاه باکو

قدیم تر ها دین رسمی مردم این منطقه هم مثل ایران زردتشتی بوده، و آتش رو می پرستیدن. تو این منطقه که امروز آتشگاه باکو قرار داره، میدان گازی وجود داشته، که از هفت سوراخ این میدان گازی، از ترکیب گاز با اکسیژن هوا روزنه های آتشی بیرون میزدن، و مردم این مکان رو مقدس میدونستن و برای عبادت به این منطقه میومدن، در اواخر قرن 17 آتشگاهی در این منطقه ساخته شده، و محل عبادت مردم و روحانیون دین زردتشت بوده، و امروز جزو دیدنی های تاریخی پر طرفدار باکو محسوب میشه.

آتشگاه باکو

برج دختر باکو

قیز قالاسی، یا همون برج دختر یکی از نمادهای تاریخی مشهور این شهره. علاوه بر قدمت تاریخی این بنا، یکی از جذابیت های این برج برای بازدید کننده ها، اینه که می تونن از بالای این برج 29 متری، خلیج باکو، و جاذبه های تماشایی  شهر مخصوصا بافت تاریخی شهر رو ببینن. بنای اولیه ی قیز قالاسی، حدود 1000 سال پیش، ساخته شده، اما بنایی که امروز وجود داره، متعلق به قرن دوازدهمه. افسانه هاس زیادی راجع به این بنا، در بین مردم آذربایجان رواج داره، که توی همشون دختر شاه پریان وجود داره. این برج با دیوارهایی که ضخامتشون به 5 متر میرسه، در دوره ی خودش یه بنای شگفت انگیز محسوب میشده.

برج دختر باکو

کاخ شیروان شاه باکو

باکو در طول تاریخ باستانی خودش، شاهد حکومت سلسله های متفاوتی بوده، کاخ شیروان شاه، که از برجسته ترین بناهای تاریخی این شهره، یادگار حکومت سلسله ی شیروان شاهان، در آذربایجانه. یه قصر ماسه سنگی تماشایی، که یه زمانی مقر پادشاهی این سلسله بوده. این کاخ قسمت های مختلفی داره، از حیاط اصلی کاخ گرفته، تا دیوان خانه ای که جلسات مهم شیروان شاهی ها، تو ساختمون گنبدی شکله هشت ضلعیش، برگزار می شده.

کاخ شیروان شاه باکو

این کاخ سه تا ورودی مختلف داره، که یک ورودی مخصوص شاه بوده، یک ورودی برای زنان قصر بوده، و یک ورودی هم برای ورود کارکنان قصر بوده. امروز شما می تونین از هر ورود یکه خواستین وارد این قصر بشین، و از تماشای طاق های سنگی کاخ و کنده کاری های ظریفش لذت ببرین.

برج های شعله باکو

احتمالا اولین چیزی که موقع پرواز، بالای آسمون شهر باکو، چشمتون رو میگیره، برج های شیشه ای شعله هستن، که با نمای فوق العاده و منحنی شکلشون، بلند ترین آسمون خراش های شهرن. ارتفاع این برج های غول پیکر، بین 160 تا 180 متره.بهتون توصیه می کنیم، برای بازدید از این برج ها، شب رو انتخاب کنین، چون نورپردازی این سه برج توی شب فوق العاده دیدنی میشه، انگار سه تا شعله ی بزرگ از دل زمین به سمت آسمون زبانه میکشن، و در طول شب، میشه از همه ی نقاط شهر این شعله های آتش رو دید.

برج های شعله باکو

موزه ی فرش آذربایجان

بعد از فرش های بی نظیر ایرانی، میشه گفت فرش های پر آوازه ی آذربایجان شهرت جهانی دارن، و از جاذبه های باکو محسوب میشن. موزه ی فرش آذربایجان، مجموعه ی خیره کننده ای از کمیاب ترین، فرش ها و قالی های دستباف آذری، ایرانی و داغستانیه، که با طرح و نقش های رنگارنگشون حسابی شگفت زده تون می کنن. ساختمون این موزه با یه طراحی زیبا شبیه یه فرش لوله شده، نمونه ای از معماری مدرنه، این شهره. تو این موزه، می تونین اطلاعات خوبی راجع به تاریخچه فرش آذری و ایرانی به دست بیارین.

موزه ی فرش آذربایجانموزه ی فرش آذربایجان

می تونین با خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، برای خرید بلیط تون اقدام کنین، و یک کارت شارژ موبایل، از ما هدیه بگیرین. برای مشاوره سفر، و خرید تلفنی ( هدیه شامل خرید تلفنی نمیشه!) می تونین، از طریق شماره های زیر با همکاران ما تماس بگیرین.

 با رسپینا۲۴، روی زمین نمی مانید.بلیط هواپیما ، بلیط قطار ، بلیط چارتر ، رزرو هتل