مراکز خرید استانبول

در استانبول از کجا خرید کنیم؟

استانبول به عنوان بزرگترین شهر ترکیه و اروپا از لحاظ صنعتی، تاریخی و فرهنگی جایگاه خوبی در جهان به دست آورده است. این شهر محبوب همچنین از نظر مراکز خرید و بازار پوشاک از موقعیت خوبی برخوردار است که به طرز وسیعی جوابگوی سلیقه ها و اهداف خرید مختلف اعم از خرید برند یا غیر برند و خرید عمده یا تکی را داراست. از آنجایی که تعداد زیادی بازار و مراکز خرید تجاری در استانبول وجود دارد بنابراین دسترسی به آن ها راحت و توریست ها در هر منطقه ای که قرار داشته باشند به راحتی به چند پاساژ و مرکز خرید ارزان و لاکچری در استانبول دسترسی دارند.

اما بازارهای استانبول فقط به جهت امر خرید اقلام و برندهای روز دنیا مورد توجه نیستند. مراکز خرید استانبول به لحاظ امتیازهای دیگر مانند کافی­شاپ، رستوران، مراکز ورزشی، سینما، پارک بازی و ... هم شهرت خوبی کسب کرده اند. البته بازار و مراکز خرید ارزان استانبول هم از کیفیت بالایی برخوردارند که مشتریان خود را از تمام اقشار جامعه راضی می کند.

 علاوه بر این، بازار و مراکز خرید قدیمی استانبول به خوبی میزبانی دوستداران خرید از بازارهایی از جنس تاریخ و سنتی را به جا می آورند.  همچنین کسانی که برای خرید عمده به استانبول می روند هم از اینکار پشیمان نخواهند شد چراکه می توانند انواع اجناس جینی را با قیمت های مختلف و کیفیت بالا از بازار و مراکز خرید عمده استانبول خریداری کنند. حال که اهمیت این امتیاز تجاری را متوجه شدید بهتر است چند مورد از بهترین مراکز خرید ارزان و لوکس و همچنین بازار و مراکز خرید قدیمی و عمده را بررسی کنیم.

آشنایی با مراکز خرید ارزان استانبول:

وقتی بحث خرید باشد استانبول هیچکس را بی نصیب نمی گذارد.  درست است که مراکز خرید لوکس از امکانات زیادی برخوردارند اما مراکز خرید مقرون به صرفه زیادی هم در استانبول وجود دارد که انواع قیمت ها در آن ها به چشم می خورد. در ادامه چند مورد از مراکز خرید ارزان در استانبول ذکر شده است.

مرکز خرید بی اوغلو ایش(Beyoglu Shopping Center)

این مرکز در قسمت اروپایی استانبول، میدان تکسیم، خیابان استقلال واقع شده است. امکانات زیادی در منطقه باعث افزایش جمعیت و تفریحات شده است. مسافران در این مرکز با انواع قیمت ها و حتی برندهای معروف با قیمتی نازل تر از سایر مراکز خرید استانبول مواجه می شوند. همچنین این منطقه از نظر رفت و آمد از سیستم حمل و نقل خوبی برخوردار است.

مراکز خرید ارزان استانبول

 مرکز خرید اوتلت اولیویوم استانبول

این مرکز که در منطقه زیتون بورنو، خیابان پروفسور موامر آکسوی قرار دارد نیز از مراکز خرید ارزان استانبول محسوب می شود که بین ایرانی ها نیز سرشناس است. این مرکز از امکانات تفریحی مانند سینما و محیط بازی برای کودکان نیز برخوردار است. قیمت ها در مرکز خرید اوتلت اولیویوم اصولا پایین تر از سایر مراکز خرید است ولی طبق تجربه گفته شده است که سه شنبه ها تخفیف بیشتری لحاظ می شود.

مرکز خرید ترکوز

این مرکز که در میدان تکسیم، خیابان استقلال واقع شده است اجناس با قیمت مقرون به هر دو صورت تکی و عمده عرضه می کند. مسافرانی که قصد خرید ارزان را دارند از بازدید این مرکز لذت بسیار خواهند برد.

