کشتی یونانی از گذشته تا به امروز نماد جزیره کیش بوده است. این کشتی شرایطی را فراهم کرده است تا در سفر به کیش همه در ابتدا سراغ آن را بگیرند و در اولین برنامه سفر تمایل رفتن به ساحلی را دارند، که از آن جا بتوانند این کشتی را  مشاهده کنند. در ادامه با رسپینا 24 همراه شوید تا در سفر با تور کیش بدانید که چطور باید به آن جا برسید و از مزایای حاضر در آن جا بهره مند شوید.

کشتی یونانی کیش

کشتی یونانی قصه به گل نشسته خلیج فارس

کشتی یونانی که در سال های نه چندان دور توسط آخرین مالک خود راهی جزیره کیش بود؛ به علت نامشخصی به اسکله نرسید و در نزدیکی ساحل جنوب غربی کیش، حوالی روستای باغو برای همیشه به گل نشست. قصه به همین جا ختم نشد؛ 80 روز کاری نیروهای متفاوتی از یونان، هلند، ایران و ... به فعالیت پرداختند تا بتوانند این کشتی را از منجلاب گل نجات دهند اما همه زحمات شان بی نتیجه ماند.

 در نهایت در پاییز سال 1345 همه پذیرفتند که هیچ راه نجاتی برای این کشتی نیست و تمام ذخایر نفتی که با خود به همراه آورده بود تخلیه گردید و پرونده این کشتی بسته شد.

تاریخچه نام های کشتی یونانی

این کشتی به گل نشسته در سال های زیادی دست به دست مالکان متفاوتی چرخید تا در آخر در هنگام انقراض کاری، مالک یونانی خود، نامش را کولا اف قرار داد. امروزه در ایران با هویت مالک آخر خود به نام کشتی یونانی شناخته می شود. این کشتی از ابتدا نام هایی چون؛ امپایر ترومپت ، نچرالیست، کوروش پارسی ، همدان نیز داشته است.

جالب است بدانید در سال ۱۹۵۹ شرکت ایرانی Lioyd & co Ltd خرمشهر  این کشتی را خریداری نموده و نام او را به کوروش پارسی تغییر داد. همچنین در سال ۱۹۶۵ نیز مالک ایرانی دیگری صاحب این کشتی شد و در آن موقع نیز نام آن را همدان گذاشت.

چرا این کشتی قدیمی به گل نشست؟

تعابیر و قصه های متفاوتی برای به گل نشسته شدن این کشتی وجود دارد. برای مثال عده ای معتقدند صاحبان کشتی برای دریافت بیمه، خودشان کشتی را به آتش زدند تا بتوانند از مزایای آن استفاده نمایند. که خب با توجه ظاهر فعلی که از آن باقی مانده است این قصه می تواند درست باشد. از طرفی برخی بر این باورند؛ ناخدا کشتی به خاطر عشقی که به دختری به نام مریم که در جزیره ساکن بوده است آن را در حوالی ساحل غربی به گل نشانده است.

قصه های متفاوتی در این زمینه وجود دارد اما از این کشتی بزرگ دیگر فقط مقداری سازه به یادگار مانده است و تا انقراض نهایی آن چیزی باقی نمانده است

پارک ساحلی کشتی یونانی

از دیگر مزایایی که برای مشاهده از کشتی یونانی نصیب تان خواهد شد وجود پارک ساحلی در نزدیکی آن است . این پارک ساحلی که 60 هزار مترمربع می باشد دارای امکانات رفاهی کاملی است که گردشگران می توانند از آن جا با چشم انداز ویژه ای از کشتی رو به رو شوند. از امکانات این پارک می توان به؛ رستوران و کافی شاپ، آمفی تئاتر و ... اشاره کرد.

کشتی کیش

قابلیت های فنی کشتی یونانی کیش

این کشتی که در زمان فعالیت خود در رسته کشتی های باری قرار داشت، درازایی برابر با ۱۳۱ متر و پهنایی ۱۷ متری داشته است. همچنین این کشتی توانایی حمل بار ۶۶۰۱ تناژ بر روی عرشه را داشته است. نیروی محرکه ی کشتی نیز برابر با ۵۱۰ اسب بخار بوده و پیشرانه ی آن ۳ سیلندر موتور بخار دریایی بوده است. همچنین حسگر هایی مانند یافتن مسیر ( GPS ) و اکو صدایی درون کشتی تعبیه شده است.

