سفری خاطره انگیز با خرید آنلاین تور اصفهان رسپینا24

اصفهان به عنوان پایتخت سلجوقیان و صفوی ها، زادگاه بناهای تاریخی بی نظیری ست ، بافت قدیمی این شهر، و معماری بی نظیر بناهای تاریخی هر سال گردشگر های زیادی رو، از سراسر ایران و حتی خارج از کشور، به خودش جذب می کنه. اگه شما هم تصمیم دارین به اصفهان سفر کنین، بهتون توصیه می کنیم با ما در این مطلب همراه باشین، ما شما رو با جاذبه های این شهر آشنا می کنیم.

اصفهانبعد از تهران و مشهد، اصفهان رتبه ی سوم پر جمعیت ترین شهر ایران رو به خودش اختصاص داده. شهری که با عبور زاینده رود به عنوان رود زندگی بخش این شهر، آب و هوای دلچسبی رو در بهار پیشکش گردشگرها و مردم شهر میکنه. به همین دلیله که، بهترین زمان سفر به اصفهان فصل بهاره. در فصل بهار با افزایش ورود گردشگر ها به این شهر قیمت هتل های شهر هم بیشتر میشه و سخت تر میشه اتاقی برای اقامت پیدا کرد، پس اگه این فصل خوش آب و هوا رو برای سفر به اصفهان انتخاب کردین فراموش نکنین که حتما از قبل رزرو هتل تون رو انجام بدین.

و در گوشه کناراین شهر، توریست های زیادی رو می تونین ببینین که با یه نگاهِ پر از تعجب ، به معماری بی نظیر و پر از افتخار ایران قدیم خیره شدن. درادامه ی  این مطلب، قصد داریم، شما رو با گوشه ای از زیبا یی های این شهر آشنا کنیم.

جاذبه های گردشگری اصفهان:

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان رو با یه میدان ساده در یه شهر معروف اشتباه نگیرین. میدان نقش جهان کلکسیونی از بناهای تاریخی محسوب میشه و شهرت جهانی داره.در زمان سلطنت صفویان، وقتی که، این شهر پایتخت ایران بود، شاه عباس اول، دستور داد که این مجموعه بنا های تاریخی در این میدان ساخته بشن. از مهمترین آثار این مجموعه تاریخی میشه  مسجد  شیخ لطف الله ، کاخ عالی قاپو، مسجد امام و سردر قیصریه  رو نام برد.

میدان نقش جهانکلیسای وانک اصفهان

کلیسای وانک به عنوان کلیسای جامعِ مردم ارامنه ی اصفهان، در زمان شاه عباس دوم با معماری با شکوه، سقف طلاکاری شده، و با نقاشی های تاریخی از زندگی مسیح، در منطقه ی جلفا اصفهان ساخته شده. طرح این کلیسا از کلیسای سنت استپانوس آذربایجان، الهام گرفته شده. داخل این کلیسا یک موزه از مجموعه ی انجیل ها رو به نمایش گذاشته ، بهتون توصیه می کنیم  در سفرتون به اصفهان، بازدید از این کلیسارو از دست ندین.

کلیسای وانک اصفهانکاخ عالی قاپو

کاخی که از روبرو 2 طبقه و از پشت 5 طبقه داره. کاخ عالی قاپو یکی از مهمترین کاخ های شاه عباس اول بوده، که جلسات و نشست های خارجی و داخلی رو در این کاخ برگذار میکرده. از اونجایی که این کاخ در میدان نقش جهان، قرار داشته، شاه عباس و درباریانش از این کاخ، به تماشای مسابقات چوگان و اسب سواری که، در میدان نفش جهان برگزار میشده، می نشستن.

کاخ عالی قاپومنار جنبان

یکی از مهمترین جاذبه های شهر ساختمان لاجوردی رنگه منار جنبونه، بنای محسور کننده ای که با تکون دادن یک مناره، همه ی مناره ها و ساختمونش حرکت می کرد. درسته که امروز دیگه منار جنبون نمی لرزه ولی هنوز هم جذابیت ویژه ای برای گردشگر ها داره.

منار جنبانپل خواجو

یکی از مشهور ترین پل هایی که روی زاینده رود ساخته شده، همین پل خواجوست. این پل زمان شاه عباس دوم صفوی با یک معماری خاص و کاشی کاری بی نظیر ساخته شده، به گفته ی تاریخ نویسان، شاه عباس دوم  پل خواجو رو برای  متصل کردن دو محله ی خواجو و دروازه حسن آباد به تخت فولاد و راه شیراز ساخته.

پل خواجوصنایع دستی اصفهان

صنایع دستی اصفهان، نمونه های بی نظیری از قلم کاری، خاتم کاری ، ترمه و ... ، نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور های جهان هم شهرت زیادی دارن. می تونین برای خرید سوغاتی از صنایع دستیِ غرفه های بازار قدیمی اصفهان، در حاشیه ی میدان نقش جهان،دیدن کنین.

صنایع دستی اصفهانبرای خرید بلیط هواپیما مشهد اصفهان، فقط کافیه، وارد سایت خرید بلیط هواپیما رسپینا24 بشین، و با وارد کردن مبدا و مقصد سفرتون، خیلی راحت بلیط هواپیما مناسب با بودجتون رو بخرین. علاوه بر خرید بلیط، می تونین رزرو هتل رو هم از طریق سایت ما، با وارد کردن شهر مقصد و مدت اقامت تون، با  فاصله ی چند کیک انجام بدین.

می تونین برای خرید تور و مشاوره ی سفر ویا رزرو هتل از طریق شماره های زیر، با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرین.بليط هواپيما ، بليط چارتر ، بليط قطار ، رزرو هتل در رسپینا 24