بوستان کوهسنگی مشهد

کوهسنگی مشهد یکی از مشهور ترین مکان های دیدنی شهر مشهد است که با خرید تور مشهد چشم اندازی زیبایی از مشهد را نصیبتان می کند و به عنوان دومین پارک گردشگری مشهد محسوب می شود. این پارک بعد از حرم مطهر رضوی از پربازدیدترین مناطق برای گردشگران می باشد. گردشگران با این مقاله به راحتی می توانند از این جاذبه گردشگری استفاده کنند و خاطرات به یاد ماندنی را در لحظات سفرشان ثبت کنند.

بوستان کوهسنگی مشهد

چرا بوستان کوهسنگی مشهد؟

دومین پارک بعد از پارک ملت مشهد محسوب می شود.

بعد از حرم مطهر امام رضا و آرامگاه فردوسی در مقام سوم برای بازدید گردشگران قرار دارد.

تلفیقی از طراحی زیبا و معماری هوشمندانه آب، نور، سرسبزی و گیاهان  فضایی زیبا در این پارک ایجاد کرده است.

در این پارک انواع امکانات رفاهی و تفریحی در دسترس گردشگران است.

پارکی زیبا که به همراه خانواده و کودکان می توانید اوقات تان را بگذرانید.

مکانی که تلفیق از پارک و کوه می باشد و بعد از صعود به کوه، چشم اندازی از سطح شهر مشهد را خواهید دید.

تاریخچه بوستان کوهسنگی مشهد

مهمترین بیشینه تاریخی بوستان کوهسنگی به تاج گذاری شاه عباس در سن 16 سالگی در سال 995 هجری قمری توسط مرشد قلی استاجلو بر می گردد این پارک تا سال 1310 هجری شمسی با ساختار طبیعی و به صورت باغ بکر و سرسبز که مشهور به قله سهل الصعود است مورد استفاده عموم مردم و گردشگران بوده است. هم اکنون بعد از ایجاد استخر ها و ساختمان های مدرن و ایجاد المان هایی بصورت پارک تفریحی و گردشگری درآمده است که همه گردشگران و عموم مردم تمایل دارند برای تفریح و لذت بردن از این پارک دیدن کنند.

علت نامگذاری بوستان کوهسنگی چیست؟

شکل هندسی بوستان کوهسنگی بصورت مثلث بوده و دو کوه کم ارتفاع در این پارک قرار دارد که این کوهها دلیل نامگذاری این پارک هستند. چشم انداز این پارک از بالای کوهها، حرم مطهر و اطراف مشهد می باشد. آدرس این پارک در بزرگراه کلانتری است و امکان رفتن به این پارک از طریق مترو ، اتوبوس، میسر است.

بوستان کوهسنگی

دیدنی های بوستان کوهسنگی مشهد:

موزه بزرگ خراسان

بزرگترین موزه مشهد در این پارک قراردارد و به موزه بزرگ خراسان نام گرفته است که به سبک معماری کاخ کلات (کاخ خورشید) نادرشاه در 12 طبقه احداث شده است. این موزه علاوه بر اینکه تاریخچه ای از مشهد  و اشیای تاریخی و مردم‌شناسی را و ابزارهای سنگی، اشیای سفالی، شیشه‌ای، فلزی، قطعات گچبری، نسخ خطی و چرم را در خود داده است، دارای سالن همایش و سمینار است که در آن سمینار های مطرح برگزار می شود.

چشم انداز شهر و کوه های سنگی

در ارتفاعات این دوقله کوچک به سهولت می توان چشم اندازی از شهر مقدس مشهد را ملاحظه کرد برای صعود به کوهها می توان از پلکان کوهی که احداث شده استفاده کرد. این پلکان  ها در قسمت شرقی قراردارد و دارای 1300 متر طول است که کمک می کند نمایی دیگری از شهر مشهد را تجربه کنید.

آبشار  و دریاچه کوهسنگی

در قسمت جنوبی بوستان کوهسنگی دریاچه ای مصنوعی به چشم می خورد که دارای امکاناتی همچون قایق سواری  می باشد. در دل این دریاچه فواره آبی قراردارد که تا ارتفاع قابل توجهی آب را به بالا می فرستد. همین طور در دل این کوهها آبشار و جوبیار مصنوعی دیده می شود.

مجسمه ی شیرهای سنگی و سماور

در بدو ورود به بوستان کوهسنگی دو مجسمه شیر که نماد این پارک هستند دیده می شود که اغلب گردشگران کودکان را تشویق می کنند تا بر روی این شیرها سوار شوند و اکثر کودکان عکسی با این شیرها دارند. مجسمه ای از سماور در قسمت کافه ها و رستوران ها قرار دارد که سوژه ای جذاب برای ثبت خاطراز طریق دوربین عکاسی یا موبایل است.

بازار هنر مشهد

در گوشه ای از بوستان کوهسنگی بازاری از آثار سنتی و صنایع دستی خراسان رضوی وجود دارد که در سال 1384 احداث شده و بیشتر به بازار هنر خراسان رضوی شهرت دارد.این بازار 54 فروشگاه دارد و 13 گروه هنری در ان فعالیت دارند و تولیدات خودشان را به فروش می رسانند.

بوستان کوهسنگی مشهد

معرفی مکان های دیدنی نزدیک به بوستان کوهسنگی 

معرفی جاذبه های گردشگری که بعد از بازدید  کوهسنگی می توانید به دیدار  آنها بروید به شرح زیر است:

حرم مطهر رضوی 

فاصله کوهسنگی تا حرم امام رضا 7 کیلومتر است که زمانی در حدود  17 دقیقه نیاز است.

بولینگ پروما

 یکی از تفریحاتی ست که می توانید بعداز دیدار از کوهسنگی از آن دیدن کنید. ضمنا این بولینگ در فروشگاه پروما قراردارد که می توانید از آنجا انواع سوغات از قبیل زعفران و نبات یا انواع پوشاک و زیورالات را خریداری کنید. فاصله کوهسنگی تا بولینگ پروما 5.035 متر است.

خانه ملک

اگر از خانه ملک بازدید نکرده اید می توانید به این مکان تاریخی نیز سری بزنید فاصله از کوهسنگی تا خانه ملک 3.653 متر است. همین طور تا موزه ی علوم و تاریخ نیز 3.318متر است.

فاصله کوهسنگی تا مکان های گردشگری دیگر به شرح زیر است:

مجتمع تفریحی کوه سر: 6.099

شهربازی پارک ملت: 4.922

باغ ملی: 3.789

 تونل باد صبا: 7.788

راه های دسترسی به کوهسنگی

گردشگران از طریق مترو، تاکسی و اتوبوس های درون شهری می توانند به بوستان کوهسنگی بروید. اگر از طریق خرید تور مسافرتی سفر به مشهد مقدس را انجام می دهید می توانید از تورهایی که تور شهر رایگان را در پکیج شان دارند انتخاب کنید.  

پارک کوهسنگی مشهد

خدمات رسپینا 24 و سفر به مشهد

با پارک کوهسنگی آشنا شدید امیدواریم که این پارک را برنامه سفرتان قرار دهید. برای سفر به مشهدالرضا استفاده از تور  که با خرید بلیط قطار، هواپیما، اتوبوس  همراه است ، امکان سفر برایتان فراهم می شود. سامانه رسپینا24 بصورت آنلاین آماده ارائه خدمات سفری می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که رسپینا24 با پشتیبانی 24 ساعته در صورت بروز هرگونه مشکل در رزرو بلیط اتوبوس، هواپیما، قطار و ... می تواند به صورت کاملی شما را راهنمایی نماید