جاهای دیدنی اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان که حتماً باید ببینید

همانطور که در بالا ذکر شد، جاذبه های اصفهان آن قدر زیاد هستند که در چند خط توضیح نگنجد. اما به طور کلی در این شهر اماکن تاریخی، جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی وجود دارد که در ادامه درباره هرکدام توضیحات جامع تری ارائه داده می شود.

مکان های تاریخی اصفهان

اصفهان یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور می باشد و به همین خاطر آثار تاریخی ارزشمندی در این شهر قرار گرفته است. از جمله این اماکن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

میدان نقش جهان

این میدان در گذر زمان با نام های مختلفی اعم از میدان بزرگ، میدان نو، میدان قصر، میدان شاه و میدان امام شناخته شده است. میدان نقش جهان در زمان تیموریان در اندازه ای کوچک تر ساخته شد و در زمان صفویان گسترش یافته و به شکل کنونی در آمده است که امروزه یکی از شاخص ترین جاهای دیدنی اصفهان می باشد. در زمان شاه عباس اول، این میدان محل برگزاری مراسم هایی مانند جشن نوروز بوده و احتمال این مساله بالا است که ایده ی طراحی این میدان از روی میدان حسن پادشاه، در تبریز گرفته شده باشد. این منطقه در تمام دوره صفویه فعال بوده اما در زمان شاه سلطان حسین بی توجهی به آن افزایش می یابد تا حدی که جوی های آب اطراف آن به تدریج راکد شده و درختان داخلش خشکیدند و بخش هایی از این میدان مانند عمارت نقاره خانه در حمله اشرف افغان تخریب گردید. مجدد در زمان حکومت پهلوی توجه بسیاری به این میدان شد، بخش های تخریب شده مرمت شدند و رونق آن رفته رفته به حالت قبل بازگشت.

از سال 1368 رفت و آمد با خودرو در بخش جنوبی این میدان کاملا ممنوع شد و تردد از همان موقع تا به امروز به صورت پیاده یا با درشکه انجام می شود. درازای این میدان 560 متر و و پهنای آن 160 متر می باشد. اطراف میدان نقش جهان حدود 200 حجره دو طبقه قرار دارد و عمارت های عالی قاپو، مسجد شاه، مسجد شیخ لطف الله و سر در قیصریه نیز در اطراف آن واقع شده اند. میدان نقش جهان در سال 1313 در فهرست آثار ملی ثبت شد و در سال 1358 نیز به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمد.

مکان های تاریخی اصفهان

منار جنبان اصفهان

منار جنبان اصفهان یکی از مکان های تاریخی اصفهان است که در 6 کیلومتری جاده اصفهان به طرف نجف آباد قرار دارد. این بنا دارای دو مناره است که در ارتفاع 17.5 متری از سطح زمین قرار گرفته و با تکان هر کدام از این مناره ها، دیگری نیز به لرزش در می آید. اگر به طور کلی بخواهید علت این پدیده را بدانید باید به شما بگوییم که دلیل آن پدیده فیزیکی تشدید است؛ به علت این که در ساخت دو مناره، مصالح ساختمانی سبکی استفاده گردیده و فاصله بینشان کم است، لرزش دیگری قابل مشاهده خواهد بود. پیشنهاد می شود در صورت سفر به اصفهان، فرصت دیدن این مکان تاریخی منحصر به فرد را از دست ندهید.

کاخ چهل ستون اصفهان از معروف ترین جاهای دیدنی اصفهان

یکی دیگر از مکان های تاریخی اصفهان کاغ چهل ستون است که در واقع یکی از باغ های سلطنتی می باشد که به جا مانده از دوران صفویه است. این کاخ دارای بیست ستون می باشد و در هنگام ورود، ایوانی بزرگ با درازای 38 متر و پهنای 17 متر نظر همه ی بازدید کنندگان را جلب می کند. در قسمت های غربی، شمالی و جنوبی این مجموعه می توانید پنجره های فوق العاده زیبای منبت کاری شده و خاتم کاری شده را ببینید. اگر چه که این کاخ در زمان شاه سلطان حسین آتش گرفت و در زمان قاجار دچار صدمات زیادی شد اما مرمت گردیده و امروزه میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا می باشد. همچنین معماری این کاخ ترکیبی از سه نوع ایرانی، چینی و فرنگی است.

