ساحل مرجانی کیش

ساحل مرجانی کیش

درباره ساحل مرجانی کیش

ساحل مرجانی کیش در شرق جزیره قرار دارد و یکی از زیباترین ساحل های این جزیره به شمار می رود. محل قرار گیری این ساحل بسیار منحصر به فرد و خاص می باشد. از یک طرف به بازار مرجان و از طرفی به خلیج همیشه فارس راه دارد؛ و این یعنی بعد از یک خرید طولانی در بازار به سواحل مرجانی کیش می رسید و غروب دل انگیز آفتاب را مشاهده می کنید. جالب است بدانید به اندازه ای آب این ساحل شفاف است که در آن صدف های دریایی، مرجان ها و حلزون ها به راحتی قابل مشاهده هستند. 

سواحل مرجانی کیش

امکانات سواحل مرجانی کیش

ساحل زیبای مرجانی کیش خود به تنهایی می تواند یک مقصد گردشگری برای جزیره محسوب شود؛ هر گوشه از این ساحل منحصر به فرد، خاص و دارای ویژگی هایی است که می تواند خاطره هایی جذاب برای شما به ثبت رساند. در ادامه به بررسی گوشه به گوشه ی ساحل مرجانی میپردازیم.

سواحل مرجانی

فضای سبز پارک مرجانی کیش

وقتی به داخل ساحل مرجانی کیش قدم میگذاریم، فضای سبز بزرگی درون آن وجود دارد؛ آلاچیق های متعددی ساخته شده که می توانید 24 ساعته با خوانواده و دوستان محفل گرمی دور هم ایجاد کنید و در باربیکیو های تعبیه شده در آن قسمت به طبخ انواع کباب بپردازید. چه لذتی دارد خوردن کباب آن هم در کنار ساحل خلیج فارس در حالی که ماهی های زینتی درون آن به شما چشمک میزند.

فضای سبز ساحل مرجانی

تفریحات آبی پارک ساحلی مرجان کیش

مگر می شود به دریا برویم و تنی بر آب نزنیم. ولی شنا کردن در چنین جایی اصولی دارد. تفریحات دریایی که در ساحل مرجانی کیش تعبیه شده در ایران بی نظیر است و فقط در کشور های پیشرفته چنین امکاناتی قابل مشاهده هستند. در زیر چند نمونه از این تفریحات را به صورت مختصر معرفی می کنیم:

تفریحات آبی ساحل مرجانی کیش

جت اسکی در کیش

جت اسکی از آن دسته تفریحات آبی است که علاقه مندان زیادی دارد و یکی از پرطرفدارترین گزینه های تفریحی دراین ساحل می باشد. افراد علاقه مند به این رشته باید از قبل لباس مخصوص برای آن تهیه کنند. همچنین به هر خوانواده تنها یک جت اسکی داده می شود. لازم به ذکر است در راندن جت اسکی دقت کنید زیرا اگر دو بار درون آب بیفتید مسوولان اسکله جت اسکی را از شما خواهند گرفت.

جت اسکی در ساحل مرجانی

پاراسل در ساحل مرجانی

پاراسل از دیگر تفریحات هیجان انگیز ساحل مرجانی کیش می باشد. چتر پاراسل به گونه ای تعبیه شده که شما سوار آن می شوید و توسط طنابی که به قایق متصل است به آسمان میروید؛ تصور آن هم هیجان انگیز است. حال فرض کنید همزمان با گوشی همراه خود لایو نیز بگیرید (فقط مراقب باشید گوشی از دستتان رها نشود). برای سوار شدن به روی پاراسل محدودیت سنی وجود ندارد و افراد زیر 10 سال می توانند همراه با بزرگتر سوار آن شوند.

پاراسل در ساحل مرجانی

بنانا پارک ساحلی

بنانا مگر موز نبود؟ پس در کیش چطور سوار آن می شوند. این هم از دیگر جذابیت های این ساحل است. تیوب های زرد موزی شکل که روی آن می توانید با خوانواده بنشینید و با سرعت زیاد روی آب کشیده شوید. ترشح آدرنالین خالص را می توانید در این مرحله حس کنید. استفاده از این تیوب بین 4 تا 8 نفر است و در حین تیوب سواری می شود عکس های جالب و فانی از خود و عزیزانتان ثبت کنید.

