بهترین مکان های گردشگری که با خرید تور استانبول باید دید

استانبول در هر فصلی از سال، همچنان به عنوان محبوب ترین مقصد گردشگری، بین ایرانی ها محسوب میشه. ولی موضوع آزار دهنده ای که وجود داره اینه، که بیشتر ایرانی ها، بدون توجه به جنبه ی تاریخی شهر، فقط برای خرید یا تفریح به استانبول سفر میکنن. ما در این مطلب سعی داریم واستون راجع به ارزش تاریخی این شهر زیبا بگیم، تا دسته کم، بتونین در سفرتون به استانبول تاریخ این شهر رو در بناهای تاریخی اون لمس کنین.

استانبولاین شهر در طول تاریخ پایتخت امپراطوری های بزرگ مثل امپراطوری رم، بیزانس و امپراطوری عثمانی بوده، ولی امروز پایتخت ترکیه نیست. ولی خوب هنوز هم می تونیم  در جایگاه، پاتخت گردشگری ترکیه، بهش عنوان پایتخت رو بچسبونیم. جالبه که بدونین استانبول تنها شهری هست که در دو قاره ی اروپا و آسیا قرار داره، و پل بِسفَر که روی تنگه زیبای بسفر ساخته شده، وظیفه ی پیوند بین شرق و غرب رو در این شهر بر عهده داره.

استانبولوقتی به گوشه کنار این شهر نگاه میکنی از بناهای تاریخی تا ساختمون های مدرن این شهر، میتونی پیوند عمیق این شهر با هنر  رو حس کنی. در طول تاریخ این شهر الهام بخش نویسنده های زیادی بوده، که از بین اونها میشه به پل ترو، ارنست همینگوی و اورهان پاموک اشاره کرد.

گوشه ای از آثار و بناهای تاریخی استانبول:

برج دوشیزه:

برج دوشیزه، برجی که بر اساس یک افسانه قدیمی به عنوان نماد عشق استانبول، شناخته میشه، گفته میشه که یک روز در حوالی سال  1749 میلادی، پیشگویی پیش شاهزاده میره، و راجع به سوگلی شاهزاده به اون هشدار میده، که این دختر در سن 18 سالگی با نیش مار کشته میشه. شاهزاده  که خیلی از این موضوع عصبانی میشه ، دستور میده که قصر بلندی در وسط دریا بسازن که هیچ ارتباطی با خشکی نداشته باشه، و دختر رو به اون قصر میفرسته تا از نیش مار در امان بمونه. و هر روز با قایق تنگه بسفر رو برای دیدن دختر مورد علاقش طی میکرده. سرانجام روز تولد 18 سالگی دختر، شاهزاده با یک سبد میوه ، به دیدن دختر میره، از بد ماجرا ماری که در سبد میوه مخفی شده بوده، دختر رو نیش میزنه و شاهزاده عشقش رو از دست میده. امروز این قصر قدیمی به یک کافه رستوران  تبدیل شده و گردشگران می تونن با قایق خودشون رو به این قصر برسونن، و لحظات خوشی رو در این کافه رستوران تجربه کنن.

برج دوشیزهمسجد ایا صوفیا:

این مسجد، قبل ازینکه مسجد ایا صوفیا باشه، به مدت 900 سال، بزرگترین کلیسای جهان بوده، که در دوران امپراطوری بیزانس ،  در این منطقه ساخته شده. در زمان حمله عثمانی ها، و فتح استانبول، شاه محمد دوم دستور داد این  کلیسا رو به مسجد تبدیل کنن . بعد از شکل گیری جمهوری ترکیه، آتاتورک دستور داد این مسجد به موزه ایاصوفیه تبدیل بشه. امروزه، بعد از گذشته سال ها، سالانه ۳ میلیون گردشگر از این شاهکار معماری بیزانس دیدن می کنن.

مسجد ایا صوفیا

کاخ توپکاپی:

کاخ توپکاپی، قصری که چهارصد سال، محل زندگی سلطان های امپراطوری عثمانی بوده، و رازهای تاریخی زیادی رو به چشم دیده. کاخ توپکاپی امروز به عنوان موزه برای بازدیدکننده هاست. چیزهای زیادی برای دیدن داره ولی اگه زمان کافی برای بازدید از کل قصر ندارین بهتون توصیه میکنیم، بازدید از حرمسرا رو در اولویت قرار بدین.

کاخ توپکاپیاز اونجایی که خرید کردن، یه جورایی جزء جدا نشدنی سفر، محسوب میشه، میخوایم بهتون بازار بزرگ استانبول رو برای خرید پیشنهاد بدم. بازار بزرگ استانبول به عنوان بزرگ ترین بازار سرپوشیده دنیا، ۴۵۰۰ فروشگاه داره و روزانه ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر از این بازار دیدن و خرید، میکنن.

کاخ توپکاپیاگه تصمیم، سفر به شهر پر آوازه ی استانبول رو دارین، برای خرید بلیط هواپیما استانبول، از هر شهری که قصد پرواز دارین، کافیه وارد سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 بشین، با انتخاب مبدا و مقصد سفرتون، بلیط هواپیما مورد نظرتون رو پیدا کنین. درضمن میتونین برای رزرو هتل در استانبول و یا هر شهر داخلی و خارجی دیگه، از سایت ما خیلی راحت تر هتلتون رو رزرو کنین.

برای سفر به کشور ترکیه، خرید تور های لحظه آخری، سایت خرید بلیط چارتر و هر گونه اطلاعاتی که برای سفر احتیاج دارین میتونین با همکاران ما از طریق شماره های زیر تماس بگیرین.

 با رسپینا۲۴، روی زمین نمی مانید.بليط هواپيما ، بليط چارتر ، بليط قطار ، رزرو هتل