بهترین جاهای کیش برای عکاسی

بهترین جاهای کیش برای عکاسی در روز

منظره ساحل و دریای فیروزه ای زیر نور خورشید، یکی از بهترین لوکیشن ها برای عکاسی حرفه ای به شمار می رود. دقت کنید که برای زیباتر شدن عکس، حتما طوری قرار گیرید که خورشید پشت سر شخص عکاس قرار گیرد. هم چنین اگر حس کردید سایه زیادی روی صورت سوژه می افتد، می توانید با فعال کردن فلاش دوربین، کیفیت عکس را بهتر کنید. مناطق زیر در کیش، جزء بهترین جاها برای عکاسی در روز خواهد بود.

پارک سافاری کیش 

البته اکثر مسافران، پارک سافاری کیش را به تفریحات هیجان انگیزش می شناسند. می توانید با کرایه خودروهای لندکروز آفرود، در دل تپه های ماسه ای صحرا عکس های هنری زیبایی بگیرید. البته شترسواری و سایر حیواناتی که در مزرعه آن نگه داری می شود، مثل ایگوانا و مار هم می تواند سوژه های عکاسی زیبایی را خلق کنند.

بوستان آهوان کیش

این پارک زیبا، همانطور که از نامش پیداست محل نگه داری آهوان است که به صورت آزادانه در آن گردش می کنند. طبیعت زیبا و سرسبز این بوستان که ویژه نگه داری این حیوان طراحی شده است، بدون شک یک لوکیشین عالی برای عکاسی در دل طبیعت قلمداد می شود. البته اگر شانس بیاورید و یک بچه آهو هم در عکس بیفتد، که زیبایی عکس شما 2 چندان خواهد شد.

پارک ساحلی مرجانی کیش

ساحل مرجانی کیش که در شرق جزیره واقع شده است، آلاچیق ها و فضای سبز زیبایی برای علاقه مندان به عکاسی دارد. یک اسکله کوچک با رستوران دریایی هم در آن قرار دارد که می توانید در ساعات خلوتی روز (معمولا قبل از ساعت 9) در آن جا عکس های زیبایی خلق کنید.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

مجسمه بزرگ و زیبای این پارک در کنار ساحل و آلاچیق های آن نیز یکی دیگر از لوکیشین های مناسب برای عکاسی در روز به شمار می رود. البته فراموش نکنید اگر در ایام شلوغی به کیش سفر کردید، احتمال اینکه بتوانید یک عکس هنری در ساحل مرد ماهیگیر بیندازید، خیلی کم است. چون ممکن است شلوغی منظره پشت سر شما، خیلی جالب نباشد.

بهترین جاهای کیش برای عکاسی در غروب

در دنیای عکاسی، یک ساعت بعد از طلوع و یک ساعت قبل از غروب خورشید، ساعت طلایی عکاسی به شمار می رود؛ چراکه نورپردازی ملایم تر و گرم تری نسبت به روز دارد و با پیش زمینه از رنگ زیبای نارنجی همراه است. اگر بتوانید به گونه ای هنرمندانه خودتان را در این منظره طبیعی تلاقی غروب خورشید بر فراز دریا جا دهید، عکس شما احتمالا یکی از هنری ترین عکس های عمرتان خواهد بود. جاهای زیر از بهترین مناطق برای عکاسی در کیش هنگام غروب خواهند بود.

ساحل جنگل درختان نارگیل

تاکنون تصوری از یک ساحل آرام پوشیده از درختان نارگیل داشته اید؟ اگر دنبال یک منظره رویایی برای عکاسی از منظره غروب ساحل یا یک عکس پروفایل ساحلی زیبا هستید، هنگام غروب آفتاب در جزیره ی کیش، بی معطلی خودتان را به این ساحل برسانید و لحظات تکرارنشدنی اش را ثبت دوربین تان کنید.

پارک ساحلی کشتی یونانی

امکان ندارد مسافری راهی کیش شود و از منظره کشتی به گل نشسته یونانی غروب ساحل عکس نگیرد. البته علاوه بر منظره خود کشتی یونانی، مجسمه ها و المان های هنری دیگری نیز در این پارک موجود است که می توانید با آن عکس های هنری بگیرید.

چند نکته مهم برای عکاسی در غروب جزیره کیش

- برای طبیعی تر شدن عکس ها، سعی کنید در مرکز کادر قرار نگیرید. قانون نسبت یک سوم عکاسی در این مورد می گوید اگر سوژه عکس شما توسط دو خط عمودی و دو خط افقی به ۹ قطعه مساوی تقسیم شود، با قرار دادن سوژه عکس نزدیکی نقاط برخورد این خطوط، نگاه بیننده به سمت سوژه هدایت شده و تصویر متعادل ‌تر و واقعی ‌تری حاصل خواهد شد.

- اگر هوا ابری است، کیفیت عکس شما پایین خواهد بود. بهتر است موقعی را برای عکاسی در غروب انتخاب کنید که آسمان کاملا صاف باشد.

