غارها در طول تاریخ کاربردهای مختلفی داشته اند و برای مثال به عنوان پناهگاه یا معبد مورد استفاده قرار گرفته اند. غارهای زیر زمینی یکی از جذاب ترین انواع غارهای دنیاست که برای مطالعه ی شرایط آب و هوایی گذشته مورد بررسی قرار میگرفتن، اما در دنیای امروز یه فرصت مناسب برای جذب گردشگر به شمار میان. با مشهورترین غارهای زیر زمینی در این مطلب میتونین آشنا بشین. با رسپینا24 همراه باشین.

مشهورترین غارهای زیر زمینی دنیا

غار زیر زمینی Eisriesenwelt

غار زیر زمینی Eisriesenwelt، بزرگترین غار یخی دنیاست که در آلمان قرار گرفته و بیش از 42 کیلومتر طول داره. این غار درون کوه hochkogel در منطقه ی آلپ اتریش واقع شده و سرتاسر اون رو یخ و قندیل های چند متری فرا گرفتن.

غار زیر زمینی Eisriesenwelt

غار زیر زمینی Reed Flute

غار زیر زمینی Reed Flute یا کاخ هنرهای طبیعی در شمال غربی Guilin در جنوب چین قرار گرفته. بر اساس افسانه های قدیمی، با سنگ های دهانه ی این غار  میشه فلوت درست کرد. پرندگان، حیوانات عجیب و غریب و ستون های سنگی خارق العاده با شکل و رنگ های فوق العاده، فضای داخلی این غار زیر زمینی آهکی رو تماشایی کردن و به عنوان یکی از زیباترین غارهای دنیا شناخته شده.

غار زیر زمینی Reed Flute

غار زیر زمینی Cave of the Crystals

غار کریستالی در سال 2000 توسط معدنچیانی که در حال حفر تونل جدید برای معدن Naica در شمال مکزیک بودن کشف شد. کریستالهای طبیعی بسیار بزرگ در سراسر غار که بزرگترین اونها به 11 متر با وزن 55 تن میرسه، یکی از زیباترین جلوه های نهفته در دل غار هستن. این غار یه فرصت عالی برای اون دسته از افرادیه که عاشق سوپرمن شدن هستن.

غار زیر زمینی Cave of the Crystals

رودخانه زیر زمینی Puerto Princesa

رودخونه ی زیر زمینی Puerto Princesa در دل کوه های پوشیده شده از جنگل قرار داره و این رودخونه ی زیر زمینی به عنوان طولانی ترین رودخونه ی زیرزمینی شناخته شده است. تماشای حرکت آب رودخونه در دل غاری زیبا که به دریای چین جنوبی منتهی میشه، یکی از بهترین چیزایی هست که در این غار میتونین ببینید و لذت ببرید. بدون شک سفر به این غار زیر زمینی که رودخونه ای به طول 2.8 کیلومتر رو در دل خودش جایی داده، میتونه یه سفر هیجان انگیز رو به همراه داشته باشه.

غارهای زیر زمینی دنیا

غار زیر زمینی Waitomo

در سفر به نیوزیلند یکی از بهترین جاذبه های گردشگریه که میتونین ببینین و یه سفر متفاوت رو تجربه کنین، غار Waitomo هست. این غار در معرض نور خورشید قرار گرفته و حشرات ریزی در اون زندگی میکنن. برای مثال، کرم گل سرخ که به اندازه ی یک پشه ی متوسط هست، تنها در این غار رشد و زندگی میکنن. این غار از 30 میلیون سال قبل تشکیل شده و جنس آهکی داره.

مشهورترین غار زیرزمینی

غار زیر زمینی Majlis al Jinn

غار زیر زمینی Majlis al Jinn که در عمان قرار گرفته، یک غار یک طرفه ست که سقف گنبدی 120 متری داره. عمیق ترین بخش این غار 178 متر هست و فرصت مناسبیه برای کوهنوردی و یکی از غارهای زیر زمینی توریستی محسوب میشه.

غار زیر زمینی Majlis al Jinn

غار زیر زمینی Skocjan

مجموعه ی غار زیر زمینی Skocjan مرتفع ترین غار در اروپا رو داره و آبشارهای زیبا و پل بین این غارها در این مجموعه به چشم میخوره که عبور از اون میتونه یه سفر هیجان انگیز رو براتون بسازن. رودخونه های این غار در ابتدای مجموعه دیده میشن و به یکباره به زیر زمین میرن و از دیدپنهان هستن و بعد از طی مسیر 34 کیلومتری، دوباره به روی زمین میان.

غار زیر زمینی Carlsbad

غار زیر زمینی Carlsbad واقع در پارک ملی منطقه Carlsbad در نیومکزیکو قرار گرفته که یک غار طبیعی آهکی محسوب میشه.این غار ارتفاعی حدود 107 متر داره و به عنوان هفتمین غار بزرگ دنیا شناخته شده است. قندیل های آهکی که در سراسر غار به چشم میخورن، تصویری فوق العاده زیبا رو بوجود آوردن که میتونه یه سوژه ی ناب عکاسی در سفربه شمار بیان.

غار زیر زمینی carlsbad

اگه اهل کوهنوردی و غارنوردی باشین، در گوشه و کنار دنیا موقعیت های بسیار مناسبی رو میتونین پیدا کنین که سفرتون رو فوق العاده و منحصر به فرد خواهند کرد. تفاوتی نداره کوله بارتون رو به کدوم گوشه از دنیا بردارین، در هر صورت سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24 در کنار شماست تا بهترین ها رو تجربه کنین و از زیباترین غارهای زیر زمینی دنیا بازدید کنین.