مکانهای دیدنی اصفهان

عالی قاپو

یکی از زیباترین عمارت های ساخته شده در دوران صفویه کاخ عالی قاپو است که از پر آوازه ترین مکانهای دیدنی اصفهان می باشد. آدرس دقیق آن واقع در میدان نقش جهان و در مقابل مسجد شیخ لطف الله است. این کاخ در شش طبقه و مساحت 1800 متر مربع ساخته شده است. کلمه عالی قاپو از زبان ترکی گرفته شده و به معنای درگاه بلند است. شاه عباس صفوی به منظور نشان دادن شکوه و قدرت حکومتش دستور به ساخت این کاخ را داد و آن جا جلسات حکومتی، استقبال از مهمان های خارجی و مراسم دولتی را برگزار می کردند. همچنین در گذشته هنگام بازی چوگان در میدان نقش جهان، بالکن این مجموعه مکانی برای مشاهده بازی بود. جالب است بدانید که قبل از تغییر پایتخت صفویان از قزوین به اصفهان، عمارتی به همین نام در قزوین وجود داشت که محل استقرار صفویان بود اما از نظر عظمت و زیبایی قابل مقایسه با نمونه آن در اصفهان نمی باشد.

سی  و سه پل

سی و سه پل با قدمتی 400 ساله یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان است که می خواهیم راجع به آن صحبت کنیم. این اثر باستانی، طولانی ترین پلی است که روی بستر زاینده رود قرار دارد. قدمت این پل نیز به دوران صفویه بر میگردد. سی و سه پل در ابتدا دارای 40 دهانه و 360 متر طول بوده که در گذر زمان به علت کاشت درختان و انحراف آب، چند تایی از دهانه ها متروک شده اند. این بنا در دو طبقه به منظور جلوگیری از طغیان رودخانه و همچنین وصل کردن چهار راه عباسی به چهار باغ بالا و محله جلفای اصفهان و عباس آباد ساخته شده است. اگر بخواهیم کمی درباره مصالح به کار گرفته شده برای ساخت این بنا صحبت کنیم می توان گفت که به طور کلی در ساخت پل از سنگ، ساروج، آجر و گچ استفاده شده است. جالب است بدانید که این پل به گونه ای طراحی شده که رطوبت نه تنها از استحکام آن نمی کاهد، بلکه آن را مستحکم تر نیز می کند.  در آخر هم باید بگوییم که سی و سه پل به نام های دیگری مانند »پل الله وردی خان»، »پل شاه عباسی«، »پل چشمه«، »پل جلفا« و »پل زاینده رود« نیز مشهور است.

مکان های دیدنی اصفهان

پل خواجو

یکی از زیباترین پل های تاریخی بدون شک پل خواجو است که در قسمت شرقی سی و سه پل، بر روی زاینده رود بنا شده است. این بنای تاریخی به درازای 133 متر و پهنای 12 متر در عهد صفویه به دستور شاه عباس دوم ساخته شد. پل خواجو با معماری بی نظیر خود، یکی از معروف ترین مکان های تاریخی اصفهان به حساب می آید و گردشگران فراوانی که از این مکان تاریخی بازدید کرده اند، همواره به تحسین آن می پردازند.

مکانهای دیدنی اصفهان؛ اماکن مذهبی

از اماکن تاریخی اصفهان که چشم پوشی کنیم، اماکن مذهبی آن با معماری ویژه و اصیل ایرانی بسیار چشم نواز و پرطرفدار خواهد بود. در ادامه به معرفی معروف ترین اماکن مذهبی اصفهان خواهیم پرداخت.

