جاهای دیدنی اسپانیا با مناظر شگفت انگیز ساحلی، آب و هوای دوست داشتنی، تاریخی دور و دراز، ال کلاسیکو، جشنواره ی گوجه، ساحل مدیترانه و البته تنگه ی جبل الطارق آن بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها برای سفر و بازدید خواهند بود . با ما در وبلاگ رسپینا همراه باشید تا در ادامه برخی از مهم ترین آن ها را با یکدیگر بررسی نمائیم.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

مشابهت های تاریخی اسپانیا و ایران

همان طور که ایران تاریخ باستانی مخصوص خود را دارد و علی رغم قرار گرفتن در معرض تاخت و تازهای عظیم در آخر گلیم خود را از آب بیرون کشیده است؛ اسپانیا هم سرگذشتی نسبتا مشابه را تجربه کرده است. اسپانیا در بازه ای به اشغال رومیان در می آید، دوره ای تحت امر بومیان خود قرار می گیرد و در بازه ای نیز مرزهای خود را در هجوم مسلمانان اموی می بیند.

ذکر این مقدمه به خاطر این است که در نظر بگیریم بازدید از اسپانیا دیدنِ یک کشور نیست؛ بلکه چکیده و عصاره ای است از اعصار و قرون متمادی، جغرافیایی که از روم باستان تا دوران اسلامی را به خود دیده است و امروزه به نوعی مرز دنیاها محسوب می شود. در یک فاصله ی 15 کیلومتری پس از تنگه ی جبل الطارق مراکش را می بیند و در طرف دیگر سواحل مدیترانه و اقیانوس اطلس را. کشور های فرانسه و پرتغال هم مرزهای خاکی اسپانیا را شکل می دهند.

1. کاخ پادشاهی The Palacio Real

سیستم حکومتی اسپانیا مبتنی بر نظام پادشاهی است؛ اما این گزاره نباید باعث شود که نظام این کشور را ساده بدانیم. اسپانیا از 17 بخش و 2 شهر خودمختار تشکیل می شود که هر کدام اختیارات متفاوتی دارند. تمامی این ایالت ها تحت لوای پادشاهی واحد، یکپارچه شده اند. لذا اگر علاقه دارید به محل رسمی اقامت پادشاه این کشور تاریخی سری بزنید، پیشنهاد ما قلب مادرید است. محلی که میزبانی مراسم رسمی سیاسی و اجتماعی کشور را به عهده دارد.

جاذبه های گردشگری اسپانیا

2. فستیوال گاوبازی (Running of the Bulls)

Pamplona محله ای در شهر Navrra است که از روزهای 6 الی 14 جولای، میزبان فستیوال معروف گاوبازی یا San Fermín festival می باشد. دقیقا مشخص نیست که این مراسم از چه زمانی به فرهنگ عمومی اسپانیا راه یافته اما اگر به تجمع های انسانی و شور و حال فستیوال های خیابانی علاقه دارید پیشنهاد ما حضور در این مراسم است. به خاطر داشته باشید حتما نیازی نیست که از دست گاوها فرار کنید؛ می توانید گوشه ای ایستاده و تنها تماشاگر رویداد ها باشید و از غذاها و هیجان فستیوال لذت ببرید.

دیدنی های اسپانیا

3. ساحل لاکونچا (La Concha)

همان طور که شمال ایران به ساحل، جنگل و گشت و گذار طبیعی معروف است؛ لاکونچا در اروپا نیز گزینه ی مناسبی برای سفر و تفریح محسوب می شود. در این شهر خبری از بادهای تند ساحلی نیست و نسیم های دلپذیر ساحل میزبان شما خواهد بود. سکوت، طبیعت بکر، سواحل تمیز برای پیاده روی های طولانی و البته رستوران هایی با منوهای فوق العاده همگی از دیدنی های این منطقه ساحلی به شمار می روند.

مکان های دیدنی اسپانیا

4. آبراه سگوبیا (Aqueduct of Segovia)

یادگاری از حضور رومی ها در دل اسپانیا. آب راهی که در دوران باستان بیش از 16 کیلومتر طول داشته و آب رود Frio River را به شهر سگوبیا می آورده است. جالب اینکه بدانید هنوز که هنوز است در این قرن، همان ساخته ی باستانی کاربرد دارد و این فوق العاده است.

