پارک ساحلی میرمهنا کیش

میرمهنا کیش

ویژگی پارک ساحلی میرمهنا کیش

در این پارک یک اسکله 1578 متر مربعی وجود دارد که دارای عرض 9 متر و طول 130 متر می باشد. در کنار خط ساحلی مسیری وجود دارد که بهترین موقعیت برای پیاده روی و یا دوچرخه سواری محسوب می‌شود. اسکله میر مهنا که باعث نام گذاری این پارک شده است در فاز یک قرار دارد و در این اسکله چندین مکان برای سوار شدن به قایق، تماشای دریا و ماهیگیری در زمان هایی خاص از سال تعبیه شده است. از این اسکله می توان مسجد ساحلی خاتم الانبیا، رشته کوه های جنوبی و اسکله ماهیگیری که همگی دارای نورپردازی مسحور کننده ای هستند را مشاهده کرد.

پارک میرمهنا

میرمهنا به چه معناست؟

نام این پارک ساحلی از شخصی با همین نام گرفته شده است. تاریخ می گوید میرمهنا کسی بود که در دوره سلسله زندیه در خلیج فارس با متجاوزان هلندی به جنگ برخاست و به کمک نیروهای انگلیسی آنها را از منطقه بیرون راند. جالب است بدانید که به جز پارک ساحلی میرمهنا کیش، بندری در جزیره کیش و جزیره ‌ای غیرمسکونی در خلیج فارس نیز به نام او مزین شده است.

پارک ساحلی میرمهنا کیش

ویژگی های فاز 1 و 2 پارک میرمهنا کیش

فاز یک پارک ساحلی میرمهنا کیش از مسجد خاتم آغاز شده و تا اسکله ادامه دارد. فاز دو پارک نیز از اسکله تا میدان جاسک کشیده شده است. این فاز در نزدیکی منطقه بومیان جزیره واقع گردیده و همچنین در نزدیکی بلوار دریا که شلوغ ‌ترین بلوار کیش می باشد قرار گرفته است. فاز دوم پارک ساحلی میرمهنا جدیدتر از فاز اول آن است و بعضی از بخش‌های آن به تازگی افتتاح شده. این فاز از فاز اول بزرگ‌تر می باشد و با مساحت حدود 60 هزار متر مربعی امکانات زیادی را در اختیار مسافران قرار خواهد داد. البته فاز 2 به دلیل تازه ساز بودن هنوز آن طور که باید استفاده نشده است اما در این فاز دو محوطه اصلی برای بازی کودکان قرار دارد که آن را از فاز اول متمایز می‌کند.

پارک میرمهنا کیش

امکانات پارک ساحلی میر مهنا کیش

در اطراف پارک ساحلی میرمهنا کیش می توانید از اماکن و جاذبه های گردشگری و تجاری متعددی بازدید نمایید. در اصل شما با بازدید از این پارک با یک تیر دو نشان زده اید. یعنی هم می توانید از این پارک و امکاناتش استفاده کامل را ببرید و هم از مکان های دیدنی و گردشگری اطراف آن دیدن کنید. این پارک دسترسی آسان به مراکز خریدی همچون زیتون و ونوس، شهر زیر زمینی کاریز، تفریحات آبی، بولینگ مجموعه ورزشی مریم، رستوران معروف میرمهنا، بازار عرب ها، بازار ماهی فروشا، وجود بوفه و چایخانه سنتی و غیره را برای شما مهیا خواهد کرد. از سایر امکانات این ساحل تفریحی می توان به وجود سرویس بهداشتی، کافی شاپ، آلاچیق، ابزار طبخ غذا و... اشاره نمود.

پارک ساحلی میرمهنا در کیش

طبیعت ساحل میرمهنا

در پارک میرمهنا گونه‌ های جانوری متنوعی وجود دارند. انواع پرنده‌ ها اعم از مرغ ماهی‌ خوار و لک لک هایی بر بالای آسمان ساحل و همین طور نزدیک به سطح آب در حال پرواز کردن هستند زیبایی این فضا را دوچندان کرده اند. همچنین در ساحل پارک میرمهنا می ‌توانید انواع مرجان ها، صدف‌ ها، گوش‌ ماهی ها، حلزون ها و سنگ ‌های جالب و زیبایی که امواج خروشان از دل دریا با خود به ساحل می‌آورند را نظاره گر باشید‌. تعداد زیادی از لاک پشت ‌های خاص خلیج فارس، در این ساحل زندگی می ‌کنند که دیدن آنها به خصوص برای کودکان مناسب و لذت بخش خواهد بود.

ساحل میرمهنا

نکات قابل توجه در مورد پارک ساحلی میرمهنا کیش

نکات قابل توجهی در مورد این پارک وجود دارد که توجه به آن، می تواند لحظات زیباتری را در هنگام بازدید برایتان رقم زند؛

در ایام خاص زاد و ولد ماهی ها، اجازه ماهیگیری در اسکله به شما داده نمی شود.

به جز اسکله تفریحی در هیچ کدام از قسمت های پارک نمی توانید اقدام به ماهیگیری نمایید.

امکان شنا در هیچ یک از بخش های پارک ساحلی میرمهنا وجود ندارد.

فاصله پارک ساحلی میرمهنا تا بعضی از اماکن دیدنی و تفریحی کیش:

پارک سافاری کیش: 3 کیلومتر

پیست باگی کیش: 3.5 کیلومتر

بانجی جامپینگ: 2.5 کیلومتر

روستای باغو: 6 کیلومتر

کلبه هور: 6 کیلومتر

خانه مردم شناسی بومیان کیش: 900 متر

آب انبار دوقلو کیش: 2 کیلومتر

پلاژ بانوان: 6.8 کیلومتر

پیست کارتینگ کیش: 7.5 کیلومتر

پارک ساحلی میرمهنا در کیش

آدرس پارک میرمهنا کیش

پارک ساحلی میرمهنا کیش در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره واقع گردیده و در حد فاصل مسجد خاتم الانبیا و میدان جاسک قرار گرفته است.

پارک میر مهنا کیش

بازدید از پارک ساحلی میرمهنا کیش با خرید تور از رسپینا 

اگر علاقمند به بازدید از پارک ساحلی میرمهنا کیش و دوچرخه سواری در اطراف این پارک دیدنی شده اید؛ به راحتی می توانید تور کیش خود را از سایت معتبر رسپینا رزرو نمایید تا علاوه بر امکان مقایسه بین قیمت ها و خدمات تور، در صورت نیاز از پشتیبانی 24 ساعته نیز بهره مند شوید.