بنانا سواری ساحل مرجانی

فلای برد ساحل مرجانی کیش

حس پرواز را می توانید در فلای برد تجربه کنید. شلنگی به طول 18 متر به دستگاهی که پاهای شما داخل آن میرود متصل میشود. شما با فشار زیاد به بالا پرتاب میشوید. سوار شدن به فلای برد تجربه ای خاص را برای شما به ارمغان می آورد. با پمپاژ مکرر آب شما در آسمان میمانید و جزیره کیش را به راحتی از آن بالا مشاهده خواهید کرد. قبل از سوار شدن به فلای برد به مدت 30 دقیقه به شما آموزش خواهند داد.

فلای بورد ساحل مرجانی

غواصی در ساحل مرجانی کیش

صخره های مرجانی و دنیای زیر آب که در این ساحل شگفت انگیز قرار دارد می تواند هر کسی را ترغیب به غواصی در آن جا کند. البته قبل از اینکه بخواهید به عمق آب های خلیج فارس بروید و سرزمین عجایب را ببینید به شما آموزش غواصی خواهند داد.

غواصی در ساحل مرجانی

پیست دوچرخه سواری ساحل مرجانی

در هوای مطبوع اول صبح که تازه خورشید دارد بالا می آید یا موقع غروب دل انگیز خورشید سوار بر مرکب خود رکاب زنان به سمت افق بروید. بله میشود یک چنین قطعه ی ادبی را فقط با دوچرخه سواری در این ساحل انجام دهید. چنین تجربه جذابی با خانواده، سوار بر دوچرخه های دونفره نیز می تواند رقم بخورد. همه ی این ها در پیست دوچرخه سواری کنار ساحل ممکن می شود.

پیست دوچرخه سواری ساحل مرجانی

دنیای ماهی های ساحل مرجانی کیش

همه چیز را در مورد این ساحل شگفت انگیز گفتیم حال به اصل مطلب رسیدیم. دنیای پنهانی که زیر دریا در جریان است. آبزیانی که فقط شاید اسم چند عدد از آنان را بلد باشیم و فقط ما بقی را ماهی خالی صدا می زنیم. با حضور در این ساحل می توانید به چشم خود موجوداتی چون : عروس های دریایی، شقایق دریایی، حلزون ها و صدف های دریایی را ببینید. کوسه هم در این ساحل اگر به چشمتان خورد به هیچ وجه نترسید زیرا برای انسان این کوسه ها خطری ندارد.

دنیای ماهی های ساحل مرجانی

هتل های ساحل مرجانی کیش

برای هر سفری ملزماتی باید فراهم شود. نمی شود بدون برنامه ریزی راهی مکانی شد که نه جای خوابتان مشخص است نه می دانید کدام قسمت هایش مناسب گشت و گذار است. اگر قصد صفر به کیش را داشتید ، چه از طریق خرید راه هوایی چه از راه های دیگر باید جست و جویی برای هتل های کیش انجام دهید. حال که قصد گشت و گذار در کنار ساحل شگفت انگیز مرجانی کیش را دارید ، چه بهتر که هتل های اطراف آن را نیز بشناسید. از جمله هتل های نزدیک به این ساحل می توان به : هتل داریوش و همچنین هتل پارامیس اشاره نمود.

پارک ساحلی مرجانی کیش

فاصله ساحل مرجانی کیش تا اماکن مهم و دیدنی

فاصله تا مجتمع تجاری مرجان 1.2 کیلومتر(4 دقیقه با خودرو)

فاصله تا پارک آبی ماریان 1.5 کیلومتر (4.5 دقیقه با خودرو)

فاصله تا پارک ساحلی سیمرغ 2 کیلومتر (5 دقیقه با خودرو)

فاصله تا پارک پرندگان 3.5 کیلومتر (8 دقیقه با خودرو)

فاصله تا فرودگاه بین المللی کیش 9.4 کیلومتر (14 دقیقه با خودرو)

فاصله تا دهکده المپیک 10.7کیلومتر (14 دقیقه با خودرو)

فاصله تا پارک آبی اقیانوس 9 کیلومتر (10 دقیقه با خودرو)

سواحل مرجانی

بازدید از ساحل مرجانی کیش با خرید تور از رسپینا

اگر مشتاق بازدید از ساحل مرجانی کیش هستید به راحتی می توانید تور کیش خود را از سایت معتبر رسپینا رزرو نمایید تا علاوه بر امکان مقایسه بین تعرفه تورها و خدمات آن، در صورت نیاز سئوالات خود را از همکاران پشتیبانی ما که به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی می باشند مطرح نمایید.