روستای باغو

روستای باغو کجاست؟

این روستا در جنوب غربی کیش قرار دارد. فاصله آن با فرودگاه کیش حدود 7 کیلومتر می باشد. موقعیت روستای باغو در عکس زیر مشخص شده است.

مسیر میدان غروب به روستای باغو

در این مسیر می توانید از طریق خیابان جهان به میدان غروب رفته و وارد جاده روستای باغو شوید.

مسیر روستای بزرگراه خلیج فارس به روستای باغو

این مسیر از طریق بلوار غروب کیش و بزرگراه خلیج فارس در دسترس می باشد که وارد جاده باغو شده و می توانید به روستای باغو برسید.

دلیل نام گذاری روستای باغو

باغو نام پیرزنی 100 ساله می باشد که در زمان تصرف جزیره کیش توسط پرتغال در این جزیره زندگی می کرده است. این روستا به روستای ننه باغو نیز معروف است.

جاهای دیدنی روستای باغو

در این روستا تنها مکان های دیدنی طبیعی را می توانید مشاهده کنید. این مکان ها شامل مسجد تاریخی، پارک دلیران و درخت لور می باشد. در ادامه این مکان های دیدنی را برای شما بررسی می کنیم.

مسجد تاریخی روستای باغو

این مسجد به نام مسجد النبی نیز شناخته می شود که مربوط به سال 981 هجری قمری می باشد. در ابتدای ورود به روستا، این مسجد با ظاهری متفاوت از سایر مساجد مشخص می شود. دیوارهای مسجد کوتاه بوده و دارای مناره ای زیبا و کوچک می باشد که ظاهری ساده دارد. در مجاورت این مسجد ،چاه آب قدیمی وجود دارد.

پارک دلیران روستای باغو

روستای باغو دارای درختان بومی متعددی می باشد که درخت کهنسال لور نیز جزء آن هاست. این درخت جزء خانواده درخت انجیر بوده و میوه های آن به رنگ قرمز می باشد. اخیرا در میان این درختان کهن، پارک طبیعی با امکانات رفاهی گوناگون ایجاد شده است. علاوه بر درختان کهن، حیواناتی نظیر آهو نیز در این پارک قابل مشاهده می باشد.

مراکز مهم اطراف روستای باغو

در اطراف روستای تاریخی باغو، رستوران های معروف و مکان های دیدنی متعددی وجود دارد. این مکان های مهم در ادامه مشخص شده است.

رستوران های اطراف روستای باغو

از رستوران های اطراف روستا می توان به رستوران پدیده شاندیز اشاره کرد. این رستوران در 6 کیلومتری روستای باغو قرار داشته و از طریق خیابان جهان در دسترس می باشد. همچنین رستوران ساحلی شاندیز صفدری در فاصله 5 کیلومتری روستای باغو قرار دارد.

مکان های دیدنی اطراف روستای باغو

از جاذبه های دیدنی اطراف این روستا، کشتی یونانی می باشد که حدود 3.5 کیلومتر با روستا فاصله دارد. همچنین قلعه جنی و تم پارک سنتر کیش نیز در فاصله 3 کیلومتری از این روستا قرار دارند.

اقامت در روستای باغو

در این روستا، خانه ها و سوئیت هایی وجود دارد که می توانید نسبت به اجاره آن ها اقدام کنید. اقامت در روستای تاریخی و استفاده از محصولات این روستا تنوعی هیجان انگیز در میان تفریحات کیش می باشد.

آب و هوای روستای باغو کیش

این روستا جزء مناطق گرم و خشک محسوب می شود که تابستان آن بلند و گرم بوده و زمستانی کوتاه و معتدل دارد. با توجه به وضعیت آب و هوایی کیش، بهترین زمان بازدید از اواخر آذر تا فروردین ماه می باشد.

آشنایی با مردم روستای باغو

در این روستا، تعداد اندکی خانوار وجود دارد که شغل آن ها دامداری و کشاورزی می باشد. با بازدید از این روستا می توانید با زندگی آن ها از نزدیک آشنا شده و از محصولات طبیعی آن ها استفاده کنید. همچنین در بخش هایی از روستا چادر برپا شده است که با پخت نان محلی و غذاهای سنتی از گردشگران پذیرایی می کنند.

مطلب پایانی

در این راهنما، توضیح کاملی از روستای تاریخی باغو و مکان های مهم اطراف آن ارائه شد. شما می توانید با استفاده از تور کیش علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی در این روستا از غذاهای سنتی کیش نیز استفاده کنید. اگر به این روستا سفر کرده اید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.