معرفی جاذبه های گردشگری که با خرید تور آنکارا باید دید

اگه برای سفر به کشور ترکیه، هنوز هم بین دو راهی انتخاب آنکارا یا استانبول، گیر کردین بهتون پیشنهاد می کنیم تو این مطلب همراهه ما باشین تا بتونیم تو انتخابتون کمکتون کنیم.بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل در رسپینا 24

آنکارا

با اینکه آنکارا پایتخت ترکیه ست و یه شهر سیاسی محسوب میشه، ولی در مقایسه با هرج و مرج استانبول، شهر ساکت و منظمی به حساب میاد. اولین چیزی که به محض وارد شدن به آنکارا چشمتون رو می گیره اینه که با وجود این همه ساختمون و برج هنوز هم، طبیعت اجازه ی رشد و شکوفایی تو گوشه گوشه ی این شهر رو داره. با خرید بلیط هواپیما آنکارا و سفر به این شهر، دیگه از سر و صدای ماشین ها و ترافیک سنگین استانبول خبری نیست و آخر هفته ها با ازدحام جمعیت تو شهر و مشکل رزرو هتل هم روبرو نمی شین .

قلعه "آنکارا" (Kalesi)

بازدید از قلعه ی "آنکارا" بهتون، این فرصت رو میده که نمایی 360 درجه از این شهر رو پیش روتون ببینین. این قلعه در ناحیه "اولوس" (Ulus) قرار گرفته و در اصل، قلعه‌ای تدافعی بوده که امروز، یکی از محبوبترین مقاصد گردشگری آنکاراست. البته تصور نکنین که این قلعه هایی که توی داستان ها راجع بشون شنیدیم، این قلعه یکی از دژهای مستحکم نظامی بوده که توی قلب شهر، با 42 برجِ 5 وجهی از آنکارا محافظت می کرده. شاید اول که چشمتون به این قلعه میوفته، با خودتون فکر کنین، بالا رفتن از این کوه و رسیدن به قلعه کار خیلی سختیه ولی باور کنین که کاملا ارزشش رو داره.

قلعه

پارک "گِنچلیک" (Genclik)

گِنچلیک یه پارک عمومی محشره، از فضای سبز 69 هکتاریش گرفته تا قطارهای مینیاتوری، اولین چیزی که تو این پارک چشمتون رو میگیره، چرخ وفلک پارک گِنچلیکه، از زیبایی های این پارک، میشه به جلوه های آبی پارک، استخر اصلی مجموعه که یه نمایش خیره کننده از نور رو به پا میکنه، اشاره کرد. این پارک چندین استخر شنا، یه سالن نمایش تو فضای باز و دو تا قطار مینیاتوری داره. در کل پارک گنچلیک می تونه یه روز سرگرم کننده واستون بسازه، یکی از توصیه های که می تونیم بهتون بکگنیم اینه که، حتما تو این پارک بستنی محلی ترکی و ذرت پخته شده رو امتحان کنین. در ضمن، این پارک 40 غرفه، داره که هر جور سوغاتی می تونین توش پیدا کنین.

پارک

بازار جواهرات و اشیای قدیمی در "بِی پازاری" (Baypazari)

برای خرید سوغاتی و یادگاری از شهر آنکارا، حتما به "بِی پازاری" سر بزنین. بِی پازاری یکی از منطقه های محلی آنکاراست که به نقره فروشی های معرکه اش معروفه، بازار جواهراتش همیشه پر شده از توریست هایی که، برای خرید جواهرات و سوغاتی به این بازار اومدن. تولید کننده های جواهرآلات ترکی تو این منطقه در کنار هم جمع شدن و هر جور سلیقه ای که داشته باشین، می تونین جواهر آلاتی مطابق با سلیقه خودتون رو تو این بازار پیدا کنین. علاوه بر جواهرات، صنایع دستی سنتی ترکی هم از اجناس معروفه این بازاره. وقتی به بی پازاری برای خرید کردن سر بزنین می تونین با بناها و خونه های محلی ترکیه تو این منطقه هم آشنا بشین.

بازار جواهرات و اشیای قدیمی در

مسجد "حاجی بایرام" (HaciBayram)

یکی از قدیمی ترین مسجدهای ترکیه، مسجد تاریخی "حاجی بایرام" هست که، به دستور "بایرام صوفی" در قرن 15 ساخته شده. این مسجد یه بنای تاریخی تحسین آمیزه که هر سال، باز دید کننده های زیادی برای تماشای ویژگی های منحصر به فردش، به آنکارا میان. این مسجد، پرشده از خطاطی هایی که به زبان عربی روی دیوارهای مسجد خودنمایی می کنن و حکاکی های رنگ آمیزی شده روی در و پنجره های این مسجد که یادبودی از پیشینه ی  تاریخی این مسجد هستن.

مسجد

حمام رومی (Roman Bath)

حمام های رومی آنکارا، با اینکه امروز باقی مانده های ویرونه ای به نظر میان، ولی بازمانده ای از بناهای مرموز تاریخ باستان هستن، و برای همه کسایی که به تاریخ و باستان شناسی علاقه مندن، بازدید از باقی مونده های تاریخ روم می تونه واقعا هیجان انگیز باشه. این حمام ها به دستور "کاراکالا" امپراطور روم ، در قرن سوم ساخته شدن. حمام های رومی سه بخش داشتن که شامل: کالداریوم (Caldarium) یا حمام داغ، تپیداریوم (Tepidarium) یا حمام گرم و فریجیداریوم (Frigidarium) یا حمام سرد، می شده. حمام رومی تا قرن هشتم هم مورد استفاده قرار می گرفتن تا وقتی که به وسیله ی آتش سورزی، ویرون شدن و تنها زیر زمین و طبقه اول این حموم ها باقی موندن، تا امروز ما بتونیم با سفر به آنکارا و بازدید از این حمام رومی، از شنیدن  داستان های تاریخی، تندیس ها و دست نوشته ها با تاریخ روم باستان بیشتر آشنا بشیم.

حمام رومی (Roman Bath)

برای سفر به کشور ترکیه، و خرید بلیط هواپیما آنکارا میتونین از طریق سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24، بلیط تون رو بخرین و مکالمه هاتون رو مهمون ما باشین.

برای خرید تور و مشاوره ی سفر می تونین از طریق شماره های زیر با همکاران ما در بخش فروش درتماس باشین.

 با رسپینا۲۴، روی زمین نمی مانید.بلیط هواپیما ، بلیط چارتر ، بلیط قطار ، رزرو هتل