جاذبه های گردشگری زیبایی که با خرید تور هند میشه دید

وقتی به هندوستان فکر می کنم؛ ناخودآگاه، به یاد معبد و ادویه کاری می افتیم. اما هندوستان زیبا، فقط منحصر به این چیزها نیست. هند کشوری زیباست که حقیقتا هم از نظر فرهنگی، خاص ومتمایز است و هم از نظر مناظر و طبیعت مکان های منحصر به فردی دارد.بلیط قطار، بلیط چارتر، بلیط هواپیما ، رزرو هتل، در رسپینا24

هرگاه به هندوستان فکر میکنم، یاد سواحل زیبایش می افتم. یاد سینمای این کشور و فیلم های هندی زیبایی که از دوران کودکی، در ذهنم نقش بسته است. کشوری با بیش از یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون نفر که همگی در کشوری به نام هند که ششمین کشور بزرگ دنیاست، گرد هم آمده اند. کشوری که تاریخ مکتوب آن به بیش از 5000 سال پیش بازمی گردد. سرزمین هند را سرزمین نژادها، زبان‌ها، آیین‌ها، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون نامیده اند. زبان رسمی کشور هند، زبان هندی و انگلیسی است. در کشور هند، 428 زبان مختلف وجود دارد!

جاذبه های هند

قصد داریم در 3 مقاله ی اختصاصی، کشور هند و زیبائیهای آن را برای مخاطبانمان شرح دهیم. با ما همراه باشید.

وقتی به هندوستان فکر می کنم؛ ناخودآگاه، به یاد معبد و یا ادویه کاری هند می افتیم. اما هندوستان زیبا، فقط منحصر به این چیزها نیست. هند کشوری زیباست که حقیقتا هم از نظر فرهنگی، خاص ومتمایز است و هم از نظر مناظر و طبیعت مکان های منحصر به فردی دارد.از شمال به جنوب و از شرق به غرب هندوستان هم قله های پوشیده از برف دارد و هم بیابان های ماسه ای و سواحل گرمسیری زیبا.

هند را می توان یک کشور چهارفصل نامید.  از طرفی بدلیل همسایگی با نپال و بام دنیا ( اورست )، محلی بسیار مناسب به جهت انجام ورزشهای کوهستانی است. از طرفی نیز به دلیل مجاورت با اقیانوس و دریا، بسیار مناسب جهت ورزشهای آبی و دریانوردی است.

هند را کشور رودخانه های بلند نامیده اند. در سراسر این کشور، 7 رودخانه ی پرآب با بیش هزاران کیلومتر طول  جاری است.

تمام این امتیازات را بگذارید در کنار معابد سحرانگیز هندوها و جنگل های زیبای استوایی گوآ.

هندوستان

 

بیراه نگفته ایم اگر هند را خواستگاه معابد بدانیم. بیش از 108000 معبد در این کشور وجود دارد که متعلق به آیین های مختلف است. هند که با نام سرزمین روحانیت شناخته می‌شود، خاستگاه چهار مذهب عمده به نام‌های هندوان، براهمابودا، بودا و سیک است. این معابد، خود تبدیل به یک جاذبه ی توریستی بالقوه ی این کشور شده اند. معابدی که هم اکنون موردتوجه گردشگران خارجی است، عبارتند از:

معبدکدارنات در کدارنات با قدمت بیش از 14 قرن

معبد کاشی ویشوانا در اوتار پرادش با قدمت بیش از 4قرن

معبد ساحلی در ایالت تامیل نادو، با قدمت بیش از 15قرن

معبد چاتارپور در دهلی نو با قدمت حدود 45 سال

معبد بدرینات در ایالت اوترا خاند

معبدهای دیلوارا در راجستان به قدمت بالای 13قرن

معبد سری ویجایا ویتالا  در نارناتاکای شمالی با قدمت بیش از 6قرن

معبد گالتاجی در راجستان با قدمت بیش از 4قرن

معبد دورگا در واراناسی هند با قدمت بیش از 4قرن

معبد تانومالایان در تامیل نادو با قدمت بیش از 4قرن

 

جاذبه های هندوستان

بلیط قطار، بلیط چارتر، بلیط هواپیما ، رزرو هتل رسپینا24