دلایلی که باعث جذب گردشگران ایرانی برای خرید تور ترکیه می شوند

کشور ترکیه، یکی از لوکس ترین و بزرگترین ناوگان های هواپیمایی را در جهان دارد و مسیرهای پروازی آن به تمام قاره های جهان می باشد. تقریباً می توان گفت ترکیش ایرلاینز هم اکنون، به ۲۸۰ مقصد پروازی به ۱۱۰ کشور جهان پرواز انجام می‌دهد و با بیش از40 شرکت هواپیمایی از سراسر دنیا، پروازهای مشترک انجام می دهد.

 

کشور ترکیه، یکی از لوکس ترین و بزرگترین ناوگان های هواپیمایی را در جهان دارد و مسیرهای پروازی آن به تمام قاره های جهان می باشد.  تقریباً می توان گفت ترکیش ایرلاینز هم اکنون، به ۲۸۰ مقصد پروازی به ۱۱۰ کشور جهان پرواز انجام می‌دهد و با بیش  از40 شرکت هواپیمایی از سراسر دنیا، پروازهای مشترک انجام می دهد.  بلیط هواپیما ترکیه، هم اکنون در کشور ایران نیز از محبوبیت فراوانی برخوردار است. بلیط هواپیما ترکیه، هم اکنون از مبدأ شهرهای مختلفی از ایران به شهرهای مختلف ترکیه به فروش می رسد. حتی ایرلاین های ایرانی نیز در برنامه های پروازی خود، پروازهای فراوانی را از شهرهای مختلف ایران به ترکیه گنجانده اند که این عامل، نشان از سود مناسب پروازهای این خط برای شرکت های هواپیمایی و شرکت های فروش بلیط است. سالنه حدود 2.5 الی 3 میلیون نفر از هموطنانمان،  به ترکیه سفر می کنند و این یعنی فروش 3 _ 2.5 میلیون بلیط هواپیما  ترکیه که تعداد بالایی است. این پروازها، اکثراً توسط هواپیمایی ترکیه و هواپیمایی ایرانی انجام می شود.

 

بلیط هواپیما ترکیه

 

بیشتر هموطنانمان، ایام نوروز را برای سفرهای خارج از کشور خود انتخاب می کنند. بیشترین طرفدار را درر بین سفرهای خارجی، کشور ترکیه دارد. هرچند در طی دوسال اخیر، این آمار سفر به ترکیه، به طرز محسوسی کاهش یافت.

طبق آمارهای اعلامی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، شهرهای جنوب ترکیه همانند آنتالیا، موگلا ،بودروم ،آیدین و کوش اداسی و همچنین آثار تاریخی و مناظر ترکیه مرکزی واقع در قونیه و آنکارا هم از مقصدهای بسیار محبوب ایرانیان درترکیه هستند. اما استانبول به تنهایی حدود 400هزار ایرانی را در سال، به خود جذب کرده است.

 

 ترکیه

 

اما چرا کشور ترکیه، به ایرانیان اینقدر بها و تخفیف می دهد؟  چون تور با هتل ارزان و خرید با امکانات و قیمت مناسب دارد. در ترکیه قیمتی که در هتل به اروپایی‌ها با قیمتی که به ایرانی‌ها می‌دهند، فرق می‌کند. چون توریست ایرانی علاوه بر این که از امکانات هتل استفاده می‌کند، خرید خیلی خوبی هم انجام می‌دهد. این خریدها باعث افزایش تولید ناخالصی ملی آن کشور می‌شود. یعنی به توریست ایرانی به عنوان یک پکیج نگاه می‌کنند و فقط به عنوان یک پرواز و هتل نیست.

قطعاً هر توریست ایرانی بین هزار تا هزار و ۵۰۰ دلار خرید می‌کند. شلوغ‌ترین صف در مراکز خرید برای ایرانی‌هاست. در فرودگاه هم تعداد چمدان‌های خرید ایرانی‌ها بیشتر است. در حقیقت در ترکیه به میزان درآمدی که به تولید ناخالصی می‌شود، توجه می‌کنند. در دنیای مدرن امروز، تقسیم بندی کردند که چه کشورهایی می‌تواند به عنوان مقصد توریستی باشد؟ دولت‌ها می‌گویند سفر کردن به این کشورها بلامانع است (یعنی امنیت دارد،‌ نرمال است و وضعیت کاملا طبیعی است.)

 

بلیط

 

برطبق گزارش سازمان جهانی جهانگردی، ارمنستان و جمهوری آذربایجان پس از ترکیه و عراق، مقاصد پرطرفدار ایرانی‌ها برای سفر بوده‌اند. دلیل استقبال ایرانیان از کشور عراق، گردشگری زیارتی بوده است. پس از متوقف شدن سفر ایرانیان به عربستان سعودی، سیل گردشگران زیارتی، به عراق سرازیر شده است. البته ناگفته نماند که امکانات این کشور، بدلیل مشکلات ناشی از جنگ، جوابگوی نیازهای گردشگران نیست.

ترکیه سالانه بیش از 40 میلیون گردشگر را بخود جذب می کند. این تعداد گردشگر، برابر است با نیمی از جمعیت این کشور 75میلیون نفری! و این آمار یعنی، برنامه ریزی عالی و بلند مدت این کشور از سال 1944 تاکنون.