مسجد شیخ لطف الله

یکی دیگر از جاهای دیدنی در اصفهان عمارت زیبا و چشم نواز مسجد شیخ لطف الله است. این مسجد در قرن یازدهم به دستور شاه عباس صفوی شروع و پس از 18 سال به اتمام رسید. مسجد شیخ لطف الله برخلاف سایر مساجد تاریخی در ایران بدون مناره است و می توان گفت که تنها مسجد بدون مناره کشور می باشد. یکی دیگر از نکته های تاثیرگذار این مسجد نبود شبستان ورودی در آن است. در واقع در تمامی مساجد شما بعد از ورود به مسجد وارد یک صحن ورودی می شوید که باید از آن عبور کنید تا به گنبد مسجد برسید؛ اما این اتفاق به دلیل رعایت اصل تقارن در این مسجد نیفتاده و سبب منحصر به فرد شدنش شده است.

جا های دیدنی اصفهان

مسجد امام اصفهان

مسجد امام اصفهان معروف به مسجد جامع عباسی یکی دیگر از مکانهای دیدنی اصفهان واقع در میدان نقش جهان است که می خواهیم درباره اش صحبت کنیم. این بنا از شاهکار های معماری و کاشی کاری در قرن یازدهم به حساب می آید و شامل یک گنبد اصلی، چهار مناره و دو شبستان در غرب و شرق است. محراب مرمری این مسجد یکی از زیباترین ها در مساجد هم دوره خود است. از نکات جالب توجه دیگر هم می توان به این موضوع اشاره کرد که این مسجد با 18 میلیون قطعه آجر ساخته و با 475 هزار کاشی آراسته شده است. ذکر این نکته حائز اهمیت خواهد بود که سالیان سال معماری این مسجد به عنوان الگو استفاده شده است.

جاهای دیدنی اصفهان؛ جاذبه های طبیعی

در کنار تمام مکان های تاریخی اصفهان، جاذبه های هیجان انگیز طبیعی دیگری نیز وجود دارد که افراد زیادی از آن ها بازدید می کنند. در ادامه به معرفی دو مورد از این جاذبه ها می پردازیم:

باغ گل ها

در عصر ماشین ها و صنایع آلاینده شاید برای شما هم جالب باشد که از این باغ دیدن کنید. مشاهده انواع گل ها باعث تلطیف روح و روان افراد می شود و حس شور و شوق آن ها را بر می انگیزد. این باغ به وسعت 67000 متر مربع در حاشیه زاینده رود به دستور شهردار اصفهان ساخته شده و حدود 395 گونه گیاهی در آن جا وجود دارد که سازگار با آب و هوای خشک اصفهان می باشد.

زاینده رود

زاینده رود پر آب ترین رود در حوزه گاوخونی است که از زردکوه بختیاری در حد فاصل استان اصفهان و لرستان سرچشمه می گیرد. می توان گفت که عظمت تاریخی شهر اصفهان مدیون این رودخانه است. زاینده رود یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی اصفهان می باشد.

مکانهای دیدنی اصفهان؛ پارک ها

شاید درست نباشد که وقتی از جاهای دیدنی اصفهان حرف می زنیم فقط به اماکن تاریخی اشاره کنیم. ممکن است برای افرادی که شیفته فرهنگ و هنر ایرانی هستند این اماکن جذابیت بیشتری داشته باشد، اما این شهر از جاذبه های طبیعی و پارک های زیبایی برخوردار است که در ادامه راجع به هرکدام صحبت می کنیم.

پارک جنگلی ناژوان اصفهان

کلمه ناژوان برگرفته از دو کلمه ناژ و وان است؛ ناژ نوعی گیاه از خانواده صنوبر و وان به معنای جا است. این پارک یکی از معدود باغ های موجود در این شهر می باشد که در اثر توسعه صنعتی اصفهان از بین نرفته است. پارک ناژوان اصفهان با مساحت 1200 هکتاری در غرب اصفهان و در حاشیه زاینده رود، یکی از زیباترین پارک های موجود در این شهر است که می توانید از آن دیدن نمایید.