- سعی کنید درخشش را کم کنید. برای این کار می توانید با یک سطح صاف یا سایبان، جلوی نور مستقیم را بگیرید.‌ شاخ و برگ درختان خصوصا درختان نارگیل بهترین گزینه برای این مورد خواهد بود.

- اگر دوربین موبایل شما حالت «Sunset» دارد، حتما از این قابلیت برای عکاسی با کیفیت تر استفاده کنید.

بهترین جاهای کیش برای عکاسی در شب

از ساعت 4 بعدظهر به بعد، شلوغ ترین ساعات جزیره کیش به شمار می رود. به همین دلیل نیز، اکثر مسافران به دنبال لوکیشین های زیبا برای عکاسی در شب می باشد. از آنجائی که سواحل نورپردازی مناسبی ندارد، لذا اگر در شب کنار دریا عکس بگیرید، کیفیت خوبی نخواهد داشت. بهتر است مناطق زیر را برای عکاسی انتخاب کنید.

کشتی های تفریحی، از بهترین جاهای کیش برای عکاسی در شب

کشتی های تفریحی از جذاب ترین جاهای دیدنی کیش در شب است که می توانید با عکاسی حرفه ای، از لحظه لحظه آن بهره ببرید. در این حالت می توانید لب کشتی قرار گرفته و به منظره دریا نگاه کنید تا از پشت سر از شما عکس زیبای هنری گرفته شود.

باغ راه ایرانی کیش

این باغ زیبا که به مساحت 32 هزار هکتار، تمام اقلیم شهرهای ایران را شبیه سازی کرده است، با سیستم نورپردازی عالی خود، یکی از بهترین لوکشین ها برای عکاسی خواهد بود. می توانید در کنار هر کدام از آثار تاریخی زیبای آن قرار بگیرید تا عکس های زیبای هنری در شب خلق کنید.

چند نکته برای عکاسی شب در جزیره کیش

- حتما قبل از عکاسی، حالت HDR دوربین گوشی خود را فعال کنید. در اینصورت، پررنگ ترین و کم رنگ ترین نقاط عکس به شما نشان داده خواهد شد و کیفیت عکس نیز بهتر می شود.

- حالت ISO دوربین گوشی خود را نیز حتما تا درجه 400 فعال کنید تا سطح حساسیت به نور موجود را در فضا تنظیم شود. در این حالت نیازی به فعال کردن فلش نخواهید داشت.

- اگر نور موجود در فضا به اندازه کافی نبود، حتما از اپلیکیشن های ویژه  نوردهی و کنتراست مثل  EyeEm، Vsco  و snapseed استفاده کنید تا عکس ها با کیفیت تر شوند.

بهترین هتل های کیش برای عکاسی

علاوه بر موارد ذکر شده، هتل ها نیز لوکیشین های خوبی برای عکاسی خواهند بود. بعضی از هتل ها، مثل هتل داریوش کیش دارای ساحل اختصاصی زیبا هستند که کار شما برای عکاسی در یک منطقه خلوت راحت می کند. برخی دیگر از هتل ها مثل هتل ترنج کیش نیز از معماری ظاهری آن گرفته تا منظره زیبای سوئیت های رو به دریا و رو به غروب آن، مناسب عکاسی هنری خواهند بود. فضای سبز محوطه هتل ها نیز اگر با درختان زیبای ساحلی مزین شده باشد برای عکاسی مناسب است.

غواصی کیش، تجربه همزمان بازدید و عکاسی از دنیای زیرآب

شاید خارق العاده بنظر برسد همزمان که از دنیای زیر آب بازدید می کنید، کنار ماهی ها و سایر موجودات دریایی نیز عکس بگیرید. البته در این مورد توصیه می کنیم قبل از عکاسی، مطمئن شوید که دوربین گوشی شما ضد آب است. در غیراینصورت، از پرسنل خود سایت غواصی درخواست کنید از شما عکس بگیرند (این مورد با پرداخت هزینه مازاد بر بلیط ورودی قابل انجام است).

هر کجا از جزیره زیبا کیش که قدم بگذارید، مطمئنا یک لوکیشین جذاب برای عکاسی خواهد بود. جالب است بدانید بسیاری از عروس و دامادها، صرفا برای گرفتن عکس های فرمالیته خود، تور کیش را رزرو می کنند. اگر در سفر خود به جزیره کیش خاطره ای از عکاسی دارید و یا جائی باقی مانده که در لیست بالا قید نشده است، دعوت می کنیم در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید. در پایان، ذکر یک نکته را نیز ضروری می دانیم. با اینکه عکس گرفتن، بخش مهمی از سفر است اما خیلی درگیر عکس های هنری بودن، برای سایر همسفران شما جالب نخواهند بود. توصیه می کنیم در لحظه از هر آن چه پیش روی شماست، لذت ببرید. سفر خوبی را برای شما آرزومندیم.