 

ترکیه

 

طبق آمارهای ارائه شده، خرید بلیط هواپیما ترکیه و سفر به ترکیه، همواره یکی از پرطرفدارترین جستجوها در اینترنت و نیز در آژانس های هواپیمایی بوده است. این محبوبیت می تواند چندین دلیل مختلف داشته باشد:

_ کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و مرزهای طولانی با ایران دارد. بدلیل نزدیکی شهرهای این کشور با ایران، می توان از طریق زمینی نیز به ترکیه سفر کرد.

_ از نظر مذهب و آداب و رسوم، شباهت فراوانی با ایران دارد. هر دو مسلمان و اهل معاشرت و خونگرمند.

 _ سفر به ترکیه، نسبت به سایر سفرهای خارجی دیگر، از قیمت های مناسب تری برخوردار است. که می تواند مهمترین دلیل آن، نزدیکی مسافت آن به ایران باشد و نیز آسیایی بودن آن.

_ جمهوری ترکیه بدلیل آنکه از ایرانیان، برای سفر به این کشور، ویزا نمی خواهد و این عامل، باعث سهل و آسان شدن سفر گردشگران ایرانی به ترکیه می شود. و این صرفه جویی در هزینه ی ویزا، مشوق خوبی برای گردشگران ایرانی خواهد بود.

_ کشور ترکیه، همانند ایران عزیز، از قدمت تاریخی کهن برخوردار است و شهرهای آن، پر است از آثار باستانی دوران امپراتوری روم، بیزانس، و عثمانی. ایرانیان نیز بدلیل علاقمندی و قرابت فرهنگی با ترکیه، و جذابیت های این آثار باستانی، سفرهای فراوانی به این کشور دارند.

_ ترکیه، بدلیل آنکه بتواند، گردشگران کشورهای دارای اقتصاد متوسط و ضعیف را نیز بخود جذب کند؛ ارزش پول خود را نسبت به ارزاهای مرجع جهانی، در سطح پایین تری نگاه داشته، تا هم بتواند گردشگران این کشورها و نیز سایر کشورها را بخود جذب کند و هم اینکه بتواند از قبل این اختلاف در ارزش پول، درآمد بیشتری کسب کند.

_از آنجا که کشو.رها ترکیه، سالانه در فصول مختلفی، اقدام به برگزاری فستیوال های موسیقی، خرید و تخفیف های ویژه برای گردشگران می نماید؛ این مشوق ها، بسیار بر روی گردشگران اثر مثبت داشته و آنها را به این کشور اوراسیایی جلب و جذب می کند. این حضور در ترکیه و حضور در جشنواره های مختلف، هم باعث ایجاد حس لذت بیشتری برای گزردشگر می شود و هم اینکه آنها را به تبلیغات زبانی به دیگر هموطنان خود و نیز حضور دوباره آنها در این کشور، تشویق خواهد کرد.

_ از آنجا که ترکیه، کشوری چهار فصل است و در آن واحد می توان در گوشه ای از این کشور به تفریحات زمستانی پرداخت، در گوشه ای دیگر می توان به تفریحات آبی پرداخت و در گوشه ای دیگر نیز به بیابان گردی پرداخت. کشور ترکیه، دارای اقلیم های متنوعی است.

_ از آنجا که ترکیه، در میان چندین دریا از جمله، دریای مدیترانه، دریای مرمره، دریای سیاه، و نیز دریای اژه واقع شده است؛ آب و هوایی بسیار مطبوع و طبیعتی بسیار زیبا دارد.

_ از آنجا که کشور ترکیه بدلیل واقع شده در میان چندین دریا و وفور غذاهای دریایی و حتی صدف خوراکی و نیز تنوع غذایی فراوان آن، بسیار برای گردشگرانی که اهل شکم هستند و نیز ایرانیان علاقمند به غذاهای ترکیه ای، جذاب است.

 

استانبول

 

دلایل ذکر شده و چندین دلیل دیگر که می توان از مزایای سفر به این کشور همسایه و کهن گفت؛ باعث شده محبوبیت این کشور برای گردشگران ایرانی بسیار بالا باشد و علاقه ی فراوانی از خود، برای سفر به این کشور زیبا نشان دهند.

شهرهای گردشگری ترکیه عبارتند از:

آنتالیا، ازمیر، قونیه، اسکس شهر، استانبول، آنکارا، مادین، مارماریس، سیده، بودروم، اِفسوس، کاپادوکیه.

هریک از این شهرها، بنا به تاریخ و اقلیم خاص خود، پذیرای گردشگران علاقمند به خود هستند. 

 

 

برای سفر به ترکیه و بازدیداز جاذبه های طبیعی و آثار باستانی این کشور، با ما تماس بگیرید. رسپینا24، با تکیه بر زیرساخت های مناسب خود در عرصه ی خرید بلیط هواپیما ایرلاین های داخلی و خارجی، خرید بلیط قطار در مقاصد داخلی و خارجی، خرید بلیط اتوبوس داخلی و خارجی، خرید آنلاین تور و رزرو آنلاین هتل، و نیز اخذ ویزای کشورهای مختلف، به جهت سهل نمودن و فراهم نمودن مقدمات سفر به این کشورها، و نیز تجربه ی کارشناسان زبده و کارآزموده ی خود، آمادگی خود را جهت ارائه تمام خدمات گردشگری به هموطنان عزیز اعلام می دارد.

استانبول

 

رسپینا24، همراه همیشگی شما در تمام سفرهای داخلی و خارجی.

فقط کافیست اراده ی سفرکنید.

با رسپینا24، روی زمین نمی مانید....