درخت سبز کیش

درخت سبز کیش

چرا درخت سبز کیش شهرت یافته است؟

هنوز در مورد کهن ترین موجود زنده روی کره زمین اختلافات زیادی وجود دارد. عده ای بعضی حشرات باقی مانده از دوران دایناسور ها را کهن می دانند و عده ای دیگر پلانکتون ها و موجودات ریزی که در قطب های کره زمین زندگی می کنند؛ ولی چیزی که برای همه روشن است در میان موجودات زنده با قدمت چند صد یا چند هزار ساله همواره نام درختان وجود دارد. جزیره کیش نیز میزبان گونه های مختلف جانوری و گیاهی می باشد ولی نکته مهم این اقلیم زیبا، میزبانی این جزیره از یکی از باقدمت ترین درختان ایران می باشد. درخت سبز کیش نام مکانی است که که مجموعه ای از درختان در آن جا کاشته شده اند و کهنسال ترین درخت این مجموعه ، درخت لور می باشد. 

درخت کیش

درخت لور کیش را بیشتر بشناسیم

با سفر به جزیره کیش می توانید از درختان لور که به انجیر معابد نیز شهرت دارد بازدید کنید. سابقه این درختان به دوره ایلخانی و تیموری بر می گردد. درختان لور کیش از چین و هند وارد جزیره شده اند و با قدمت ترین آن ها عمری بالغ بر 600 سال دارد. درختان لور مانند هزار تویی پیچیده می باشند به این گونه که در ابتدا یک ساقه واحد دارند سپس به مرور زمان شاخه ها بزرگ می شوند و کم کم رو به سمت زمین خم می گردند. به مرور زمان شاخه وارد خاک و خود تبدیل به ساقه درخت می شود؛ این امر آنقدر تکرار می شود که از بیرون که به درخت نگاه کنید دیگر یک ساقه واحد نمی بینید و مجموعه ای از ساقه های در هم تنیده قابل رویت است. تنه ی درختان انجیر معابد صاف و به رنگ خاکستری، برگ این درختان بیضی شکل و شیره ای به رنگ سفید بر روی تمام ریشه ها و شاخه های آن قابل مشاهده می باشد.

درخت سبز در کیش

چرا به درخت لور، انجیر معابد می گویند؟

زمانی که پا در مجموعه درخت سبز کیش می گذارید با صحنه ای عجیب رو به رو خواهید شد؛ به روی کهنسل ترین درخت آن جا نوار ها و پارچه های کوچک زیادی گره زده شده است. دلیل بستن این گره ها اعتقادی قدیمی می باشد که دربین مردم رواج دارد. عده ای معتقد هستند که این درخت انرژی ویژه ای دارد و برای محقق شدن آرزوهایشان به این درخت دخیل می بندند.

درخت معابد کیش

امکانات مجموعه درخت سبز کیش

این مجموعه ی دیدنی جدا از قدمت تاریخی که قسمت هایی از آن دارد، تفرجگاهی خاطره انگیز نیز برای گذراندن ساعاتی خوش از سفر شما فراهم می آورد. شما می توانید در آلاچیق هایی که در این منطقه خوش آب و هوا تعبیه شده است با عزیزان خود زمان خوشی را سپری کرده و در باربیکیوهایی که در آن اطراف قرار دارد کبابی طبخ و میل نمایید. همچنین مسیر های که با گل و چراغ های فانوسی شکل تزیین شده برای پیاده روی و گرفتن عکس های بیاد ماندنی ساخته شده است. امکانات دیگری از قبیل نماز خانه، سرویس بهداشتی و انواع رستوران ها برای رفاه هر چه بیشتر شما عزیزان در این مجموعه بنا شده است.

درخت لور کیش

نقاط دیدنی نزدیک به منطقه ی تفریحی درخت سبز

پس از بازدید از این مکان شگفت انگیز اگر هنوز زمان برای گردش داشه باشید به شما توصیه می کنیم حتما از دو منطقه ی تفریحی دیگر که در نزدیکی درخت سبز کیش واقع شده دیدن نمایید؛ شهر باستانی حریره و آب انبار دوقلو کیش که از جاذبه های این جزیره می باشند و در نزدیکی این مجموعه قرار گرفته اند. 

درختان معابد در کیش

بازدید از درخت سبز کیش با خرید تور از رسپینا 

اگر شما نیز مشتاق بازدید از درخت سبز کیش هستید، به راحتی می توانید تور کیش خود را از طریق سامانه معتبر و رسمی رسپینا رزرو نمایید تا علاوه بر امکان مقایسه بین خدمات و قیمت های تور، در صورت نیاز از پشتیبانی 24 ساعته همکاران ما در تیم پشتیبانی رسپینا نیز بهره مند شوید.