بوداپِست، پایتخت و زیباترین شهر مجارستان؛ دنیایی از زیبایی، کوه، دریا و بناهای تاریخی بسیار با اُبهت هست. در اغلب روزهای سال، این شهر پر از گردشگرانیه که روزهای سفرشون رو به بهترین شکل میسازن. درسته هزینه ی سفر به کشورهای اروپایی بالاست، اما باید بدونین بعد از اینکه خرید بلیط هواپیما بوداپست انجام میدین و سفرتون رو شروع میکنین، به این نتیجه میرسین که این شهر ارزش هزینه کردن رو داره.  بهتون پیشنهاد می کنیم، چون رزرو هتل تون رو برای یه مدت کوتاه انجام دادین، قبل از سفر، شهر و زیبایی هاش رو درست بشناسین تا فرصت بیشتری برای لذت از سفر داشته باشین. ما در این مطلب قصد داریم معروف ترین جاذبه های بوداپست رو معرفی کنیم. پس با رسپینا24، همراه باشین.

بوداپست

جاذبه های گردشگری بوداپِست:

قلعه ی بودا

در فاصله ی بسیار کم با رود دانوب، سمبل اصلی شهر بوداپست؛ یعنی قلعه ی بودا رو می تونین ببینین. قلعه ی بودا، روی تپه ای نزدیک به رود دانوب قرار گرفته که شکوه و عظمت اون از هر نقطه ی شهر دیده میشه. اگه اهل موزه گردی هستین، بهتون پیشنهاد می کنیم در سفر به بوداپست، حتما وارد این قلعه بشین و از موزه های بی نظیرش بازدید کنین. کلیسای "بانوی ما" یا ماتیس، و مجسمه ی سنت اشتفان، از پر بازدیدترین قسمتهای قلعه ی بودا محسوب میشن.

قلعه بودا

پل زنجیری

یکی از بهترین جاهایی که می تونین در بوداپست ببینین، پل تاریخی و معلق زنجیریه. بوداپست با این پل زیبا، به دو بخش تقسیم میشه؛ بودا و پِست. شما به هر سمت این پل که برین، کلی زیبایی و جاذبه های بی نظیر می تونین ببینین. اما خوبه بدونین این پل، تنها پل روی رود دانوب نیست، اما به جرات میشه گفت، زیباترین پل این رود به شمار میاد.

پل زنجیری بوداپست

میدان قهرمان

معماری و ابهت بی نظیر میدان قهرمانان، در تمام مجارستان کاملا شناخته شده ست. مجسمه هایی زیبا که نشان از تاریخ کهن این شهر داره، در شبهای بوداپست به بهترین شکل جلوه گری می کنن و گردشگرا رو به سمت خودشون جذب می کنن. این میدان که در قرن نوزدهم، به مناسبت سالگرد پیروزی مجارها ساخته شد، از گذشته تا امروز، میزبان بسیاری از جشن ها و مناسبت های خاص مجارستانه. شما با بازدید از این میدان، می تونین موزه ی هنرهای زیبا و کاخ هنر رو هم ببینین.

میدان قهرمان بوداپست

پارلمان

به جرات میشه گفت، امکان نداره کسی به بوداپست سفر کنه و ساختمون پارلمان رو نبینه. ساختمان پارلمان (ساختمان کشور)، بلندترین بنای بوداپستِ، که در ساحل رود دانوب حسابی میدرخشه. در داخل این ساختمان، جواهرات گران بهایی وجود دارن، که در طی سالها جنگ و درگیری، به عنوان میراثی گران بها، جان سالم بدر بردن. بعد از بازدید وغرق شدن در معماری باشکوه نئوگوتیکی و جواهرات چشم نواز، بهتون پیشنهاد می کنیم از فضای سرسبز اطراف ساختمون حسابی لذت ببرین.

ساختمان پارلمان بوداپست

سنگر و استحکامات ماهیگیر

اگه دوست دارین به فیلم های دیزنی سفر کنین، بازدید از سنگر ماهیگیر، رو به هیچ عنوان از دست ندین. برای بازدید از این قلعه، در مرحله ی اول دوربین عکاسی بردارین و خودتون رو برای یه بنای خارق العاده در فضایی بسیار دلنشین آماده کنین. به قلعه که رسیدین، از پله های پیچ در پیچ اون بالا برین و گذشته و حال بوداپست رو در یک نگاه نظاره کنین. در کنار بازدید از قلعه، یه فنجون قهوه در کافه ی سنگر ماهیگیر، حسابی میتونه حالتون رو خوب کنه.

سنگر و استحکامات ماهیگیر

کسِل هیل

بعد از اینکه مغول ها به مجارستان حمله کردن، کسل هیل، پناهگاه مردم این شهر بود و بعدها به قلعه ی سلطنتی تبدیل شد. زیبایی های این منطقه به حدی زیاده که به جرات میشه گفت سفر به بوداپست، بدون بازدید از کسِل هیل، بی معناست. لذت قدم زدن در خیابونای سنگفرش، بازدید از قلعه های سر به فلک کشیده، معماری بی نظیر و موزه هایی که تاریخ این مرز و بوم رو در دل خودشون پنهان کردن، چیزی نیست که بشه راحت ازش گذشت.

کسل هیل بوداپست

کلیسای ماتیاش

اگه دوست دارین بدونین اکثر پادشاهان مجارستان مراسم ازدواج و تاجگذاری شون رو کجا برگزار می کردن، باید به کلیسای ماتیاش برین. این کلیسا، با 700 سال قدمت، یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین جاذبه های شهر به شمار میاد. برای بازدید از این کلیسا، حواستون باشه، لباس مناسب بپوشین. چون خانم ها نباید کتف و ران شون دیده بشه و آقایون هم نباید سرشون پوشیده باشه.

کلیسای ماتیاش

تپه بودا

بعد از کلی گشت و گذار درلابه لای تاریخ کهن بوداپست، هیچ چیزی مثل ایستادن در بالای تپه ی فوق العاده سرسبز و زیبای بودا، نمی تونه خوشی های سفرتون رو تکمیل کنه. برای بالا رفتن از تپه، نگران نباشین، چون صندلی های بالابر کار رو آسون می کنن. اما یکی از بهترین خوبی های این تپه، راه آهن مخصوص کودکانِ که حسابی بچه ها رو سر ذوق میاره. به بالای تپه که رسیدین، چند لحظه رو به شهر بایستید و از این همه زیبایی لذت ببرین.

تپه بودا

سفر به مجارستان و بازدید از شهرهای زیبایی مثل بوداپست، کار سختی نیست. سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، مراحل خرید بلیط هواپیما و رزرو آنلاین هتل رو خیلی آسون کرده. شما تنها با چند کلیک می تونین بلیط هواپیما بخرین و رزرو هتل تون رو انجام بدین

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور خوبی برای شما در زمینه ی خرید تور، خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل  هستن.