مزایای بازدید از کشتی یونانی

در سفر به جزیره کیش مزایایی وجود دارد که در هنگام بازدید از کشتی یونانی می توانید آن را از نزدیک لمس کنید و سرشار از حال خوب و انرژی مثبت شوید. در ادامه به تفریحاتی که در این بازه زمانی می توانید در مجاور کشتی تجربه نمایید صحبت خواهیم کرد.

ثبت عکس های ماندگار

این شور و شوق باور نکردنی گردشگران برای دیدن کشتی یونانی هدف بزرگ عکاسی را در دل هایشان پرورش داده است. ثبت عکس های ماندگار از این خاطره به یادماندنی از لحظه های شگفت انگیز سفر به جزیره کیش می باشد.

غروب آفتاب در مجاورت یک سازه به یاد ماندنی

از بهترین ساعت های شبانه روز که پیشنهاد می شود برای دیدن کشتی یونانی به آن جا مراجعه کنید؛ هنگام غروب آفتاب می باشد. در این سفر بی نظیر ساعتی را در آن جا به تماشای غروب خورشید بنشینید و از حضور در آن جا لذت ببرید.

بازدید کشتی یونانی

زمان مناسب برای بازدید

همان طور که در بالاتر ذکر شد از نظر زمانی؛ بهترین موقع یک ساعت قبل از غروب آفتاب برای دیدن کشتی یونانی پیشنهاد می شود. اما در روزهایی که هوا با قدرت شرجی کمتری رو به رو است، همچنین وزش باد نیز کم است بهترین موقع برای عزیمت به آن جا می باشد. در نظر داشته باشید که شما می توانید در مناسبت های خاص نیز نورپردازی ویژه ای را مشاهده کنید.

آدرس کشتی یونانی در کیش

برای بازدید لازم است تا وسیله نقلیه ای فراهم باشد. مدنظر داشته باشید که در تور گشت شهر نیز شما به این ساحل خواهید رفت. اما اگر تمایل دارید به تنهایی راهی شوید، می توانید از تاکسی استفاده نمایید. همچنین با اجاره ماشین علاوه بر گشت و گذار در جزیره نیز به کشتی یونانی برسید. کافی است به سمت خیابان غروب کیش، میدان غروب، پارک ساحلی غروب رهسپار شوید تا لحظات به یاد ماندنی را در آن جا سپری کنید.

فاصله کشتی یونانی تا دیگر مراکز تفریحی و دیدنی

برای عده ای مهم است که در هنگام بازدید از یک مجموعه در صورت داشتن زمان مناسب به مرکز بعدی نیز مراجعه کنند و از زمان خود به بهترین حالت ممکن بهره کافی را ببرند. در ادامه فاصله تقریبی برخی از مناطق را ذکر خواهیم کرد.

  • فاصله تا روستای باغو: 2 کیلومتر
  • فاصله تا خانه بومیان: 8کیلومتر
  • فاصله تا اسکله تفریحی: 14 کیلومتر
  • فاصله تا پلاژ بانوان: 14 کیلومتر
  • فاصله تا پارک دلفین: 18کیلومتر

کشتی یونانی کیش

سفر به کیش با خدمات رسپینا

بازدید از کشتی یونانی در سفر به کیش از جاذبه هایی است که همه را تحت تاثیر خود قرار داده است. شما نیز می توانید با مراجعه به سامانه رسپینا24 از خدماتی که در این مجموعه برای همراهان همیشگی در نظر گرفته شده است استفاده نمایید. از جمله خدمات ارائه شده این سامانه می توان به خرید بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و رزرو هتل نیز اشاره نمود. پس همین حالا برای شروع سفر خود به این سامانه مراجعه کنید و در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به استرداد بلیط، رسپینا24 با پشتیبانی 24 ساعته پاسخگو شما خواهد بود.