جاهای دیدنی اسپانیا

5. کوینکا Cuenca

نگینی میان مادرید و والنسیا. شهری که یادگار قرون وسطی می باشد و در همسایگی کوه های خشن ناحیه ی مذکور بنا شده است. علاوه بر طبیعت منحصر به فرد اگر به معماری علاقه دارید سازه های بنا شده در این منطقه در کل اسپانیا معروف هستند و بی شک یکی از جذاب ترین جلوه های این کشور، کوینکا است.

دیدنیهای اسپانیا

6. ایبیزا Ibiza

یکی از بهترین سواحل اسپانیا که با منظره ی دریای مدیترانه مهم ترین مقصد تابستانی گردشگران اروپایی است، ایبیزا می باشد. اگر در ماه های گرم به این ساحل سفر کنید انبوه گردشگران بین المللی فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگ و شناخت انسان های جدید را پدید می آورد. از کلاب های شبانه، رستوران و بارهای ساحلی لذت ببرید!

جاذبه های گردشگری اسپانیا

7. ساگرادا Sagrada Familia

یک کلیسای اسپانیایی در دل بارسلونا. این کلیسای کاتولیک تنها مکانی مذهبی نیست، بلکه به واسطه ی پیشینه ی تاریخی و معماری منحصر به فردِ  Antoni Gaudi  یک شاهکار به حساب می آید. جالب است بدانید که راجع به کلیسایی صحبت می کنیم که چهل سال از عمر معمارش را گرفت و در نهایت در 1926 بهره برداری از آن با مرگ معمار کاتالان متقارن شد.

جاهای دیدنی اسپانیا

8. مرکز تاریخی سلطنت اسپانیا El Escorial  

فیلیپ دوم می کوشید تا مادرید را به عنوان قلب یا ام القری جهان مسحیت معرفی کند. این کار با پدید آوردن مرکزی بی نظیر در مادرید صورت گرفت. پادشاه وقت در 1559 دستور ساخت این مرکز را به Juan Bautista de Toledo داد و با این کار تا حد زیادی نقشی که فیلیپ دوم برای امپراتوری و سلطنت اسپانیا در نظر گرفته بود محقق شد.

دیدنی های مادرید

9. مسجد کوردوبا Mezquita of Cordoba

یادگاری از حضور مسلمانان در اندلس یا اسپانیای امروزی. ساخت این مسجد بیش از دو قرن به طول انجامید و امروزه یکی از محسور کننده ترین جاذبه های توریستی اسپانیا است. حضور چنین مکان هایی است که اسپانیا را به عنوان یک مرکز ویژه ی توریستی مطرح می کند. این مسجد یا به قول اسپانیایی ها Mezquita به واقع توجه می طلبد. تم یا زمینه ی رومی بستری فراهم آورده تا ستون های یک مسجد اسلامی با تمامی ریزه کاری ها و تزیینات مخصوص به خود بنا شود. جالب است که در تزیینات این مسجد کاشی کاری و مقرنس و چنین هنرهای آشنایی وجود دارد.

جاهای دیدنی اسپانیا

10. الحمرا Alhambra

بنایی که قرار بود بازتاب دهنده ی بهشت روی زمین باشد. شاهکاری که از دوره ی نصیریان(آخرین دودمان مسلمان) در اسپانیا باقی مانده و در طول زمان روندی رو به بهبود را طی کرده است. آب نماها که المان مورد علاقه ی مسلمانان هستند، سازه هایی با طرح ویژه که در واقع مجموعه ای قلعه و کاخ مرتبط هستند، اتاق های بسیار و یک حمام مجلل همه و همه مکانی پدید آورده اند که سحر و جادویی در فضایش دارد و نمی توان آن را در قالب کلمات شرح داد. نکته ی آخر این که مهم ترین جاذبه ی کل اسپانیا، همین الحمرا، بنایی مشرف به شهر گرانادا در ناحیه ی جنوب کشور اسپانیا است.

مکان های دیدنی اسپانیا

در این نوشته سعی کردیم  به طور اجمالی 10 جاذبه ی مهم اسپانیا را از نظر بگذرانیم؛ در آینده ی نزدیک به تفکیک آن ها را زیر ذره بین می بریم و با هم بررسی خواهیم کرد که هرکدام به خاطر چه ویژگی یا مولفه ای خاص در این لیست قرار گرفته اند. به خاطر داشته باشید کارشناسان ما در رسپینا فتخار این را دارند که پاسخگوی سوالات شما باشند و برای سفر به اسپانیا به طور اختصاصی به شما مشاوره ارائه دهند. اگر قصد سفر دارید همین امروز با ما تماس بگیرید