پاساژ سینان پاشا

یکی دیگر از مراکز خرید استانبول پاساژ سینان پاشا در چهار راه بشیکتاش استانبول است و با قیمت های مقرون به صرفه ی خود هر خریداری را وسوسه می کند. همچنین این پاساژ یکی از بهترین گزینه ها برای خرید لباس مجلسی با قیمت مناسب محسوب می شود. کسانی که به دنبال یک محیط خلوت تر برای خرید اند نباید از این پاساژ غافل شوند.

پاساژ اوپرا اونور

پاساژ اوپرا اونور که در کادیکوی، میدان بهاریه قرار دارد در گذشته بیشتر مورد توجه افراد محلی بود اما امروزه با قیمت های مقرون به صرفه خود نظر مسافران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

مرکز خرید ونیزیا مگا اوت لند

مرکز خرید ونیزیا مگا اوت لند در منطقه قاضی پاشا واقع شده است. این پاساژ، سینما، فودکورت از مراکز خرید ارزان استانبول است و از امکاناتی نظیر اتاق کودک، مسجد، سرویس تاکسی، اتاق پرستاری برخوردار است.

پاساژ اطلس استانبول

از دیگر مراکز خرید استانبول که از نظر قیمت مزیت دارد پاساژ اطلس است که در میدان تکسیم واقع شده و در صف پاساژهای قدیمی قرار دارد. با وجود قدیمی بودن ساختمان باز هم افراد زیادی برای خرید ارزان در استانبول به پاساژ اطلس مراجعه می کنند.

آشنایی با مراکز خرید لوکس استانبول:

تعداد مراکز تجاری در استانبول بسیار زیاد است اما در ادامه فقط به معرفی و بررسی پانزده مرکز خرید که از کیفیت قابل قبولی برخوردارند می پردازیم.

پاساژ استانبول

این بازار که در بلوار سلیمان، قسمت اروپایی استانبول واقع شده است دارای 350 فروشگاه، سینما، رستوران، کافه و همچنین یک پارک بازی مجهز برای کودکان است. توریست ها می توانند به راحتی یک روز کامل را در پاساژ استانبول بگذرانند و از خریدی دلچسب، وعده ی غذایی خوشمزه و همچنین تفریح خود لذت ببرند. وقتی صحبت از مراکز خرید استانبول باشد قطعا نامی از این پاساژ ذکر می شود. توریست ها می توانند از  طریق راه های حمل و نقلی که در سایت این مرکز خرید ذکر شده خود را به مقصد برسانندکه شامل 9 خط اتوبوس و همچنین امکان استفاده از مترو است. 

بازار و مراکز خرید ارزان استانبول

پارک-بازار اوزدلیک استانبول

اگر به دنبال یک بازار، سینما، پارک و رستوران هستید پارک-بازار اوردلیک واقع شده در محله اروپایی بشیکتاش استانبول انتخاب دیگر شماست. این بازار با 170 فروشگاه در پنج طبقه ی پر نور به خوبی نیاز خریداران را برآورده می کند. بازدیدکنندگان می توانند از تراس سبز این مرکز خرید استفاده کرده و زمان دل انگیزی را تجربه کنند.

بازار شیشلی استانبول

این بازار تفریحی واقع در محدوده ی شیشلی در 20 طبقه بازار، سینما، رستوران به علاوه امکانات زیادی از قبیل خشکشویی، وای فای، مسجد، توالت مخصوص کودکان، ATM و ... دارد. همچنین بازدیدکنندگان علاوه بر ماشین شخصی می توانند از طریق اتوبوس، متروبوس و مترو خود را به این بازار برسانند.

بازار استانبول

بازار استانبول در جاده پاشا واقع شده است و برندهای زیادی در آن فروشگاه دارند که در سایت بازار ذکر شده اند. از امکانات این بازار می توان به وای فای، اتاق نگهداری کودک، اتاق خانواده، ارائه ی کمک های اولیه، پاور بانک، مسجد و ... اشاره کرد. راه های حمل و نقلی این بازار نیز شامل اتوبوس، مترو، متروبوس و تاکسی بازار استانبول است.

