بازدید از جاذبه های ماهان با خرید بلیط هواپیما کرمان

به هر گوشه ی ایران که سفر کنیم، بناهای با شکوهی رو می بینیم که از استواری و ابهتشون احساس غرور بهمون دست میده و گاهی یه حس حسرت میاد سراغمون! بناهایی که هر کدوم هنر و تاریخ ایران رو در سینه حفظ کردن و حتی نمیشه تصور کرد که یه روز نباشن. یکی از شهرهای ایران که هنر و معماری ایرانی با مهندسی عجین شده و تا امروز قامت خم نکرده و کاملا استوار مونده، شهر زیبا و تاریخیه کرمانه. اما در بین تمام زیبایی های کرمان، یکی از جاهایی که باعث میشه مخصوصا در تعطیلات نوروز افراد زیادی خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار برای این شهر انجام بدن، ماهان هست. چقدر با ماهان و زیبایی هاش آشنا هستین؟ می دونین بزرگ ترین باغ ایران در منطقه ی کویریه ماهان قرار داره؟ ادامه مطلب رو بخونین تا بیشتر با ماهان آشنا بشین. با رسپینا24 همراه باشین.

خرید بلیط هواپیما کرمان رسپینا24

وقتی اسم کرمان رو میشنویم یه شهر تاریخی در دل کویر میاد توی ذهنمون و البته تا حدی درسته. وقتی گرم ترین نقطه ی دنیا در گندم بریان کرمان قرار داره، پس نباید انتظار سرسبزی در این شهر داشت. اما این بزرگ ترین اشتباهه، چون شهر ماهان کرمان، باغ شاهزاده؛ بزرگ ترین باغ تاریخی ایرانی رو با معماری بسیار منحصر به فرد در دل خودش جای داده و به معنای واقعی، نمود کاملی برای این شعر از خواجوی کرمانیه که "در روی زمین نیست چو کرمان جایی، کرمان دل عالم است و ما اهل دلیم ". ماهان بخاطر قرار گرفتن در دامنه ی ارتفاعات جوپار، هوای خنک، باغ های سرسبز و جویبارهای زیادی داره و در کنار جاذبه های تاریخی خارق العاده، تونسته مثل نگینی در دل کویر بدرخشه.

باغ شاهزاده کرمان

جاذبه های ماهان کرمان

باغ شاهزاده

بنظرتون روزی که عبدالحمید میرزا فرمان فرما، در زمان قاجاریان دستور ساخت باغ شاهزاده رو صادر کرد، تصور میکرد چه شکوه و ابهتی رو میخواد به ایران هدیه بده؟ باغی با مساحت 5 کیلومتر که تلفیقی از هنر و معماری هست و لقب بزرگترین و زیباترین باغ ایرانی رو با خودش همراه داره. این باغ علاوه بر زیبایی، بخاطر مهندسی به کار رفته در ساخت عمارت، جویبارها و فواره های داخل باغ کاملا مشهوره و میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی هست.

خرید تور کرمان

اگه قصد دارین با خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار سفر خوبی رو به کرمان شروع کنین و زیبایی های باغ شاهزاده ی ماهان رو با تمام وجود احساس کنین، می تونین رزرو هتل که در باغ قرار داره رو انجام بدین و چند روز از زندگی تون رو به بهترین شکل رقم بزنین.

خرید بلیط هواپیما کرمان

قنات و رودخونه ی تیگران از آب ارتفاعات سفیدپوش جوپار تامین میشه و وارد باغ شاهزاده میشه. از اونجا که محوطه ی باغ کاملا شیبدار هست، در نتیجه آب با شتاب از رودخونه ی داخل باغ عبور میکنه و به حوضچه های انتهایی باغ میریزن. شاید باورتون نشه که فواره های موجود در این حوضچه ها به صورت کاملا طبیعی و بدون هیچ نیروی دیگه ای، آب رو به اطراف میریزن.

باغ شاهزاده از بخش های دیگه ای مثل حمام باغ شاهزاده، رستوران، هتل باغ سنتی تشکیل شده و یه فرصت عالی برای اون دسته از افرادیه که عاشق بناهای تاریخی و تجربه ی زندگی در عمارت های قدیمی هستن.

بلیط هواپیما کرمان

عمارت شترگلو

یکی از سازه های تاریخی شهر ماهان که در گذشته آب رو از مکانی به مکان دیگه منتقل میکرده، عمارت شترگلو هست. دلیل نام گذاری این عمارت به شتر گلو، ممکنه به این خاطر باشه در زمان ورود آب به فواره ی بزرگ اون صدای کاروان شتر به گوش میرسیده. شترگلو یکی از جاذبه های کاملا منحصر به فرد کرمانه که از نظر معماری و مهندسی به کار رفته در ساخت اون شناخته شده است. اگه خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار کرمان انجام دادین، بهتون پیشنهاد می کنیم از عمارت شترگلو بازدید کنین. واقعا حیفه که بناهایی با این عظمت به فراموشی سپرده بشن.

عمارت شترگلو ماهان

آرامگاه شاه نعمت الله ولی

یکی دیگه از بناهای تاریخی که در ماهان کرمان قرار داره، آرامگاه شاه نعمت الله ولی؛ شاعر و ادیب بزرگ ایرانی هست که در سال 834 هجری قمری در کرمان درگذشت. آرامگاه وی به دستور احمد شاه کنی بنا شد و حدود هفت قرن قدمت داره. البته بنای آرامگاه شاه نعمت الله ولی در ابتدا تنها یک گنبد داشته و در دوره های مختلف گسترش یافته و در حال حاضر شامل دو سر در ورودی، چهار صحن، چهار مناره با کاشی کاریهای اسلامی و حجره های بزرگ و کوچیک و بقعه و دو رواق هست.

کوه پلوار، آبشار سه کنج، بقعه ی شیخ علی بابا، یخدان لنگر، آبشار جوپار، هفت باغ، حمام خان از جمله بناها و جاذبه های ماهان کرمان هستن که سفر به کرمان رو به یادموندنی میکنن.

آرامگاه شاه نعمت الله ولی ماهان

خیلی حیفه بناهای تاریخی که تلفیقی از هنر و زیبایی و علم مهندسی هستن،  در گوشه و کنار کشورمون قرار دارن و ما غافلیم. خیلی خوبه سفر رو بخشی از زندگی قرار بدیم و با خرید بلیط هواپیما یا خرید بلیط قطار خیلی راحت سفرهای داخلی متعددی رو تجربه کنیم. اگه دوست دارین به کرمان برین، می تونین خرید بلیط هواپیما رسپینا24 رو انتخاب کنین و رزرو آنلاین هتل تون رو همزمان انجام بدین. شک نکنین سفر به کرمان یکی از بهترین سفرهای زندگی تون خواهد شد.

همکاران ما از طریق راه های ارتباطی زیر، پاسخگوی سوالات شما در زمینه ی خرید بلیط هواپیما، رزرو آنلاین هتل و خرید آنلاین تور هستن.