بازدید از کهن ترین جاذبه های گردشگری و خرید بلیط قطار همدان

ایران، به دلیل تمدن کهن و موقعیت جغرافیایی خاص، جاذبه‌های توریستی فراوانی دارد که هر یک به‌نوعی، می‌تواند صنعت گردشگری ما را رونق دهد. همدان؛ پایتخت تاریخ و تمدن ایران، از کلان‌شهرهایی است که مهد آثار تاریخی، علم و هنر است.برای آشنایی با این شهر و یا  بلیط قطار , خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در این شهر با رسپینا 24 همراه باشید.

بلیط قطار همدان - رسپینا 24

کلان‌شهر همدان در منطقه‌ی غربی و کوهستانی ایران و در دامنه کوه الوند قرارگرفته است. اگر می خواهید به یکی از کهن‌ترین شهرهای ایران سفر کنید، در خرید بلیت هواپیما ی همدان شک نکنید. همدان اولین پایتخت شاهنشاهی مادها بوده که در زمان هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل‌بویه و سلجوقیان شاهد وقایع بسیاری بوده است.

تپه هگمتانه

تپه هگمتانه از قدیمی‌ترین تپه‌ها با قدمت 3 هزار سال است که شهر زیرزمینی را در خود جای‌داده است. قدمت و وسعت این تپه‌ی کهن، موردتوجه باستان شناسان و گردشگران بسیاری است.

شهر تاریخی هگمتانه

با خرید بلیت هواپیمای همدان، سفری به یاد ماندنی را آغاز کنید. در طول همدان گردی سری هم به شهر تاریخی هگمتانه بزنید. این شهر کهن، نخستین پایتخت ایران و از شهرهای بستانی مهم است که تاکنون خود را زنده نگه‌داشته است. بازدید از این شهر تاریخی را از دست ندهید.

گنج نامه

بعد از ورود به همدان، از اهالی آنجا سراغ دره‌ی سرسبز عباس‌آباد را بگیرید. در انتهای این دره، آثار تاریخی بی‌نظیری شمارا متحیر خواهد کرد. کتیبه‌های گنج‌نامه، نوشته‌هایی از دوران داریوش و خشایار شاه هخامنشی است که بر صخره‌های الوند، حکاکی شده است. این کتیبه‌ها در سه ستون و به سه زبان مختلف نگاشته شده؛ ستون سمت چپ به زبان پارسی باستان، ستون وسط به زبان عیلامی و ستون سمت راست به زبان بابلی نو... در این دره‌ی زیبا می‌توانید از طبیعت سرسبز و تفریحی آن دیدن کنید. گذراندن یک عصر دل‌انگیز در پارک گنج‌نامه، پیاده‌روی در طول این مسیر و سوارشدن به تله‌کابین گنج‌نامه یکی از مفرح‌ترین اوقات شما در همدان خواهد بود. فقط با خرید بلیت هواپیمای همدان، این سفر لذت بخش را تجربه کنید.

بلیط قطار همدان - رسپینا 24

تپه نوشیجان

 از دیگر آثار باستانی که در این شهر می‌ بینید، آتشکده و قلعه‌ای باستانی به نام تپه نوشیجان است. در 15 کیلومتری شمال غرب ملایر می‌توانید این تپه‌ی باستانی را بیابید. از این آتشکده، بنای غربی تپه که اولین آتشگاه است و بقایای تالار ستون‌دار آپادانا، معبد اصلی، اتاق‌ها، انبارها و تونل به‌جامانده است.

گنبد علویان، موزه سفال و موزه هگمتانه از مکان‌های توریستی دیگر همدان است که آثاری از تاریخ را می‌توانید در آنجا بیابید. همدان علاوه بر آثار باستانی و قدیمی به جهت در برگرفتن آرامگاه مردان بزرگی همچون، بوعلی سینا و باباطاهر مهد علم و هنر است.

آرامگاه بوعلی سینا

آرامگاه فیلسوف و دانشمند بزرگ ایرانی؛ بوعلی سینا، همچون آثار تاریخی کهن، باعث افتخار مردم همدان است. شهرت جهانی بوعلی سینا، جهانگردان علاقه‌مند به علوم طب را به همدان می‌کشاند. در کنار آرامگاه موزه‌ای احداث‌شده که در هر بخش آن می‌توانید کلیه‌ی کتب بوعلی سینا را به خط خودش ببینید. انواعی از داروهای گیاهی و کتب علوم طب و ...

آرامگاه بابا طاهر

این شهر کوهستانی زادگاه شاعران بزرگی نظیر باباطاهر است. اشعار باباطاهر روح هنر و موسیقی را در این استان زنده نگه‌داشته است. با ورود به مقبره‌ی باباطاهر، هنرمندانی را می‌بینید که به زیبایی تمام اشعار باباطاهر را همراه آلات موسیقی می‌خوانند، ‌طوری که دل کندن از آن برای مهمانان مقبره‌ی باباطاهر سخت می‌شود. مقبره به زیبایی تمام با اشعاری بر دیواره‌های مرمری، زینت شده و شنیدن صدای سوزناک نی، شما را در عمق اشعار باباطاهر غرق می‌کند. بهترِ برای پیدا کردن خودتان در این دنیای پررمز و راز، سری به مقبره‌ی هشت ضلعی باباطاهر بزنید. شیر سنگی، آرامگاه استرو مردخای (زیارتگاه یهودیان) و میدان امام خمینی همدان از دیدنی‌های همدان است.

بلیط قطار همدان - رسپینا 24

سوغات همدان

گشت‌وگذار در بازارهای همدان و دیدن صنایع سفالی بارنگ آمیزی های چشم‌نواز شما را وادار به خرید سوغات از این شهر علم و هنر می کند. در سفر به همدان، لذت خود را فقط به گشت‌وگذار محدود نکنید. همدان شهر سوغات‌های خوشمزه باسلق، نان کماچ و برساق و ... است. طعم لذیذ این خوردنی‌های سنتی به همراه بازدید از مکان‌های دیدنی همدان، طعم شیرین‌تری به سفرتان خواهد بخشید.

بلیط قطار همدان - رسپینا 24

 رسپینا24، شما را در خریداری بلیت هواپیمای همدان  یاری می‌کند. شما با ورود به سامانه خرید بلیط هواپیما رسپینا 24، می‌توانید تنها با واردکردن مبدأ و مقصد و تاریخ حرکت، بلیت هواپیمای موردنظر را در کمترین زمان خریداری کنید و همچنین با ورود به بخش رزرو هتل دیگر نگران اقامت خود نخواهید بود. اگر می‌خواهید بازدید از شهرهای ایران را با تور تجربه کنید، در کانال تلگرام رسپینا 24 عضو شوید. در این کانال آخرین تورهای گردشگری داخلی به همراه جزئیات قرار داده می‌شود تا شما بتوانید بر مبنای سلیقه ی خود سفر خود را انتخاب کنید. جهت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در بخش فروش تماس بگیرید.

بلیط قطار همدان , خرید بلیط قطار همدان , خرید ارزان بلیط قطار همدان