مرکز تجاری هیستوریا

هیستوریا یکی دیگر از مراکز خرید استانبول است که در بلوار اَدنان مندرس، نزدیک چهار راه آکسارای واقع شده است. این مرکز از ده صبح الی ده شب پذیرای بازدیدکنندگاه خود است. این بازار دارای داروخانه، اتاق رسیدگی به کودک، مسجد، هشت سالن سینما، زمین بولینگ، Tax free و... است که اوقات خوشی را برای بازدیدکنندگان خود رقم می زند.

بازار مارمارا

این بازار در محله ی  عثمانیه، منطقه باقرکوی، قسمت اروپایی استانبول واقع شده است که نزدیکی به فرودگاه یکی از ویژگی های ممتاز آن است. بازار مارمارا رستوران، کافه، سینما و هایپر مارکت و همچنین امکاناتی از قبیل Tax free، پارکینگ مخصوص دوچرخه و معلولین، وای فای رایگان،کمک های اولیه و اورژانس، آرایشگاه، خشک شویی، کارواش و ... را داراست.

مرکز خرید ایستینه پارک

این مرکز خرید با 270 متر مربع مساحت جزو بزرگترین مراکز خرید استانبول است که در قسمت اروپایی شهر، منطقه ساریر‏ واقع شده است. ایستینه پارک با سقف شیشه ای، معماری خاص، سینما، سینمای سه بعدی و همچنین امکاناتی از قبیل اینترنت رایگان، اتاق کودکان، تلفن عمومی، کمد برای نگهداری وسایل، تاکسی، امکان دریافت بلافاصله مالیات و... در این بازار موجود است تا راحتی بازدیدکنندگان تامین باشد.

بازار کانیون (kanyon)

بازار کانیون که در منطقه ی لونت، قسمت ارواپایی محله شیشلی واقع شده به واسطه ی معماری جذاب خود و همچنین به چشم خوردن گیاهان زینتی بسیار موردپسند واقع شده است. این بازار با 160 فروشگاه، انواع رستوران های بین المللی و سینما همه روزه از 10 صبح تا 10 شب پذیراین بازدیدکنندگان است.

مراکز خرید لوکس استانبول

مرکز خرید آکاسیا

آکاسیا از بهترین مراکز خرید قسمت آسیایی استانبول در منطقه اسکودار، آچیبادم استانبول است. این پاساژ مدرن علاوه بر فروشگاه های برند روز دنیا و ترکیه، دارای فودکورت با منوی بین المللی و کافه های زیادی است که نیاز بازدیدکنندگان به تفریح، خرید و استراحت را برطرف می نماید.

 مرکز خرید نیشانتاشی سیتیز (Nişantaşı)

این مرکز خرید با 51000 متر مربع مساحت در خیابان تسویکیه، قسمت اروپایی محله نیشانتاش از دیگر مراکز خرید استانبول است. از خدمات مرکز خرید نیشانتاشی می توان به خیاطی، وای فای، آرایشگاه، خشکشویی، مسجد، اتاق کودک، کارواش، اورژانس و ... اشاره کرد.

مرکز خرید برج سفیر

این مرکز خرید مدرن که در مرتفع ترین برج استانبول قرار دارد در منطقه لونت، خیابان بویک دره واقع شده است. این بازار دارای امکاناتی از قبیل پارکینگ معلولین، اتاق کودک، ویلچر، سرویس بهداشتی کودک، ATM، تراس در فضای باز و ... است.

مرکز خرید متروسیتی

مرکز خرید متروسیتی یکی از بهترین مراکز خرید استانبول است. این پاساژ مدرن در منطقه ی تجاری لونت، خیابان بویک دره واقع شده است و همانطور که از اسم این پاساژ پیداست در نزدیکی مترو قرار دارد. 175 فروشگاه، رستوران،کافه و سینما در این پاساژ  آن را به یک گزینه مناسب برای تفریح خانواده ها تبدیل کرده است. باشگاه بدنسازی، کارواش، صرافی، پارکینگ، داروخانه، اتاق مخصوص کودک، محیط بازی، مسجد، تلفن عمومی، تاکسی و ... از امکانات مرکز خرید متروسیتی استانبول است.

