سفر به دل زیبایی ها و چشمه های آبگرم با خرید بلیط قطار سرعین

وقتی به استان اردبیل سفر می کنین، یکی از جاهایی که حتما باید ببینین، شهرستان سرعین هست. سرعین در لغت به معنای "سرچشمه" ست و دلیل این نامگذاری وجود چشمه های همیشه جوشان و آب های گرم با خواص درمانی بالای این شهره. تا بحال به سرعین سفر کردین؟ لذت شنا در آب های گرم اونو تجربه کردین؟ بهتون پیشنهاد می کنیم، با جاذبه های گردشگری و آب گرم های فوق العاده پرطرفدار این شهر آشنا بشین و با خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار سفرتون رو شروع کنین. در این مطلب با رسپینا24 همراه باشین، چون کوله بار سفرمون رو به مقصد سرعین برداشتیم.

سرعین

در 30 کیلومتری غرب اردبیل، یکی از بهترین نقاط گردشگری غرب کشور رو می تونین ببینین. سرعین; شهری با آب های گرم،تپه های زیبای سبلان، بناهای باستانی، که در تمام دنیا شهرت خاصی داره، یکی از بهترین جاهاییه که برای سفر می تونین انتخاب کنین. در ادامه برخی از این جاذبه های گردشگری رو معرفی می کنیم.

بهترین جاذبه های گردشگری سرعین:

آبگرم سبلان

برای شنا در بزرگترین مجتمع آبگرم کشور، باید به سرعین سفر کنین. مجتمع آبگرم سبلان که در داخل شهر واقع شده، با سه استخر سرپوشیده (دو استخر برای زنان و یکی برای آقایون)، جکوزی، سونای خشک و بخار، فیزوتراپی، وان های تک نفره و ...گردشگران زیادی رو به سمت خودش جذب میکنه. اگه قصد دارین از استفاده از خواصی درمانی و لذت آب تنی در این آب های گرم رو تجربه کنین، در سفر به سرعین مجتمع آب گرم سبلان رو از دست ندین.

آبگرم سبلان

آبگرم بش باجلار سرعین

آبگرم بش باجلار که مردم سرعین به اون "دره لر سویی" میگن، دومین مجتمع آبگرم از نظر ظرفیت در این شهره. آب گرم استخرهای این مجتمع از چشمه ای با 5 دهنه تامین میشه، به همین خاطر به 5 خواهر یا بش باجلار شهرت داره. جالبه بدونین، آب دوش گرم این مجتمع از چشمه ی گاومیش گلی و دوش آب سرد از آب لوله کشی شهری تامین میشه. استخرهای سرپوشیده، سونای خشک و بخار، جکوزی، وان های تک نفره، فیزیوتراپی و بوفه گوشه ای از امکانات این مجتمع آب گرم هست.

آبگرم بش باجلار

آبگرم پهنلو (پهن سو)

در سفر به اردبیل، لذت آب تنی در گرم ترین آب های چشمه های سرعین رو می تونین در آبگرم پهنلو تجربه کنین. این آبگرم که شرقی ترین مجتمع آبگرم سرعین محسوب میشه، دارای استخر سقف پوشیده نیست و مخصوص آقایون و کودکانه. از جمله امکانات این مجتمع می تونیم به رختکن سرپوشیده، وان انفرادی، دوش آبگرم، غرفه لوازم بهداشتی و آرایشی و حوضچه های کلر اشاره کنیم. آقایونی که به سرعین سفر می کنن، لحظات خوبی رو در این مجتمع می تونن تجربه کنن.

آبگرم گاومیش گلی

چشمه ی گاومیش گلی به  عنوان بزرگترین وپر آب ترین چشمه ی آب معدنی در ایران شهرت داره. یکی از ویژگی های آب های این چشمه بوی هیدروژن سولفوره ای هست که براحتی استشمام میشه. خواص درمانیه بالا برای بیماری های قلبی، رماتیسمی و خنازیر باعث شده افرادی زیادی در استخر روباز این مجتمع لحظاتی رو به آب تنی مشغول بشن.

آبگرم گاومیش گلی

آبگرم ساری سو

در مرکز شهر سرعین، از لابه لای سنگ های زرد رنگ، آب های همیشه روان رو می تونین ببینین که به ساری سو شناخته شده هستن. مزه ی ترش و رنگ زرد متمایل به سبز رو براحتی در این آب  ها می تونین احساس کنین. از آبهای گرم با خواص درمانی بالای این مجتمع، بانوان فقط شبها می تونن استفاده کنن.

آبگرم ساری سو

پیست اسکی آلوراس

در دامنه های مرتفع کوه سبلان و فاصله ی 24 کیلومتری سرعین، وسیع ترین پیست اسکی ایران و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اردبیل; یعنی پیست اسکی آلوراس، قرار داره. شرایط آب و هوایی این منطقه و قرار گرفتن اسکی در ارتفاع 3200 متری سطح دریا، باعث شده 8 ماه از سال در این منطقه بتونین لذت اسکی رو تجربه کنین.

پیست اسکی آلوراس

آبشار ورگه سران

در کنار چشمه های آبگرم سرعین، دیدن طبیعت فوق العاده زیبا و بکر این شهر چیزی نیست که بشه راحت ازش چشم پوشی کرد. برای دیدن یکی از بهترین جاذبه های طبیعی این شهر کافیه 5 دقیقه از سرعین فاصله بگیرین تا به یکی از دشت های اطراف کوه سبلان و روستای ورگه سران برسین. آبهای چهل چشمه یا "قیرخ بولاخ" با برخورد به صخره های اطراف آبشار بسیار زیبا رو در طبیعتی کاملا آروم و سرشار از آرامش بوجود آورده. برای رهایی از شلوغی و دغدغه های زندگی، بهتون پیشنهاد می کنیم، چند ساعت از سفر رو در این منطقه بگذرونین.

آبشار ورگه سران

اگه قصد دارین به سرعین سفر کنین و از چشمه های آبگرم این منطقه استفاده کنین، از طریق سایت رسپینا24، می تونین مبدا و مقصد و زمان حرکت رو مشخص کنین و براحتی خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید بلیط قطار رسپینا24 رو انجام بدین. برای اینکه در سفر دغدغه های اسکان و محل استراحت رو نداشته باشین، براحتی می تونین رزرو آنلاین هتل انجام بدین.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر به شما کمک می کنن تا مقدمات سفرتون رو به خوبی آماده کنین.