سفر به قصر پنبه ای پاموک کاله با خرید آنلاین تور آنتالیا

ترکیه را کشور کوههای بلند و دریاهای آزاد می گویند. تنوع اقلیمی این کشور، همانند کشور خودمان ایران است. می توانید در گوشه ای از این کشور، در تابستان، به شنا و ورزشهای آبی بپردازید و در گوشه ای دیگر، به کوهنوردی و اسکی بپردازید. یکی از جاذبه های گردشگری معروف کشور ترکیه، آنتالیا است. آنتالیا بدلیل جاذبه های طبیعی گردشگری، دریاهای زلال و شفاف آن، کوهستان ها و جنگل های زیبایش معروف شده است.بليط هواپيما ، بليط چارتر ، بليط قطار ، رزرو هتل در رسپینا 24

ترکیه را کشور کوههای بلند و دریاهای آزاد می گویند. تنوع اقلیمی این کشور، همانند کشور خودمان ایران است. می توانید در گوشه ای از این کشور، در تابستان، به شنا و ورزشهای آبی بپردازید و در گوشه ای دیگر، به کوهنوردی و اسکی بپردازید. یکی از جاذبه های گردشگری معروف کشور ترکیه، آنتالیا است. آنتالیا بدلیل جاذبه های طبیعی گردشگری، دریاهای زلال و شفاف آن، کوهستان ها و جنگل های زیبایش معروف شده است.

 

پاموک کالهشهر آنتالیا دارای اماکن تاریخی مهمی میباشد که از آن جمله میتوان به آسپندوس ، آمفی تـأتر شهر سیده اشاره کرد . ازمراکز مهم خرید در آنتالیا ، فروشگاه میگروس که مجموعه ای از فروشگاههای معروف داخلی وخارجی می باشد میتوان اشاره کرد.

 

موقعیت آب و هوایی آن طوری می باشد که درحدود 300 روز سال آفتابی بوده وبهشتی از فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب، قایقرانی ، کوهنوردی و… را جلوه گر میسازد . در فصل تابستان دمای هوا بین 35 الی 45 درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین 65 الی 85 درصد می باشد و این آب و هوا اکثر توریستها را به سواحل و پلاژهای زیبای آنتالیا می کشاند.

آنتالیا شهری است ساحلی و بسیار زیبا که رشته کوههای توروس در این شهر به سمت دریا امتداد پیدا کرده و خط ساحلی  نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر را ایجاد نموده است . استان آنتالیا از غرب از طریق شهر کمر آغاز شده وبطول 60 کیلومتر توام با ساحل زیبای خود به شهر آلانیا در شرق آنتالیا ختم می شود.

 

از جمله جاذبه های گردشگری آنتالیا، می توان به پاموک قلعه اشاره کرد. کمتر کسی است که با تور ترکیه راهی آنتالیا شود و از پاموک کاله بازدید نکند ، پاموک کاله  یا پاموک قلعه یکی از بهترین دیدنی های آنتالیا است که سالانه پذیرای گردشگران تور آنتالیاست و زیبایی های پاموک کاله ، یا پاموک قلعه یکی از بهترین جاذبه های دیدنی شهر آنتالیا است که در استان دنیزلی و در جنوب غربی ترکیه واقع گردیده است . پامول کاله به خاطر نوع و شکل آن به قلعه پنبه ای مشهور شده است و دلیل آن به خاطر وجود سنگ آهک متخلخل تراورتن می باشد . همچنین آب روان باعث ته نشین شدن کالی های گریناتی به صورت ایوان های مطبق در این ناحیه شده است.

تراس پاموک کاله از تراورتن و سنگ رسوبی تشکیل شده و به خاطر چشمه های آب گرم و رسوب های باقی مانده شکل منحصر به فردی پیدا کرده است . در این منطقه ۱۷ چشمه آب گرم با دمای ۲۱۲ درجه سانتی گراد قرار گرفته که حتی تصور شنا کردن در آن نیز غیر ممکن است.

آنتالیا

پاموک کاله یک جاذبه توریسی فوق العاده است که آنرا به عنوان میراث جهانی به همراه هیراپولیس شناخته شده است .
فعالیت های آتشفشانی زیر زمینی باعث می شود که چشمه های آب گرم دی اکسید کربن را به یک غار طبیعی که به پلوتونیوم مشهور است ساخته شود. غار پلوتونیوم توسط یک کشیش به معنی محل خدا نامگذاری شد.

پاموک کاله یک بنای طبیعی و جذاب است که هر کسی را از هر گوشه جهان برای دیدن آن به سمت خود می کشد . چشمه های آب گرم ، غارهای طبیعی ، شکل سازه ای منحصر به فرد و آبشار های طبیعی به همراه استخرهای طبیعی همه و همه باعث جذابیت خاص پاموک کاله می شود. طبیعی این مکان، آن را به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری  آنتالیا ترکیه تبدیل نموده است.

این جاذبه توریستی بهترین و بزرگترین نمونه در جهان برای تشکیل رسوب املاح آهکی بوده و این حالت تا کیلومترها زمین های اطراف را تحت تأثیر قرار داده است.

 

قلعه پنبه ای در کنار دریای اژه بوده و با رودخانه مِندِرِس نیز در تماس است. در بیشتر ایام سال، آب و هوای این منطقه معتدل و بسیار مطلوب می باشد. زمستان های منطقه بارانی و گرم و تابستان های گرم و داغ است. گردشگران هرگز سواحل دریای اژه و پاموک کاله از دست نمی دهند.

برای درمان بسیاری از بیماری های مزمن در برخی سنت های باستانی گفته شده که آب دورن این حوضچه های آهکی پاموک کاله بسیار سودمند است. گفته های قدیمی این چنینی در مورد این آب ها، خود از عوامل جذب گردشگران و مردم به این محل محسوب می شود. توصیه شده که تجمع این آب گرم در حوضچه های پاموک ترکیه در درمان بیماری های قلبی، فشار خون، مشکلات مربوط به دستگاه گردش خون، بیماری های گوارشی، ناراحتی های عصبی، بیماری های پوستی، اختلالات تغذیه ای و خستگی های جسمی نیز مؤثر است.

 

برای سفر به به آنتالیا و بازدید از جاذبه ای گردشگری آن، خصوصاً پاموک کاله، با ما تماس بگیرید. سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24، به عنوان یک سایت مرجع گردشگری، آماده ارائه تمام خدمات گردشگری مورد نیاز هموطنان،  اعم از خرید بلیط هواپیما داخلی، خرید بلیط هواپیما خارجی، بلیط قطار، بلیط اتوبوس، رزرهتل و تور، رزرو هتل برای مقاصد داخلی و خارجی است. و نیز آمادگی خود را جهت اخذ ویزای کشورهای مختلف، اعلام می دارد.

با رسپینا24، روی زمین نمی مانید.بليط هواپيما ، بليط چارتر ، بليط قطار ، رزرو هتل در رسپینا 24