مرکز خرید آکوا فلوریا

مرکز خرید آکوا فلوریا در منطقه باکرکوی، خیابان هالکالی قرار گرفته است. نکته ای که این مرکز را از بقیه مراکز خرید متمایز می نماید موقعیت مکانی این ساختمان یعنی مجاورت با دریا است. علاوه بر این آکواریومی که در این پاساژ وجود دارد نیز امتیازی ویژه محسوب می شود که مردم را به سمت خود جذب می کند.

مرکز خرید عمار

این مرکز  از جدیدترین مراکز خرید استانبول است که در منطقه اوسکودار یعنی قسمت آسیایی استانبول واقع شده است و علاوه بر خرید، امکان بازدید از آکواریوم و باغ وحش را نیز فراهم کرده است. علاوه بر این دارای انواع رستوران های سنتی ترکی و لوکس، کافه و سینما است و خدماتی از قبیل رزرو رستوران، ویلچر، اجاره خودرو، گردش با هلیکوپتر، ایستگاه تاکسی، تور های روزانه استانبول گردی، خدمات هواپیمایی وی آی پی، اتاق کودک و ... را ارائه می دهد. 

آشنایی با بازار و مراکز خرید قدیمی استانبول:

کسانی که قصد بازدید و خرید از بازارهایی با حال و هوای سنتی و قدیمی و ارتباط نزدیک با فرهنگ و سنت استانبول را دارند، انتخاب های بسیار خوبی روی میز دارند. در ادامه به بررسی بعضی از این موارد می پردازیم.

بازار و مراکز خرید قدیمی استانبول

بازار بزرگ استانبول

اگر علاقمند دیدن یکی از قدیمی ترین بازار های سرپوشیده ی جهان هستید و به استانبول سر زدید نباید فرصت دیدن این بازار را از دست دهید. این بازار که عنوان قدیمی ترین بازار ترکیه را دارد در منطقه ی فاتیح در قسمت قدیمی استانبول با 4000 مغازه ی خود در 58 خیابان مساحت زیادی را اشغال کرده است. این بازار یکی از نمادهای فرهنگی و سنتی مردم ترکیه محسوب می شود که نقش تجاری و اقتصادی مهمی نیز دارد. بازدیدکنندگان بسیاری هر ساله به انواع اجناس سنتی، عتیقه جات، غذاهای سنتی و... در این بازار جذب می شوند.

بازار آراستا

اگر به دنبال خرید سوغاتی های سنتی و البته باارزش هستید بازار آراستا که در میدان هیپودروم واقع شده است انتخاب مناسبی است. مشخصا این بازار برای خرید های ارزان و پوشاک مناسب نیست.

بازار اولوس

این بازار که در اورتاکوی، خیابان جاییر، خیابان دروبویو واقع شده است با نام بازار جامعه یا سوسایتی نیز شناخته می شود. این بازار که انواع اجناس برند و غیر برند با قیمت های مناسب در آن دیده می شود مورد توجه خیلی از مردم بوده و جمعیت زیادی را پذیراست. ساعت کار بازار اولوس از 8 صبح تا 30/7 شب است.

بازار محمود پاشا

یکی دیگر از بازارهای مهم و قدیمی استانبول بازار محمود پاشا است که در میدان فاتیح واقع شده است. صنایع دستی، مواد غذایی، پوشاک، شیرینی جات و ... در این 256 مغازه ی این بازار موجود است که نیاز تمامی افراد را برطرف می کند. همچنین بخش های دیگری مانند آرامگاه، حمام سنتی و چشمه ی قدیمی در این بازار وجود دارد که توریست های زیادی را به سوی خود روانه می کند.