جاهای دیدنی در اصفهان

باغ پرندگان ناژوان

باغ پرندگان ناژوان در سال 1375 با مساحت 55 هزار متر مربع توسط شهرداری اصفهان ساخته شد. از ویژگی های جالب این مجموعه این است که تقریباً 40 هزار متر مربع این باغ را با تور پوشانده اند تا محیطی بسیار امن برای پرواز پرندگان باشد. 130 گونه و 4000 پرنده در این پارک زندگی می کنند که برای افرادی که به حیات وحش علاقه دارند مکان جالبی برای بازدید فراهم می آورد.

باغ فدک اصفهان از زیباترین جاهای دیدنی اصفهان

در شمال شهر اصفهان باغ زیبایی در مساحت 85 هکتاری وجود دارد که به عنوان یکی از محل های اسکان مسافران شناخته می شود. اگر بخواهیم به طور خلاصه از امکانات این مجموعه صحبت کنیم می توان گفت که در این پارک علاوه بر امکانات رفاهی و تفریحی، سالن مطالعه، کتابخانه، زمین اسکیت، زمین بازی کودکان و باغ بانوان وجود دارد. همچنین دریاچه مصنوعی زیبایی در شرق این باغ، زیبایی اش را دو چندان کرده است. باغ فدک اصفهان یکی از معروف ترین جاهای دیدنی در اصفهان می باشد.

مراکز خرید اصفهان

اگر در شهر زیبای اصفهان قصد خرید دارید باید بگوییم که تصمیم درستی گرفته اید. سوغات اصفهان از بهترین یادگاری هایی خواهد بود که تا پایان عمر از این سفر تاریخی آن را نگاه خواهید داشت. مراکز خرید مدرن و سنتی این شهر نیز در ادامه بررسی شده است.

بازار های مدرن اصفهان

از معروف ترین بازارهای لوکس و مدرن اصفهان می توان به سیتی سنتر اصفهان و مرکز خرید جلفا اشاره نمود.

سیتی سنتر اصفهان

سیتی سنتر اصفهان با مساحت 500 هزار متر مربع در اتوبان شهید دستجردی، روبروی ورودی جنوبی سپاهان شهر قرار دارد. این مجموعه مدرن در هفت طبقه و 750 واحد تجاری دارای: فروشگاه، سینما، شهر بازی، کافه و رستوران می باشد که یکی از بهترین مقاصد خرید برای مسافران خواهد بود.

جاهای دیدنی اصفهان

مرکز خرید جلفا

یکی دیگر از مراکز مدرن خرید در اصفهان مرکز خرید جلفا واقع در خیابان خاقانی، خیابان شیخ طوسی است. شما می توانید انواع پوشاک، کیف و کفش، مبلمان، وسایل تزیینی، جواهرات، اکسسوری و پارچه را از مرکز خرید جلفا تهیه کنید. توجه کنید که در این مرکز خرید قیمت اجناس نسبتاً بالا است ولی پیشنهاد ما این است که در کنار بازدید از جاهای دیدنی اصفهان، سری هم به این مرکز خرید بزنید.

بازار های سنتی اصفهان

از معروف ترین بازارهای سنتی اصفهان می توان به بازار بزرگ اصفهان، بازار نقش جهان و بازار هنر اصفهان اشاره کرد که در ادامه به توضیح مختصری درمورد هر یک خواهیم پرداخت.

بازار نقش جهان

در صورت بازدید از میدان نقش جهان، فقط به دیدن آثار تاریخی آن اکتفا نکنید چون می توانید در کنار آن از حجره های دو طبقه دور تا دور میدان اقدام به خرید صنایع دستی زیبایی مانند چرم، تابلو های زیبا و آثار خاتم کاری و میناکاری شده نمایید. همچنین معماری قدیمی و زیبای این بازار یکی دیگر از دلایل بازدید از آن است.

