بازدید از معبد مون مو با خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ

خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ یکی از بهترین انتخاب ها برای اون دسته از افرادی به شمار میاد که عاشق معابد طلایی و قرمز با عقاید و داستان های پنهان در گذشته اونهاست. معبد مون مو (Moon Mo) یکی از قدیمی ترین و حیرت انگیزترین معابد در هنگ کنگ محسوب میشه که در سال 1847 و در زمان سلسه ی چینگ ساخته شد و بیشترین شهرتش بخاطر تلفیق نور طلایی و قرمز در گوشه و کنار اون هست. در ادامه نگاه کاملی به معبد مون مو هنگ کنگ خواهیم داشت. با رسپینا24 همراه باشین.

معبد مون مو هنگ کنگ

معرفی معبد مون مو (Moon Mo)

معبد مون مو یکی از اصلی ترین معابد در هنگ کنگ می باشد که فاصله ی بسیار کوتاه آن با مرکز شهر و قرار گرفتن در محله ی ویکتوریا، باعث شده تا دسترسی راحتی داشته باشه و یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری در طول سفر با خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ به شمار بیاد. این معبد مکانی برای عبادت خدای ادبیات (Man Tai) و خدای جنگ (Mo Tai) هست و تنها با 5 دقیقه پیاده روی به منطقه ی SOHO در مرکز هنگ کنگ می تونین برسین.

این معبد یک مکان حیرت انگیز و جادویی بسیار زیباست و جالبه بدونین که بیشتر افرادی که آرزوی موفقیت در تحصیل و ادبیات دارن، به این من مو رفته و عبادت می کنن.

معبد مون مو

پیشگویی در معبد مون مو هنگ کنگ

در طول سفر به هنگ کنگ اگه فرصت اینو پیدا کردین که سری به معبد مون مو بزنین، شک نکنین که یه شانس فوق العاده رو بدست آوردین. چون میتونین جواب سوال هاتون رو به شیوه ای جالب که از نظر مردم بومی چین بسیار قابل احترام هست، بدست بیارین. در مرحله ی اول و بعد از اینکه از همه جای معبد مون مو بازدید کردین، باید استوانه ی چوبی رو تکان بدین تا یکی از چوب های داخلش بالا بیرون بیاد و شماره ی روی چوب رو بخونین. بعد از خوندن این شماره، از روی کتاب مخصوص می تونین جواب سوالتون رو دریافت کنین. شما رو نمیدونیم، ولی مردم چین به شدت به این پیش بینی ها اعتقاد دارن و  باید به عقایدشون احترام بزارین.

هنگ کنگ

حل اختلافات در معبد مون مو هنگ کنگ

همون طور که قبلا اشاره کردیم، معبد مون مو محل عبادت خدای ادب و جنگ هست و به همین خاطر افرادی که با هم دچار اختلاف شدن، در جلسات معبد شرکت می کنند و در حضور مردم محلی به حل اختلافات بین آنها رسیدگی میشه. جالبه بدونین که در دنیای پیشرفته ی امروز، هنوز این شیوه ی حل اختلافات بین مردم چین مرسوم هست.

بلیط هواپیما هنگ کنگ

هنر در معبد مون مو هنگ کنگ

معبد مون مو یکی از بهترین نمونه ها برای نشون دادن معماری سنتی چینی و همچنین هنر مردم این مرز و بوم به شمار میاد. وسایل تزئیناتی با ظرافت، مجسمه های سرامیکی، حکاکی روی چوب و همچنین مجموعه ی بی نظیر از نقاشی های روی دیوار که در ساختمان اصلی و سایر بخش های معبد به چشم می خورن، همگی نشون دهنده ی زیبایی و هنر منحصر به فرد چین هستن. ساختمان اصلی این معبد متعلق به خدای جنگ و ادبیات و سایر بخش ها هر کدوم مربوط به عبادت سایر خدایان هستن.

با ورود به معبد مون مو، بوی عود رو در همه جا می تونین استشمام کنین و بدون شک مارپیچ های کروی که از سقف معبد آویز هستن و دود از لابه لای اونها پخش میشن، نگاهتون رو به سمت خودشون جذب میکنن.

برای بازدید از معبد مون مو می تونین از ساعت 8 تا 18 برنامه ریزی کنین و حدود 30 دقیقه تماشای تمام بخش های معبد زمان میبره.

خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ

خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ

جاذبه های هنگ کنگ تنوع بسیار زیادی دارن و معابدی مانند مون مو رو به وفور میتونین در هر گوشه از اون مشاهده کنید. سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، علاوه بر فراهم کردن امکان خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ این فرصت رو هم در اختیارتون قرار میده تا بتونین رزرو هتل رو هم براحتی انجام بدین. کافیه به منوی بالای این صفحه سر بزنین تا متوجه امکانات رسپینا24 بشین و شما هم به این نتیجه برسین که، با رسپینا24 روی زمین نمی مونین.

برای مشاوره و خرید بلیط هواپیما هنگ کنگ می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما در تیم پشتیبانی24 ساعته در ارتباط باشین.