آشنایی با بازار و مراکز خرید عمده استانبول:

محال است حرف از مراکز خرید استانبول به میان بیاید و به مراکز خرید عمده استانبول اشاره ای نشود. برای کسانی که تمایل به خرید کلی از استانبول را دارند عمده فروشی های زیادی در استانبول می توان پیشنهاد داد که در ادامه به ذکر چند مورد از این بازارها می پردازیم.

بازار فاتیح استانبول

در بررسی مراکز خرید استانبول بازار فاتیح که بزرگترین بازار عمده فروشی استانبول است قطعا نقش مهمی دارد. این بازار که مخصوصا در چهارشنبه ها بسیار پررونق است هفت خیابان اصلی و 27 خیابان فرعی دارد. این بازار  برای خرید لباس آقایان یک انتخاب عالی محسوب می شود.

بازار آکسارای

بازار آکسارای که بین ایرانیان بسیار شناخته شده است مرکز خریدی مناسب برای خرید انواع پوشاک،کیف و کفش با قیمت مطلوب است. درواقع آکسارای نقش مهم روز افزونی در اقتصاد و رونق کسب و کار استانبول دارد. از مزیت های این بازار می توان از دسترسی راحت و داشتن فاصله ی کم تا اغلب هتل های معروف نام برد.

بازار زیتون بورنو استانبول

یکی از بهترین مراکز خرید استانبول در حوزه ی عمده فروشی مخصوصا برای خرید لباس کودک بازار زیتون بورنو است که محصولات  باکیفیت و متنوع با قیمت مطلوبی را ارائه می کند. درختان زیتون موجود در این منطقه دلیل اصلی انتخاب نام این بازار محسوب می شود.

بازار و مراکز خرید عمده استانبول

گران ترین بازارها و مراکز خرید عمده استانبول

قبل از خرید عمده در استانبول باید بدانید که بعضی از عمده فروشی ها از نظر قیمت سطح بالاتری دارند. بعضی از این گران ترین بازارها و مراکز خرید عمده در استانبول عبارتند از:

بازار عثمان بی استانبول

نکته مهمی که باید مدنظر داشته باشید انتخاب نوع خرید، کیفیت موردنظر و میزان بودجه ی خرید است. بازار عثمان بی که یک بازار قدیمی است برای افرادی که کیفیت اولویت اولشان است انتخاب خوبی است. از آنجایی که این بازار در قسمت اروپایی شهر قرار گرفته است اجناس آن کمی متفاوت از سایر بازارها است.پپ

محله استقلال

در خیابان استقلال که در منطقه ی اروپایی استانبول، بی اغلو قرار دارد بهترین و متنوع ترین برندهای ترک و بین المللی موجود است. اگر به این خیابان سر بزنید با یک خیابان شلوغ مواجه خواهید شد اما از طرفی دسترسی به این خیابان بسیار راحت است.

مراکز خرید خیابان بغداد استانبول

در بررسی مراکز خرید استانبول خیابان بغداد نقش مهمی دارد. در این خیابان که در قسمت آسیایی شهر قرار دارد با مغازه های لوکس و خیره کننده رو به رو خواهید شد. در این خیابان اغلب برندهای معروف نمایندگی دارن و قیمت اجناس به نسبت کیفیتشان بسیار مناسب است.

منطقه باکرکوی استانبول

باکرکوی یکی از مناطق اروپایی استانبول است که در هر گوشه از آن فروشگاه های عمده فروشی بسیار لوکس و با کیفیتی به چشم می خورند. اگر در سفر به استانبول قصد خرید پوشاک زنانه را دارید بازدید از این بازار به شدت پیشنهاد می شود.

نیشانتاشی استانبول

برای خرید لباس های مجلسی بسیار شیک و البته گران، قطعا بهترین گزینه نیشانتاشی خواهد بود. در این منطقه که به نام پاریس استانبول شناخته می شود بوتیک ها، فروشگاه های برند مشهور و رستوران های شیکی  به چشم می خورد که بسیار چشم نوازند.

در این متن به بررسی تعدادی از مراکز خرید استانبول پرداختیم و امکانات آن ها را نام بردیم تا راهنمای خریدی برای مسافرانی که به این شهر زیبا سفر می کنند فراهم کرده باشیم.