دیدنی های میدان نقش جهان رو با خرید تور اصفهان از دست ندین

در تمام دنیا وقتی اسم اصفهان میاد، در کنارش میدان نقش جهان قرار میگیره و یجورایی اصفهان رو با این میدان معروفش میشناسن و دلیل خوبی برای خرید بلیط هواپیما اصفهانه. واقع بین که باشیم میبینیم گذاشتن لقب میدان برای این مجموعه ی عظیم و باشکوه خیلی کمه و خودش به اندازه ی یه شهر زیبایی و بناهای باستانی و مملو از هنر داره. در ادامه قصد داریم گوشه و کنار میدان نقش جهان اصفهان رو معرفی کنیم. با رسپینا24 همراه باشین

خرید تور اصفهان رسپینا24

تا قبل از روی کار اومدن صفویان و انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت ایران، نقش جهان یه باغ بسیار گسترده بود که از نظر سیاسی و دولتی اهمیت زیادی داشت. با به سلطنت رسیدن شاه عباس اول، نقشه و طرح میدان نقش جهان توسط دو معمار برگزیده و شناخته شده ی ایرانی به نام استاد محمد رضا و استاد علی اکبر اصفهانی کشیده و اجرا شد. با گذشت زمان و پشت سر گذاشتن تاریخ پر از فراز و نشیب ایران و اصفهان، این میدان دستخوش تغییراتی شد و به قلب هنر و معماری ایران تبدیل شد. میدان مستطیل شکل به طول 560 متر و عرض 160 متر نقش جهان، چیزی فراتر از یه میدان شد و عظمت و شکوهی ماندگار از تاریخ و هنر ایران رو در خودش حفظ کرد. تا قبل از انقلاب، همه میدان نقش جهان رو با نام میدان شاه میشناختن و بعد از اون به میدان امام تغییر نام داد. کافیه وسط این میدون بایستین و دور تا دورتون رو نگاه کنین تا با هر نگاه به یه گوشه از تاریخ ایران سفر کنین. مسجد شیخ لطف الله، کاخ عالی قاپو، مسجد شاه، بازار و سر در قیصریه و بسیاری از بناهای ماندگار دیگه باعث شدن میدان نقش جهان، لقب نصف جهان بگیره و در سازمان یونسکو برای همیشه ثبت بشه.

خرید آنلاین تور اصفهان

کاخ عالی قاپو

روزهای سفر محدودن و چشم به هم بزنین زمان برگشتن به خونه میرسه، به همین خاطر باید با یه برنامه ریزی درست از لحظه لحظه ی سفر لذت برد. اگه خرید بلیط هواپیما یا خرید تور اصفهان انجام دادین و زمانتون خیلی کمه، کافیه به میدان نقش جهان برین و خودتون رو به کاخ عالی قاپو برسونین تا بخش زیادی از زیبایی های هنر و معماری ایران رو در اون ببینین. عمارت قدیمی با راه پله های مارپیچ که تا شش طبقه بالا میرن، شما رو میبرن به تماشای زیباترین گچ بری ها. اما چیزی که باعث میشه از خرید تور اصفهان و سفرتون کاملا راضی بشین، آثار مینیاتور رضا عباسی هست که جلوه ی بی نظیری به این کاخ دادن.

کاخ عالی قاپو اصفهان

مسجد شیخ لطف الله

وقتی وارد میدان نقش جهان میشین، یکی از چیزایی که حسابی توجهتون رو به خودش جلب میکنه، مسجد بدون منازه با کاشی کاری های بی نظیر به نام مسجد شیخ لطف الله هست. این مسجد زیبا، هنر استاد محمد رضا اصفهانیه که در قرن یازدهم و به دستور شاه عباس اول ساخته شد و امروز یکی از زیباترین بخش های میدان نقش جهان به شمار میاد.

مسجد شیخ لطف الله اصفهان

بازار قیصریه

هر کدوم از شهرهای ایران بخاطر یه ویژگی مشهورن و اصفهان رو همه بخاطر هنر میشن. بازار اصفهان یکی از جاهاییه که چیزی جز زیبایی و هنر نداره، از بنای با ابهت بازار قیصریه گرفته تا غرفه ها و حجره هایی که پر از سوغات و صنایع دستی هستن، این بازار رو در ذهن ها موندگار میکنه. ورودی و سر در این بازار از میدان نقش جهانه و یادبودی از قرن سیزدهم هجری هست.

مسجد شیخ لطف الله اصفهان

مسجد امام یا مسجد شاه

شاه عباس صفوی به مناسبت بیست و چهارمین سال سلطنتش، دستور ساخت مسجدی با شکوه رو در قرن یازدهم هجری به استاد علی اکبر اصفهانی داد. مسجد امام یا مسجد جامع اصفهان با کاشی کاری های فیروزه ای، خطاطی های محمد رضا و محمد صالح امامی، عبدالرزاق تبریزی و علیرضا عباسی، امروز تمام گردشگران رو به سمت خودش جذب میکنه. به جرات میشه گفت حیفه که خرید بلیط هواپیما یا خرید تور اصفهان انجام داد و این بناهای بی نظیر و تکرار نشدنی رو از دست داد.

مسجد امام اصفهان

در کنار بازدید از این بناها و خرید سوغاتی هایی که در هیچ جای دنیا نمیشه مشابه ش رو پیدا کرد، میتونین یه روز عالی رو با کالسکه سواری، استراحت و خوردن غذاهای اصفهان در رستوران های سنتی و ثبت عکس های یادگاری در میدان نقش جهان سپری کنین. خرید تور اصفهان با همین چیزا به یادموندنی میشن.

اصفهان

برای داشتن یه سفر عالی و تجربه ی روزهایی فوق العاده، کافیه خرید بلیط هواپیما یا خرید تور اصفهان انجام بدین و چند روز بدور از دغدغه های زندگی باشین. با خرید آنلاین تور رسپینا24، جستجو و مقایسه و یه انتخاب آگاهانه خواهید داشت و شک نکنین که، با رسپینا24 روی زمین نمی مونین.