بازاربزرگ اصفهان

این بازار یکی از معروف ترین بازار های تاریخی شهر اصفهان است که قدمتی 400 ساله دارد و با داشتن معماری بی نظیر، یکی از زیباترین مکان های تاریخی اصفهان به حساب می آید. این مجموعه در خیابان عبدالرزاق اصفهان قرار دارد و انواع ظروف مسی و برنزی دست ساز، زیور آلات و جواهرات، ظروف عتیقه و ادویه جات در آن به فروش می رسد. توصیه می کنیم در صورتی که قصد خرید صنایع دست ساز اصفهان را دارید، از این بازار دیدن نمایید.

بازار بزرگ اصفهان

معروف ترین خیابان های اصفهان

برسیم به بحث خیابان های اصفهان که از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردارند.

محله جلفا از قدیمی ترین جاهای دیدنی اصفهان

محله جلفا یکی از آن مکان های تاریخی اصفهان است که باید از آن دیدن کنید. این محله در میان هتل جلفا، میدان جلفا و کلیسای وانک قرار دارد و محل سکونت ارامنه اصفهان می باشد. بافت قدیمی این منطقه، خیابان های سنگ فرش شده، ساعت های بلند، کلیسا ها و کافه های درون این محله، زیبایی اش را دو چندان می کند. به خصوص اگر علاقمند به معماری غرب هستید، حتماً از این محله بازدید نمایید.

خیابان چهار باغ خواجو

خیابان چهار باغ خواجو، خیابانی طویل و قدیمی در اصفهان می باشد که در دوره صفویه و شاید حتی قبل از آن ساخته شده است. ابتدای این خیابان مکینه شهرداری و انتهای آن پل خواجو است. اطراف خیابان چهار باغ خواجو در گذشته ساختمان های زیادی مانند مدرسه و تکیه وجود داشته که متاسفانه همگی تخریب شده اند. بد نیست بدانید که نام دیگر آن چهارراه فتح آباد است. در صورت بازدید کردن از این خیابان تاریخی، می توانید منظره زیبایی از درختان سر به فلک کشیده را تماشا کنید.

جاهای دیدنی اصفهان

بهترین رستوران های اصفهان

اکثر گردشگران علاقه دارند در کنار لذت بردن از جاذبه های گردشگری و تاریخی اصفهان، از خوراکی های مخصوص اصفهان نیز لذت ببرند. از بریانی گرفته تا گوش فیل که مخصوص شهر اصفهان است. بنابراین انتخاب رستوران یکی از مهم ترین فاکتورها برای هرچه لذت بخش تر کردن تجربه طعم این خوراکی هاست. در ادامه به معرفی سه تا از بهترین رستوران های این شهر می پردازیم.

رستوران جارچی باشی

یکی از بهترین رستوران های اصفهان، با معماری تاریخی و سنتی رستوران جارچی باشی است. این مجموعه تا سال 1382 به عنوان حمام فعالیت می کرده و در سال 1390 پس از بازسازی به عنوان رستوران فعالیت خودرا آغاز کرده است. ظرفیت این رستوران بین 250 الی 300 نفر است و انواع غذاهای سنتی، ایرانی و خارجی در آن جا سرو می شود. این مجموعه واقع در خیابان حکیم، خیابان سپه، کوچه هفتم و فاصله کمی با مکان های تاریخی اصفهان مانند میدان نقش جهان دارد.

رستوران شهرزاد

این مجموعه یکی از رستوران های قدیمی اصفهان است که نقاشی های دیواری و آینه کاری های داخل آن، جذابیتش را دو چندان کرده است. یکی دیگر از جذابیت های این مجموعه پخش موسیقی زنده به همراه سرو انواع غذاهای سنتی ایرانی و فرنگی است. این رستوران در خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد قرار دارد و به جاهای دیدنی اصفهان مانند پل خواجو، زاینده رود و هتل عباسی نیز نزدیک است.

