جاذبه هایی که باید قبل از خرید بلیط هواپیما کاتماندو بشناسیم

در کنار سفر به کشورهای پیشرفته و مدرن، بسیاری از گردشگران تمایل دارن به مناطق بکر با طبیعت وحشی سفر کنن. یکی از پرطرفدارترین مناطق بکر که افراد زیادی رو به سمت خودش جذب کرده، کشور نپال، در شمال هندوستانه. نپال کشوری آسیایی که روی دامنه های رشته کوه های هیمالیا قرار گرفته و با توسعه و زندگی مدرن بیگانه س، اما وجود هشت قله از چهارده قله ی بزرگ دنیا در این کشور باعث شده یکی از بهترین نقاط گردشگری دنیا محسوب بشه. اگه قصد سفر دارین به قلب جنگل سفر کنین، برای شهرهای زیبا و پرجاذبه ی نپال، قبل از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل، با رسپینا24 همراه باشین.

نپال

شمال هندوستان، یکی از کشورهای کوهستانی آسیای با زیباترین طبیعت و کوه های سر به فلک کشیده ی هیمالیا یعنی نپال با بیست و هفت میلیون جمعیت قرار گرفته. مهم ترین جاذبه ی گردشگری نپال، قله ی اورسته که صعود از اون آرزوی اکثر کوهنوردان مطرح دنیاست. اگه قصد دارین بیشترین جاذبه های گردشگری این کشور رو ببینین، باید به کاتماندو، پایتخت نپال، سفر کنین. اما قبل از شروع سفر بهتون پیشنهاد می کنیم اکتبر تا نوامبر رو برای سفر درنظر بگیرین چون بقیه ماه های سال ممکنه بارون های موسمی کمی برنامه هاتونو بهم بریزه. در ادامه قصد داریم جاذبه های این شهر رو مرور کنیم.

جاذبه های گردشگری کاتماندو:

میدان بختاپور دوربار

در سفر به کاتماندو، شکوه سلسله ی "مالا" رو می تونین در کاخ های 55 پنجره ای با آجرهای قرمز و دروازه های طلایی "میدان بختاپور دوربار" ببینین. این مکان زیبا که فرهنگ و سنت مردم کاتماندو رو به خوبی نشون میده، در قرن 19 محل تفریح و بازی خانواده های سلطنتی بوده و امروز با وجود تخریب بخش های زیادی از میدان، به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شده. دیدن این بناهای زیبا و باشکوه رو در سفر به دره ی کاتماندو نمیشه از دست داد.

معبد چیچن

در سفر به کاتماندو یکی از جاذبه های گردشگری که طرفدارای زیادی داره، معابد و مقبره های بودائیه. معبد چیچن یکی از مشهورترین معابد بودا در بین 6 معبد نپال و متعلق به بودائیان تبت هست. بنایی با شکوه، بازمانده از دوران طلایی معماری نپال در قرن 17 از جایگاه بسیار خوبی بین گردشگران تمام دنیا داره. جالبه بدونین در حال حاضر 300 راهب از این معبد محافظت می کنن.

معبد چیچن

لامبینی

با وجود شباهت زیادی در آداب و رسوم بین مردم هند و نپال، اختلاف نظرهای زیادی در محل تولد بودا دارن. اما یونسکو لامبینی رو به عنوان محل تولد بودا ثبت کرده. 623 سال قبل از تولد مسیح، ملکه  "مایا دوی" در این محل متولد شده و امروز به عنوان قدیمی ترین مکان مذهبی بودا محسوب میشه. دیدن و آشنا شدن با آداب و رسوم و آئین مختلف در یکی از بهترین نقاط دنیا ارزش خرید بلیط هواپیما و پا به سفر گذاشتن داره.

لامبینی

معبد پاشو پاتینات

اگه قصد دارین مردم عجیب مقدس هندی که معروف به sadhus هستن رو ببینین به معبد پاشو پاتینات سفر کنین. کنار رودخونه ی باگماتی، معبد پاشو پاتینات که معبد بودائیان هند هست رو میتونین ببینین. یکی از بهترین فستیوال هایی که در این معبد برگزار میشه و بیش از 7000 نفر برای دیدنش به این منطقه میان، فستیوال "ماها شیوا راتی" هست. شما هم دوست دارین این معبد و مردمش رو از نزدیک ببینین؟

پاشو پاتینات

معبد بودهانات

گردشگرانی که قصد دارن مکان های مذهبی کاتماندو رو ببینن، به تجاری ترین بخش شهر سفر می کنن و سراغ معبد بودهانات رو می گیرین. معبدی بسیار زیبا و باشکوه که شهرت اصلیه اون بخاطر گنبد بزرگ هست. این معبد یکی دیگه از آثار ثبت شده در یونسکو هست که پیشنهاد می کنیم در برنامه ی سفرتون قرار بدین.

معبد بودهانات

صومعه کوپان

بعد از دیدن معبد بودهانات، با فاصله ی خیلی کم می تونین صومعه کوپان رو ببینین. در این صومعه به خارجیان مذهب بودا تدریس میشه. اگه قصد دارین این صومعه که در منطقه ی فوق العاده زیبا قرار گرفته رو ببینین، روز شنبه رو باید درنظر بگیرین. بقیه روزهای هفته امکان بازدید نیست.

صومعه کوپان

معبد هراتی دوی

برای بازدید از کتابخانه، موزه و بنایی با شکوه با گنبد بسیار زیبا باید معبد هراتی دوی که به زبان تبت به اون "سوایم بونات" میگن رو ببینین. رفتن به این مکان باشکوه در کنار زیبایی و حس خوب روزهای سفر، بهتون چیزای زیادی در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردم نپال یاد میده.

معبد هراتی دوی

سایت رسمی خرید اینترنتی بلیط هواپیما رسپینا24، به شما پیشنهاد میکنه لذت سفر به خارق العاده ترین نقطه ی دنیا رو از دست ندین. کافیه  بلیط هواپیما بخرین و رزرو آنلاین هتل رو برای راحتی سفر انجام بدین، کوله بار سفر بردارین و پا به این منطقه ی زیبا بزارین. لذت سفرهای گروهی رو می تونین با عضویت در کانال تلگرام رسپینا24 و اطلاع از تور خارجی تجربه کنین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر مشاور شما هستن.