جاذبه های طبیعی اطراف اصفهان

از شهر اصفهان که فاصله بگیریم، استان بی نظیر اصفهان، با جاذبه های دیدنی خود بسیار معروف می باشد. کوه صفه، کویر ورزنه، چادگان و تالاب گاوخونی تعدادی از این جاذبه ها است که در ادامه به اختصار درباره هر یک توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

کوه صفه از جاهای دیدنی اصفهان

کوه صفه یکی از جاذبه های گردشگری اطراف اصفهان است که به دلیل امکانت تفریحی و رفاهی و نزدیکی به شهر اصفهان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. کوه صفه در اصفهان به نوعی شبیه بام تهران است چون زمانی که به بالای این کوه می رسید کل شهر زیر پایتان است و می توانید از منظره زیبای آن به خصوص در شب بهره ببرید. یکی دیگر از تفریحات این مجموعه تله کابین صفه است. این تله کابین دارای دو خط می باشد که خط اول آن با طول 1850 متر از بزرگراه شهدای صفه شروع می شود و تا گردنه باد ادامه دارد و خط دوم این تله کابین 650 متر طول دارد و از گردنه باد شروع و در قله شاهدژ پایان می یابد. در صورت سفر به اصفهان پیشنهاد می کنیم که در کنار بازدید از جاهای دیدنی در اصفهان از این کوه نیز دیدن نمایید.

مکان های تاریخی اصفهان

کویر ورزنه

همانطور که می دانید استان اصفهان دارای کویر های فراوانی است ولی کویر ورزنه با نام دیگر کویر خارا یکی از نزدیک ترین ها به شهر اصفهان می باشد. در واقع این کویر بکر در فاصله  110 کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد. اگر قصد سفر به این کویر را دارید به شما توصیه می کنیم که در فصل پاییز از آن دیدن کنید، اگر چه که فصل زمستان نیز برای بازدید زمان مناسبی است. از جاهای دیدنی دیگر این مجموعه می توان به قلعه قورتان، موزه مردم شناسی، برج کبوتر اژیه و پل تاریخی اشاره کرد. توصیه دیگر ما به شما این است که در صورت تمایل به بازدید از این کویر حتما مجهز سفر کنید و کرم ضد آفتاب و کفش مخصوص را هم به هیچ عنوان فراموش نکنید.

چادگان

چادگان در واقع شهری کوچک در اطراف شهر اصفهان است که از مکان های دیدنی اصفهان به حساب می آید. در دوران صفویه این منطقه به دلیل دارا بودن زمین حاصل خیز، سبب کوچ بسیاری از ترک زبانان به آن جا می شود. امروزه نیز این شهر مقصد گردشگری بسیاری از مسافران داخلی و مردم بومی اصفهان است. از امکانات رفاهی این مجموعه می توان به باشگاه سوارکاری، اسکله قایق رانی، قایق های پدالی و قایق موتوری اشاره کرد.

تالاب گاو خونی

این اسم برای اغلب ما آشناست. نام دیگر این تالاب باتلاق گاوخونی است و در فاصله 137 کیلومتری از شهر اصفهان واقع می باشد. همچنین کویر ورزنه در فاصله 23 کیلومتری از این جاذبه گردشگری قرار دارد. پرندگان مهاجر زیادی هر ساله به این تالاب که عمقی 150 سانتی متری دارد پناه می آورند. بازدید کردن از تالاب گاوخونی می تواند تجربه متفاوتی از سفر برایتان به ارمغان بیاورد.

جا های دیدنی اصفهان

جاهای دیدنی اصفهان برای کودکان

اگر فرزند کوچک دارید و قصد دارید سفری پرخاطره و لذت بخش برایشان فراهم آورید، توصیه می کنیم سری به پارک آبی کودکان نیز حتما بزنید.

پارک آبی کودکان ناژوان اصفهان

پارک آبی ناژوان به وسعت 2500 متر مربع، پذیرای دختران 3 تا 8 سال و پسران 3 تا 10 سال می باشد. در این مجموعه استخری با عمق 40 سانتیمتر با حدود 90 بازی تعبیه شده است. از جمله بازی های درون این پارک می توان به قورباغه آبی، نخل آب پاش، چتر آبی و الاکلنگ آب پاش اشاره کرد. در آخر باید این نکته را هم ذکر کنیم که کف پوش ضربه گیر این مجموعه، ایمنی کودکانتان را تضمین می کند. این مجموعه بدون شک یکی از محبوب ترین مکانهای دیدنی اصفهان برای کودکان است.

تفریحات ارزان برای خانواده ها در اصفهان

اگر قصد سفری اقتصادی دارید و می خواهید در بازدید از مکان های دیدنی اصفهان کمترین هزینه را صرف کنید نگران نباشید. در این شهر اماکن زیادی هستند که می توانید بدون خرید بلیط از آن ها بازدید کنید. توجه داشته باشید که برای بازدید از سی و سه پل و پل خواجو نیاز به صرف هیچ هزینه ای ندارید. همچنین میدان نقش جهان از آن دسته اماکنی است که می توانید بدون صرف هزینه از آن دیدن کنید و از معماری شاهکار و بی نظیر ایرانی این مجموعه لذت ببرید.

بهترین زمان برای سفر به اصفهان

این نکته را به خاطر داشته باشید که آب و هوای اصفهان تقریبا کویری است. تابستان های آن گرم و خشک با حداکثر دمای 40 درجه و زمستان هایش سرد و خشک با باد های سوزناک می باشد. بهار و پاییز آب و هوا مناسب است. به طور مشخص نمی توان گفت که چه زمانی بهترین فصل برای بازدید از این شهر است. به طور مثال اگر به فصل پاییز علاقه دارید، پاییز های اصفهان فوق العاده است! اگر به دنبال سفری کم هزینه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که در فصل زمستان از این شهر بازدید کنید و اگر می خواهید طی سفرتان علاوه بر بازدید از جاهای دیدنی اصفهان، از هوای معتدل هم استفاده کنید، در فصل بهار سفر کنید.

جاهای دیدنی اصفهان

جا های دیدنی اصفهان در شب

کلان شهر اصفهان جاذبه های متعددی برای بازدید از شب دارد. از مواردی که می توانید بعد از غروب از آن بازدید کنید می توان به سی و سه پل و پل خواجو اشاره کرد. همچنین می توانید از پارک های جنگلی نیز دیدن کنید و لذت طبیعت گردی را تجربه نمایید و یا حتی سری به شهربازی ها بزنید و هیجان را به لیست لذت های سفرتان اضافه کنید.

جا های دیدنی اصفهان در روز

از آن جایی که اکثر مکان های تاریخی اصفهان در روز پذیرای حضور بازدیدکنندگان هستند توصیه می کنیم که طی روز سری به موزه ها، عمارت ها و مساجد تاریخی بزنید تا فرصت بازدید از این شاهکارهای معماری را از دست ندهید.

بهترین راه ها برای سفر به اصفهان

بستگی به نوع سلیقه تان، می توانید با ماشین شخصی، هواپیما، قطارو اتوبوس به این شهر سفر کنید. فرودگاه شهید بهشتی اصفهان، در فصله نیم ساعتی از شهر قرار دارد که دارای دو ترمینال است. یکی برای پرواز های داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی. راه آهن اصفهان یکی از قدیمی ترین ها می باشد که در سال 1347 افتتاح شده است. ایستگاه راه آهن اصفهان در جنوبی ترین قسمت این شهر قرار دارد. در صورت رسیدن به مقصد، می توانید طی 30 دقیقه به مرکز شهر برسید. اصفهان هم چنین دارای چهار ترمینال است که به ترتیب عبارتند از ترمینال های کاوه در شمال شهر، صفه درجنوب شهر، جی در شرق و زاینده رود در غرب.

بازدید از جاهای دیدنی اصفهان با خرید تور از رسپینا

تا به این جا تمامی اطلاعات برای سفر به شهر اصفهان به شما داده شد تا بتوانید برنامه ریزی بهتری برای سفر خود به اصفهان داشته باشید. همچنین می توانید اقدام به رزرو تور نمایید تا با یکی از معتبر ترین و بهترین سایت های گردشگری، سفری لذت بخش را تجربه کنید. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهامی در مورد تور ها، بلیط و هتل های قابل رزرو رسپینا می توانید به راحتی با همکاران ما در تیم پشتیبانی به صورت 24 ساعته تماس بگیرید.